URUGVAJ – FRANCUSKA 0-2: / Trikolori na krilima Varanea i Muslere osigurali mjesto u polufinalu

Velika pogreška Muslere zapečatila sudbinu Urugvaja

6.7.2018.
15:18

Francuska nogometna reprezentacija prvi je polufinalist Svjetskog prvenstva nakon što je u četvrtfinalu u Nižnjem Novgorodu svladala Urugvaj sa 2-0 (1-0). Strijelci za Francusku bili su Raphael Varane u 40. i Antoine Griezmann u 61. minuti.

Opravdali ulogu favorita

Francuska je bila favorit i prije početka utakmice, a taj je status bio još izraženiji kada se saznalo kako Urugvaj ne može računati na svog sjajnog napadača Edinsona Cavanija koji se nije uspio oporaviti od ozljede mišića koju je zadobio u susretu osmine finala protiv Portugala.

Urugvaj dobro ušao u utakmicu

Ipak, početak utakmice protekao je u dominaciji Urugvaja koji je u prvih pet minuta stvorio dvije zanimljive situacije pred francuskim vratima, ali nisu uspjeli konkretnije zaprijetiti Llorisu. U prvih pola sata utakmice jedinu pravu priliku za pogodak stvorila je Francuska kada je Giroud u 15. minuti uspio glavom prebaciti loptu do Mbappea, no mladi je napadač reagirao izrazito loše u situaciji kada je neometan na sedam-osam metara od gola odlučio odmah pucati prema vratima. Pogrešno je procijenio trenutak kada skočiti i loptu je poslao daleko preko gola

MUSLERA POMOGAO GRIEZMANNU DA POSTANE POPUT ZIDANEA: Pogledajte pogodak koji je razočarao Urugvajce

MUSLERA POMOGAO GRIEZMANNU DA POSTANE POPUT ZIDANEA: /

Pogledajte pogodak koji je razočarao Urugvajce

Prvi udarac u okvir gola na utakmici dogodio se tek u 35. minuti kada je Betancur pucao s vrha kaznenog prostora, no njegov pokušaj Lloris je lagano obranio.

Jedan udarac u okvir - jedan gol

Francuska je povela iz svog prvog, a pokazat će se i jedinog udarca u okvir gola u prvih 45 minuta. Betancur je neoprezno srušio Tolissoa na desnoj strani francuskog napada, Griezmann je uputio odličan centaršut na 10-ak metara metara gdje je Varane u skoku odlično prebacio loptu u suprotni kut nemoćnog Muslere.

Propuštena šansa

Urugvaj je najbolju priliku za poravnanje propustio samo četiri minute potom. Tada je južnoamerički predstavnik izborio slobodni udarac iz slične situacije kao i Francuska kod pogotka, u kaznenom prostoru najviše je skočio Caceres, ali njegov udarac u sam donji desni kut Lloris je uspio zaustaviti da bi urugvajski kapetan Godin odbijenu loptu sa samo metra udaljenosti od gola poslao u vanjsku stranu mreže.

Katastrofa Muslere

Na kraju prvog dijela utakmice Urugvaj je imao četiri udarca u okvir gola, a Francuska jedan, no u prednosti je bila Francuska. Susret je praktički odlučen u 61. minuti kada je kardinalno pogriješio inače pouzdani urugvajski vratar Fernando Muslera. Njemu je ne odviše jak udarac Griezmanna sa 20-ak metara koji je išao po sredini gola prošao kroz ruke i završio u mreži.

Povijesna prilika

Francuska je posljednji put do polufinala stigla na Svjetskom prvenstvu 2006. u Njemačkoj. Tada su francuski nogometaši igrali i u finalu, u kojem su na jedanesterce poraženi od Italije.

Za svoje treće finale u povijesti aktualni europski doprvaci će se boriti 10. srpnja u Sankt Peterburgu protiv pobjednika četvrtfinalnog dvoboja Brazila i Belgije koji je na rasporedu večeras u Kazanju, s početkom u 20 sati.

UŽIVO: URUGVAJ - FRANCUSKA 0-2

URUGVAJ: Muslera; Caceres, Gimenez, Godin, Laxalt; Bentancur, Nandez, Torreira, Vecino; Suarez, Stuani

FRANCUSKA: Lloris, Pavard, Umtiti, Varane, Hernandez; Pogba, Tolisso, Kante; Griezmann, Mbappe, Giroud

KRAJ UTAKMICE

93' Zadnja izmjena, izlazi Griezmann, a ulazi Fekir!

90' Igrat će se 5 minuta sudačke nadoknade!

88' Druga promjena kod Francuza, ulazi Dembele umjesto Mbappea.

87' Pokušao je Suarez dubinskom loptom pronaći Rodrigueza, ali Varane siguran.

84' Pokušava Urugvaj svim silama zaprijetiti Francuzima, ali zasad njihova obrana potpuno kontrolira situaciju.

80' Prva promjena kod Francuske, izlazi Tolisso, ušao je Nzonzi.

79' Dobar centaršut u kazneni prostor Francuske, ali suđen je faul u napadu.

76' Nakon što je Mbappe izazvao kaos u kaznenom prostoru Urugvaja pokušao je Giroud daleko od gola.

73' Dobar pokušaj Tollisoa odlazi preko gola.

71' Oštar centaršut Nandeza čisti Umtiti.

68' Velika gužva na terenu, ima i naguravanja, ali zasad nema žutih kartona. Urugvajci protestiraju jer tvrde da Mbappe krade vrijeme dok leži na travnjaku.

65' Urugvajci su krenuli naprijed svjesni da moraju napasti ako žele išta od ove utakmice.

61' GOOOOOOOOL! Vode Francuzi 2:0! Strijelac je Griezmann nakon katastrofalne pogreške Muslere!

60' Dvostruka promjena kod Urugvaja, Rodriguez mijenja Bentancura, a Gomez Stuanija.

59' Caceres je pokupio odbijenu loptu i poslao ju nebu pod oblake.

56' S dvadesetak metara pokušao je Bentancur, otišlo je u gol out.

54' Prekršaj je napravio Kante nad Bentancurom, ali ovaj se brzo pridigao.

51' Kylian Mbappe je nabacio loptu u šesnaesterac iz slobodnjaka, ali je golman lijepo izašao i presjekao mu loptu.

48' Slobodan udarac malo izvan šesnaesterca je izveo Antoine Griezmann, ali je završio u rukama golmana umjesto na glavi nekoga od suigrača.

46' Počelo je drugo poluvrijeme!

POLUVRIJEME

45' Dvije minute sudačke nadoknade.

43' Spašava Lloris fenomenalnom obranom, ista situacija za Urugvaj kao kod gola Francuske!

40' GOOOOOL! Vodi Francuska, strijelac je Varane nakon ubačaja Griezmanna iz slobodnog udarca!

38' Opet je Mbappe utrčao u kazneni prostor i opet su mu Urugvajci uzeli loptu.

36' Pokušao je Vecino nakon odbijene lopte, ali siguran Lloris.

35' Centaršut Pogbe prošao je kroz kazneni prostor, zakasnio je sjajnu loptu Griezmann.

32' Pokušali su Urugvajci dugom loptom, lagano je to pokupio Lloris.

30' Odlično ubacivanje Pavarda napravilo je nove probleme za Urugvajce, ali ipak ništa od pogotka.

27' Mbappe je ušao u kazneni prostor i izazvao pomutnju, ipak samo korner koji je lako očišćen.

24' Nakon grubog starta Sureza na travnjaku je ostao Pavard, ali se ubrzo pridigao.

22' Korner za Francusku izborio je Pavard.

19' Pucao je Pogba s tridesetak metara, bez opasnosti za gol Urugvaja.

16' Mbappe je ostao sam pred golom i užasno reagirao glavom, lopta ide preko gola.

14' Prijetio je Urugvaj iz kornera, ali očistio je to Lloris.

11' Ubacio je Griezmann iz slobodnog udarca, Varane je pokušao glavom, ali preko gola.

9' Pogba je napravio taktički prekršaj, Pitana nije pokazao žuti.

6' Stuani je ušao s krila u kazneni prostor i tukao po golu, obranio mu je Lloris.

4' Stuani je pokušao centaršutom, ali braniči Francuske čiste.

1' Počela je utakmica!