SPEKTAKL U MADRIDU: / Messi spasio Barcelonu u trileru na Vicente Calderonu i ostavio je u utrci za naslov

U prvom od dva nedjeljna derbija 24. kola španjolskog nogometnog prvenstva Barcelona je na Vicente Calderonu pobijedila Atletico Madrid 2-1 i barem privremeno preuzela vodstvo na ljestvici.

26.2.2017.
15:15

Bila je to očekivano čvrsta utakmica sa čak 43 prekršaja i šest žutih kartona, a sva tri gola pala su u zadnjih 25 minuta utakmice.

Barca je povela u 65. minuti golom Rafinhe koji se najbolje snašao u gužvi u kaznenom prostoru. Domaćin je vrlo brzo uzvratio, a izjednačio je Diego Godina nakon Kokeova ubačaja u 70. minuti. Pobjedu gostima donio je sjajni Lionel Messi u 86. minuti. Bio je to njegov 21. pogodak u isto toliko ligaških utakmica protiv Atletica koji je 'najdraža' Messijeva žrtva.

Šime Vrsaljko je odlično odradio svih 90 minuta za Atletico, dok je Ivan Rakitić u gostujućim redovima dobio posljednjih 20 minuta.

Ovom pobjedom Barcelona je preuzela vodstvo na ljestvici sa 54 boda, dva više od Real Madrida, no 'Kraljevski klub' ima i dvije utakmice manje.

Real večeras gostuje kod Villarreala i pobjedom bi se vratio na vrh ljestvice. Sevilla je treća sa 52 boda, a Atletico Madrid je četvrti sa 45 bodova.

Uživo:

Atletico Madrid - Barcelona 1:2

Atletico Madrid: Oblak; Vrsaljko, Savić, Godín, Filipe Luis; Ferreira-Carrasco, Saúl, Gabi, Koke; Gameiro, Griezmann.

Barcelona: Ter Stegen; Mathieu,Umtiti, Piqué,Sergi Roberto; Iniesta, Busquets, Rafinha; Neymar, Luis Suárez, Messi.

Kraj.

86' GOOl Messi vraća Barci vodstvo.

80' Vrsaljko je sada odlično zaustavio Messija.

72' Rakitić je ušao umjesto Inieste.

72' GOOL Godin je zabio za Atletico.

64' GOOL Rafinha je došao do odbijanca unutar šestnaesterca i zakucao loptu nisko uz lijevu stativu.

52' Marc-Andre ter Stegen odlično je o branio pokušaj AntoineA Griezmanna.

49' Kakav promašaj Suareza. Messi je izbacio cijelu obranu Atletica, Urugvajac je krenuo sam prema Oblaku, ali je promašio.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvermena

38' Lionel Messi dobro je pucao iz slobodnjaka pod prečku, ali je Jan Oblak to sjajno obranio.

29' Velika prilika za Barcu. Oblak je obranio pokušaj Mesija, lopta je u nastavku završila u mreži, ali je sudac svirao prekršaj Auareza nad domaćim vratarom.

17' Griezmann je opasno tukao, Ter Stegen je spasio sada Barcu.

4' Atletico je imao odličnu priliku.

1' Počela je utakmica.