MLADI VATRENI SU NEZAUSTAVLJIVI / Bišćanovi ratnici nastavili pobjednički niz: Hrvatski wunderkind trpa kao na traci

Mladi hrvatski reprezentativci pobijedili i u petoj uzastopnoj utakmici u kvalifikacijama za Euro

HRVATSKA - ESTONIJA 2:0

Hrvatska: Kotarski - B. Šutalo, Vušković, Smolčić, Čolina - Baturina, Palaversa, Pršir - Kačavenda, Šimić, Biuk.

Estonija: Lapa - Hussar, Šarnin, Pelt, Miil, Schjoning-Larsen - Shein, Tunjov, Jarviste - Tamm, Mannilaan.

Peta uzastopna utakmica mlade U-21 Hrvatske u kvalifikacijama za EP. Peta pobjeda za Bišćanove izabranike. U četvrtak navečer na Aldo Drosini sa 2-0 dobili su Estoniju.

SLAVNI KLUBOVI STOJE U REDU /

Roko Šimić na meti engleskih velikana, neodoljivo ih podsjeća na Marija Mandžukića

Golove su zabili 18-godišnji wunderkind Roko Šimić (39) i Jurica Pršir (62). Šimić je sad na šest golova u kvalifikacijama za Euro.

Hrvatska je već u petoj minuti bila korak do vodstva. Baturina je pucao s desne strane, no pogodio je vratnicu. Okvir gola je pogodio i Pršir u 39. minuti, no odbijanac je Šimić spretno pospremio u mrežu. Bio je to njegov već šesti gol u kvalifikacijama.

Pršir maestralno zabio

I u nastavku se tresao okvir estonskog gola. U 55. je izvana pucao Kačavenda pogodivši gredu. Sve dvojbe oko pitanja pobjednika Hrvatska je razriješila u 62. minuti, a sjajan pogodak sa više od 20 metara zabio je Pršir.

Hrvatska vodi na ljestvici s maksimalnih 15 bodova i gol razlikom 14-3, a druga je Norveška sa 9 bodova i utakmicom manje, koliko ima i Austrija. Estonija je zadnja sa šest poraza i 0-19 razlikom pogodaka.

Pobjednici devet skupina i najbolja drugoplasirana reprezentacija izborit će direktan plasman na EP koje će se od 9. lipnja do 2. srpnja održati u Rumunjskoj i Gruziji.

Preostalih osam drugoplasiranih ekipa igrat će u dodatnim kvalifikacijama za još četiri putnika na EP.

Gotova je utakmica.

90' -Igrat će se još najmanje 3 minute.

70' - I dalje napadaju naši mladi nogometaši.

66' - Za 5 dana Mario Vušković slavi okrugli 20. rođendan. No, iz slobodnjaka si nije darovao gol nego je darovao korner Hrvatskoj. Na kraju ništa ni od kornera.

62' - GOOOL - Jurica Pršir je fantastičnim udarcem s nekih 20 metara zabio gol za 2-0 Hrvatske.

57' - Nova vratnica za Hrvatsku, treća za Hrvatsku. Opet taj senzacionalni Roko Šimić.

54' - Ajme majko, što je sad ovo bilo? Kačavenda je tukao s nekih 18 metara ali Lapa nije najsigurnije reagirao, lopta mu je preko ruke pobjegla na gredu i Šimić je propustio zabiti ponovno iz odbijanca. Bio bi to njegov drugi gol večeras, ukupno sedmi u ovim kvalifikacijama.

52' - Šutalo je probao glavom s nekih 5 metara malo iz kosa nakon ubačaja ali odlično to brani Lapa.

46' - Počeo je nastavak.

46' - Gotov je prvi dio. Mladi Vatreni na dobrom su putu da i peti uzastopni put slave u ovim kvalifikacijama.

39' - GOOOL - Hrvatska vodi. Šesti gol 18-godišnjeg Roka Šimića u ovim kvalifikacijama koji je zabio za 1-0 nakon što je Pršir pogodio stativu. Nevjerojatan je Roko, wunderkind hrvatskog nogometa.

34' - 7-2 u udarcima za Hrvatsku.

30' - Novi je napad za Hrvatsku. Biuk traži loptu na lijevoj strani, Estonci su to vidjeli i složili formaciju.

23' - 78% posjed lopte je u hrvatskim nogama, samo 22 u estonskim. No, nema baš previše izglednih šansi za naše mlade nogometaše.

18' - Nakon jako dugo vremena pojavili su se Estonci na našoj polovici. Ukrali su loptu, odjurili u kontru, a lopta je završila kod Tunjova koji je pucao s ruba šesnaesterca. Kotarski je to odbio u korner iz kojeg gosti nisu ništa posebno napravili.

11' - Uf, kako je ovo bilo blizu. Nakon kornera lopta se odbila na 30 metara od gola gdje je bio Smolčić, a kapetan Rijeke opalio je iz prve. Lopta je za malo prošla iznad prečke. Hrvatska napada, pritisak je velik, Estonci jedva dolaze do zraka.

7' - Mladi hrvatski nogometaši silovito prijete. Ovaj put je pucao Pršir s ruba šesnaesterca. Lopta je išla u okvir, no golman Estonije Lapa je to skinuo i spasio svoju mrežu.

6' - Hrvatski nogometaši dominiraju, non-stop su na polovici Estonaca.

5' - Baturina je odlično tukao na gol Estonaca. Radi se o mladiću koji je 2003. godište. Talentirani Baturina prošao je po desnoj strani, došao do šesnaesterca i pucao, no lopta je odsjela na stativi a mladi se nogometaš primio za glavu. Naši dominiraju od prve minute, gosti se još nisu sastali s loptom.

1' - Počela je utakmica. Sretno mladi Vatreni. Vušković je desni stoper a Smoličić lijevi.

0' - Čeka se početak utakmice, a vidimo da se Bišćan odlučio na ubojit trojac u napadu.

Hrvatska U-21 nogometna reprezentacija u četvrtak od 18 sati na stadionu Aldo Drosina u Puli ugošćuje U-21 reprezentaciju Estonije u utakmici kvalifikacija za Europsko prvenstvo. Mini Vatreni su odlično startali u kvalifikacijama i do sada imaju četiri pobjede iz četiri utakmice, dva puta su slavili protiv Azerbajdžana, jednom protiv Finske i jednom protiv Norvške, a Estonija bi trebala biti lak plijen jer je to posljednja momčad skupine s pet poraza i gol-razlikom 0:17.