LOVREN ODIGRAO 90 MINUTA: /

Liverpool bolji od Manchestera u prvom velikom engleskom derbiju u Europi

U četvrtak su odigrane prve utakmice osmine finala Europske lige. Najviše pažnje privlačila je utakmica u kojoj je Liverpool s 2-0 svladao Manchester United.

10.3.2016.
20:45
AFP/PAUL ELLIS

Tijek utakmica

Liverpool - Manchester United 2-0 Athletic - Valencia 1-0 Sparta - Lazio 1-1 Villarreal - Leverkusen 2-0

22.55 Gotova je utakmica na Anfieldu, Liverpool je stigao do velike pobjede

22.46 Prijetnja Uniteda u 85. minuti. Pokušao je Fellaini, ali njegov udarac prolazi tik uz vratnicu

22.34 Isplatio se pritisak Liverpoola, Kloppovi nogometaši poveli su 2-0. Strijelac je bio Firmino

22.28 Novi pokušaj Liverpoola. Pucao je Clyne, ali De Gea brani. Nedugo nakon toga u izvrsnoj se prilici našao Henderson, ali nije bio precizan

22.18 Sada je na Anfieldu opasno zaprijetio Manchester United. Pokušao je Martial, ali niti on nije imao uspjeha

22.16 Villarreal je povećao vodstvo protiv Bayera na 2-0, strijelac je ponovno bio Bakambu. Za njemačku ekipu od prve minute igra hrvatski branič Tin Jedvaj

22.14 Prva opasna prijetnja Liverpoola u drugom poluvremenu. Coutinho je uputio dobar udarac, ali nije uspješan

22.08 U igru je kod Manchester Uniteda ušao Michael Carrick i izgleda da je Van Gaal odlučio zaigrati s trojicom braniča

22.05 Počelo je drugo poluvrijeme

21.50 Završeno je prvo poluvrijeme tijekom kojega je sudac Velasco podijelio čak četiri žuta kartona

21.47 Lazio je izjednačio protiv Sparte pred kraj prvog poluvremena

21.45 Velika prilika za Liverpoola. Lallana je pucao iz odlične pozicije, ali De Gea je obranio

21.41 Liverpool je pred kraj prvog poluvremena povećao pritisak, ali se obrana Manchestera (barem zasad) dobro drži

21.37 Liverpool je sada mogao do 2-0, ali De Gea je obranio Sturridgeu

21.27 Poveo je i Athletic protiv Valencije, u 20. minuti zabio je Garcia

21.25 Liverpool je poveo protiv Uniteda. Sturridge je zabio iz jedanaesterca

21.19 Dobar početak za Spartu u Pragu. Česi od 13. minute vode 1-0 protiv Lazija golom Frydeka

21.15 Na Anfieldu se igra dinamično, ali bez izglednih prilika

21.12 Prvi pogodak na utakmicama s piočetkom u 21.05. Villarreal je poveo protiv Leverkusena golom Bakambua u četvrtoj minuti

21.08 Sudac Carlos Velasco, poznat kao lagan na kartonima, već je u drugoj minuti dodijelio prvu javnu opomenu na utakmici Manchester Uniteda i Liverpoola. Žuti karton dobio je Liverpoolov Jordan Henderson

21.06 Počele su utakmice

20.55 U utakmici koja večeras privlači najviše pažnje, prvom susretu Liverpoola i Manchester Uniteda u europskom natjecanju hrvatski branič Dejan Lovren sudjelovat će od prve minute. Trener Liverpoola Klopp odlučio ga je postaviti od samog početka u svoj sastav, iako on nikada nije doživio pobjedu nad Unitedom.

Utakmice s početkom u 19 sati

Basel - Sevilla 0-0 Borussia Dortmund - Tottenham 3-0 Fenerbahče - Braga 1-0 Šahtar - Anderlecht 3-1

20.48 Gotove su utakmice. Šahtar je s 3-1 svladao na svojem terenu Anderlecht, Basel i Sevilla su odigrali 0-0, Borussia je s velikih 3-0 svladala Tottenham, a Fenerbahče je s 1-0 pobijedio Bragu

20.43 Prvi pogodak je pao i na nekoj od preostale dvije utakmice. Fenerbahče je u 82. minuti poveo protiv Brage

20.39 Sada se među strijelce mogao upisati i Srna koji je opasno pucao iz slobodnog udarca, ali njegov udarac brani golman Andelechta

20.36 Šahtar vodi 3-1, a strijelac trećeg gola je Eduardo da Silva

20.29 Borussia ima velikih 3-0 protiv Tottenhama. Strijelac je opet bio Reus

20.25 Anderlecht je golom Acheamponga smanjio na 2-1 protiv Šahtara

20.20 Borussia je povećala vodstvo protiv Tottenhama na 2-0. Strijelac je bio Reus

20.02 U utakmici koja večeras privlači najviše pažnje, prvom susretu Liverpoola i Manchester Uniteda u europskom natjecanju hrvatski branič Dejan Lovren sudjelovat će od prve minute. Trener Liverpoola Klopp odlučio ga je postaviti od samog početka u svoj sastav, iako on nikada nije doživio pobjedu nad Unitedom

20.01 Počelo je drugo poluvrijeme

19.48 Završeno je prvo poluvrijeme na svim utakmicama. Mreže su se tresle na dva susreta, dvobojima Šahtara i Anderlechta te Borussije i Tottenhama. Na utakmicama Basel - Sevilla i Fenerbahče - Braga u prvih 45 minuta nije bilo pogodaka

19.44 Mogao je sada Šahtar i do trećeg pogotka, u velikoj prilici bio je Eduardo, ali braniči Anderlechta u suradnji s okvirom gola uspjeli su sačuvati svoju mrežu

19.39 Ovako je izgledao drugi Šahtarov pogodak.

19.30 Pogodak u Dortmundu. Borussia vodi protiv Tottenhama od 30. minute, a strijelac je bio Aubameyang

19.24 Tri minute kasnije Šahtar je povećao na 2-0. Gol je postigao Kucher, a asistirao mu je Srna

19.22 Prvi pogodak pao je na utakmici Šahtara i Anderlechta. Šahtar od 21. minute vodi 1-0, strijelac je bio Taison

19.01 Atmosfera na utakmici u Dortmundu između Borussije i Tottenhama je spektakularna

19.00 Počele su utakmice

18.26 Za Šahtar će od prve minute zaigrati dvojica Hrvata, bivši reprezentativac Eduardo da Silva i kapetan Darijo Srna. Početna postava ukrajinskog kluba je: Pyatov, Srna, Kucher, Rakitskyy, Ismaily, Malyshev, Kovalenko, Marlos, Eduardo, Taison i Ferreyra