SENZACIONALNA UTAKMICA! / Rudeš gubio 0-3 pa izjednačio iz tri penala, Riječani se spasili u produžetku

26.10.2016.
13:53

U zagrebačkom Rudešu je istoimeni drugoligaš gubio 0-3 od Rijeke u 33. minuti da bi u drugom poluvremenu iz tri dosuđena kaznena udarca domaći došli do izjednačenja i produžetka koji je u tijeku. Rijeka je povela u 5. minuti pogotkom Gavranovića s bijele točke.

HAJDUK IZBJEGAO BLAMAŽU U KUPU: /

Splićani gubili u Solinu, ali preokrenuli i ušli u četvrtfinale

U 8. minuti je na 2-0 povisio Mitrović, a u 33. za 3-0 pogodio Andrijašević. U drugom poluvremenu domaći su kreirali nevjerojatan preokret. Riječki igrač Aleksandar Šofranac skrivio je tri jedanaesterca, a sva tri je realizirao Mateo Topić, prvi u 53. minuti, drugi u 62. i treći u 80.

U produžetku je Rijeka ipak izborila plasman u četvrtfinale, a za konačnih 5-3 strijelci su bili 'nesretni' Šofranac u 104. minuti i Gorgon u 107.

RUDEŠ - RIJEKA 3:5

RUDEŠ: Hendija, Jacques, Mlakić, Borevković, Šimunović, Topić, Franić, Ćubel, Jagić, Babić, Kamenar

RIJEKA: Sluga, Martić, Šofranac, Mitrović, Zuta, Bradarić, Čanađija, Vešović, Andrijašević, Gorgon, Gavranović

HRVATSKI KUP - OSMINA FINALA:

Solin - Hajduk 1-2 Vinogradar - Lokomotiva 1-2 Rudeš - Rijeka 3-5 - produžetak Inter - Cibalia 1-0 Šibenik - Osijek 1-2 Odigrano u utorak: Bjelovar - Dinamo 1-2 Novigrad - Slaven Belupo 0-1 Istra 1961 - Split 1-3 - produžetak

Kraj

115' Nevjerojatan promašaj Rijeke s desetak metara.

114' Rijeka je opet imala izvrsnu priliku.

108' GOOL Gorgon je primio loptu na desnoj strani i fenomenalnim udarcem zakucao je u mrežu.

106' Nastavila se utakmica.

Drugi produžetak

Kraj prvog produžetka

104' GOOL Nakon ubačaja iz kornera najbolje se snašao Šofranac.

100' Igra se u potpunosti presleila pred Rudešov gol.

98' Tražili su sada nogometaši Rijeke kazneni udarac no sudac se oglušio na njihove želje.

94' Zaredala je Rijeka s nekoliko poluprilika, no rezultat se nije mijenjao.

91' - Utakmica se nastavila. Črnic je pogodio gredu!

Prvi produžetak

90' - PRVIH 90 MINUTA JE GOTOVO. SLIJEDE PRODUŽECI

90' - Rudeš je imao šansu.

86' - Rijeka kreira napad, Rudeš se malo povukao i čeka svoju šansu.

79' - GOOOOL ZA RUDEŠ, KAKVA UTAKMICA! NEVJEROJATNO! Mitrović je napravio prekršaj u kaznenom prostoru i dobio žuti karton. Mateo Topić i treći put je bio precizan s bijele točke. Topić je gađao gornji lijevi kut i ponovno pogodio.

69' - KAKVA ŠANSA RUDEŠA! Mogao je sad domaćin u potpunosti šokirati Rijeku. U posljednji je trenutak vratar Rijeke Sluga čistio ispred domaćeg napadača i izbacio loptu u korner. Korner je izveden dobro, Rudeš ponovo opasno prijeti, a Sluga odbija još jedan udarac sa 6-7 metara.

61' - GOOOL! Još jednom s bijele točke zabija Mateo Topić!

60' - NOVI PENAL ZA RUDEŠ! Treći put u posljednjih nekoliko minuta Rudeš je došao do kaznenog prostora. Riječki nogometaš igrao je rukom. Kazneni uadarc za domaćina!

45' - POČINJE DRUGO POLUVRIJEME

45' - GOTOVO JE PRVO POLUVRIJEME

33' - GOOOL: Andrijašević je zabio za povećanje vodstva Rijeke. Andrijašević je na centru uzeo jednu loptu, pretrčao desetak metara, pogledao gdje je vratar domaće momčadi i matirao ga sjajnim lobom s 35 metara za oduševljenje svojih navijača kojih je u Zagreb doputovalo pedesetak.

UŽIVO: Solin živi svoj san! Domaćini poveli protiv moćnog Hajduka!

12' - Rudeš je nakon pogotka pritisnuo Rijeku.

7' - NOVI GOOOL: Matej Mitrović zabija za 2-0 Rijeke. Reprezentativac Hrvatske bio je najviši nakon kornera. Kekova momčad ozbiljno je shvatila Rudeš i već nakon nešto više od sedam minuta igre ima lijepu prednost.

5' - GOOOL: Gavranović iz kaznenog udarca donosi prednost Rijeci. Vešović je bio srušen u domaćem kaznenom prostoru, a udarac s bijele točke sigurno gore lijevo realizirao je bivši švicarski reprezentativac.

1' - POČELA JE UTAKMICA

13.30 - Još nas pola sata dijeli od povijesne utakmice za Rudeš, sraza protiv Rijeke u osmini finala Kupa Hrvatske.

Nije lako biti Igor Bišćan ovih dana! Ali isto tako, lijepo je biti Igor Bišćan ovih dana! Ove dvije konstatacije koje su u potpunim suprotnostima spajaju se zbog jedne zajedničke stvari. Povijesnog sraza osmine finala hrvatskog Kupa protiv trenutno najbolje momčadi prve hrvatske lige - Rijeke!

UTAKMICA O KOJOJ BRUJI CIJELA HRVATSKA: ‘Nemaju slabih strana, ali nikog se ne bojimo’

Bišćan u posljednje vrijeme dao more izjava i intervjua

I dok je Bišćan u posljednje vrijeme dao more izjava i intervjua zbog ove utakmice, što baš i ne voli jer, kao što je nama prije dva dana kazao, "ne znam više što da kažem", strateg Rijeke Matjaž Kek miran je, ali ne i opušten. Jer, igra protiv momčadi koja, kako je i sam to u najavi kazao, u svojim redovima ima niz igrača koji imaju prvoligaško iskustvo i kvalitetu.

"Rudeš je ambiciozan domaćin. To zahtijeva od nas potpunu koncentraciju, posebno u natjecanju u kojem nema popravnog ispita. Očekujem kvalitetnu i dobru utakmicu, naša želja je naravno da prođemo u Kupu”, rekao je Kek uoči susreta.

'Rijeka nema slabih strana'

S druge strane Bišćan je svjestan da će njegova momčad teško parirati vodećoj momčadi Prve lige.

“Dovoljno je pogledati jednu njihovu utakmicu i vidjeti da skoro nemaju slabih strana. Znamo da će nam biti teško parirati im, ali i veća iznenađenja događala su se u nogometu. Nismo mi momčad koja je mekana, oscilira u pristupu i koja bi se mogla uplašiti”, rekao je u najavi sraza Bišćan za 24 sata.