HORKAŠ NESMOTRENOM REAKCIJOM DAROVAO HAJDUKU PUNI PLIJEN: / Bili u samoj završnici došli na bod od Rijeke

Peti Hajduk sada ima 51 bod, jedan manje od četvrte Rijeke

8.5.2021.
18:58

U jedinom subotnjem susretu 33. kola Prve HNL Hajduk je kao gost svladao Varaždin sa 1-0 (0-0). Jedini pogodak na utakmici postigao je Livaja u 89. minuti iz kaznenog udarca.

Susret u Varaždinu u kojemu su oba sastava trebala bodove, Hajduk u borbi za Europu, a Varaždin u borbi za ostanak, ponudio je igru siromašnu prilikama. Ipak, aktivniji su bili gosti koji sve do same završnice nisu znali pronaći put do mreže koju je čuvao Horkaš.

Pogrešan potez Horkaša

Mladi vratar Varaždina istaknuo se s nekoliko odličnih obrana, ali sve je pokvario svojom nesmotrenom reakcijom u 83. minuti. Naime, Horkaš je istrčao daleko sa svojih vrata te pokušao "boksati" jedan ubačaj koji je padao na sam rub kaznenog prostora. No, umjesto lopte Horkaš je pogodio napadača Hajduka Biuka te ga praktički nokautirao.

Uslijedio je gotovo petominutni prekid tijekom kojega se ta situacija pregledavala putem VAR-a da bi sudac Lovrić na kraju sam na monitoru pogledao što se dogodilo i pokazao na bijelu točku. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Livaja.

Peti Hajduk sada ima 51 bod, jedan manje od četvrte Rijeke koja će u nedjelju ugostiti vodeći Dinamo, dok je Varaždin ostao deveti sa 27 bodova, dva više od 10. Istre 1961, a dva manje od osme Lokomotive. Na vrhu je Dinamo sa 75 bodova, sedam više od drugog Osijeka, te bi mogao potvrditi svoj 22. naslov prvaka Hrvatske već u nedjelju u slučaju da pobijedi u Rijeci.

UŽIVO

Varaždin - Hajduk 0:1 (Livaja 89')

VARAŽDIN: Horkaš, Memija, Novoselec, Stolnik, Elezi, Postonjski, Posavec, Vuk, Senić, Đurasek, Obregon

HAJDUK: Kalinić, Todorović, Simić, Vušković, Čolina, Fossati, Jurić, Kačaniklić, Biuk, Livaja, Umut

Kraj utakmice

90+4' I Kalinić je u bilježnici suca Lovrića zbog otezanja s ispucavanjem lopte.

90+3' Još jedna prilika za Hajduk! Livaja je uposlio Jairoa čiji udarac odlazi malo iznad prečke. Korner za goste.

90+2' Žuti karton zaradio je Jairo.

90' Igra se još pet minuta sudačke nadoknade.

89' GOOL! Hajduk vodi 1:0 iz penala, a strijelac je Livaja.

88' Penal za Hajduk! Sudac Lovrić je sam otišao pogledati snimku i odlučio da je to jedanaesterac, a pritom je i Horkaš zaradio žuti karton.

83' Horkaš je istrčao na jedan ubačaj i pritom nokautirao Biuka. Čeka se VAR.

81' Livaja je primio loptu na vrhu peterca, ali je njegov udarac blokiran te lopta odlazi u korner.

80' Nova promjena u domaćim redovima. Umjesto Vuka u igri je Urata.

75' Još jedan žuti karton za Varaždin. Ovaj puta je Postonjski upisan u sučevu bilježnicu. Promjena u sastavu Hajduka, u igru je ušao Jairo umjesto Kačaniklića.

73' Livaja je aktivan u gostujućim redovima. Ovoga puta je proigrao Biuka koji iz dobre pozicije puca ravno u vratara Horkaša.

68' Simić je dobio žuti karton.

67' Prva promjena i kod Hajduka. U igru je ušao Diamantakos umjesto Umuta.

66' Todorović je silovito pucao nakon odbijanca, bio je to dobar udarac, ali lopta je dodirnula nekoga na putu i odbila se u korner.

61' Još jedna promjena u domaćem sastavu. Iz igre je izašao Memija, a zamijenio ga je Grgec.

57' Promjena u sastavu Varaždina, u igru je ušao Benko umjesto Elezija.

53' Senić i Posavec zaradil su žuti karton.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

Kraj prvog poluvremena

43' Bilo je opasno i na drugoj strani! Jedan brz izlazak Varaždina okončao je Posavec udarcem koji je završio u bloku.

42' Jurić nije najbolje uspio glavom zahvatiti loptu nakon ubačaja iz kornera, prošlo je to pored vrata.

32' Ubacio je Čolina s lijeve strane pred vrata, Jurić je pucao glavom s 13 metara, ali otišlo je iznad gola.

29' Postonjski je pucao iz slobodno udarca, ali odlazi ravno u vratara Hajduka.

20' Novoselec je pucao glavom preko vrata nakon ubačaja iz prekida.

12' Livaja je prekrasno smirio loptu u šesnaestercu, ali je pucao malo pored desne stative.

8' Veliku priliku propustio je Kačaniklić. Biuk je uputio odličan udarac s 14 metara iskosa, uspio je to odbiti Horkaš, na loptu je natrčao Kačaniklić, međutim njegov udarac s 10 metara još jednom sjajno brani vratar domaćih.

7' Horkaš odlično otvara utakmicu, i to s dvije obrane! Najprije brani Biuku, a onda i Umutu!

1' Počela je utakmica.

16:00 - Stigle su početne postave. U napadu Hajduka je Umut, dok je mladi Marin Ljubičić ostao na klupi.

15:00 - Nakon što su si vrlo dobrom partijom protiv Dinama (1:1) u srijedu podigli samopouzdanje, hajdukovci idu u Varaždin kako bi pokušali osvojiti nove bodove. Borba za Europu zahuktala se u posljednjim kolima HNL-a, ali neće Varaždinci biti lak plijen u ovom susretu. I njima je u borbi za opstanak u ligi svaki bod itekako bitan.

Uoči susreta oglasio se trener Hajduka Paolo Tramezzani koji je najavio da splitsku momčad sutra čeka težak posao.

'Bit će zahtjevno'

"Bit će teško, radi se o vrlo zahtjevnoj utakmici. Ne trebamo gledati rezultate koje postižu u posljednje vrijeme. Analizirali smo ih vidjeli da je to borbena momčad koja dobro stoji na terenu, uravnotežena je i opasna kad joj ostaviš prostora. Tako, da nas sutra očekuje dosta težak posao. Bit će vrlo zahtjevno jer mi imamo svoj cilj, oni pak svoj i po mom mišljenju bit će to vrlo otvorena utakmica", rekao je Tramezzani pa se osvrnuo na posljednju utakmicu Hajduka i Varaždina.

"U odnosu na susret u Splitu, koji smo pobijedili 2:0, promijenili smo dosta toga u našoj igri. Moramo biti agresivni od prve minute, dobro ući u utakmicu i nametnuti svoj ritam. Mislim da nećemo imati prilike s loptom mnogo kružiti i imati veliki posjed, ali uvjeren sam da ćemo nastaviti s onim što je naša ideja u igri: pronaći prostore kroz koje ćemo napadati. U posljednjoj utakmici protiv Osijeka igrali su s trojicom u zadnjoj liniji, a uobičajeno igraju s četvoricom", rekao je Tramezzani koji je svim Splićanima zaželio sretan blagdan Sv. Duje.

Utakmica Hajduka i Varaždina na rasporedu je u subotu u 17 sati.