FURIOZNA RIJEKA RAZBILA DAVLJENIKE: / Bišćan srušio bivši klub u debiju na Rujevici, viceprvaci utrpali Rudešu pet komada

Bio je to prvi susret Igora Bišćana na Rujevici otkako je prošlog mjeseca sjeo na klupu doprvaka. Ujedno bio mu je to prvi susret protiv kluba kojeg je kao trener uveo u najviši razred natjecanja.

5.11.2018.
21:41
Pixell

Nogometaši Rijeke u susretu su 13. kola Prve HNL kao domaćini svladali posljednji Rudeš sa 5-1 (2-1), dok su u drugom susretu igranom u ponedjeljak Inter i Slaven Belupo u Zaprešiću igrali 0-0.

Rijeka je protiv slabog Rudeša dominirala tijekom čitavog susreta, a povela je iz kaznenog udarca kojega je skrivio Filipović igrajući rukom u svom 16-ercu. Siguran izvođač najstrože kazne bio je Gorgon. Rudeš je uspio poravnati u 28. minuti kada je Pantalon iskoristio pogrešku domaće obrane.

Iako je vratar gostiju Banić obranio nekoliko teških udaraca domaćih napadača, na poluvrijeme se otišlo s prednosti Rijeke koju je osigurao Heber u 45. minuti. U drugom poluvremenu su bolju igru i zasluženu pobjedu Rijeke golovima potvrdili Čolak (54), Heber (69) i Puljić (83).

Prijetili iz svih oružja

Riječani su dominirali tijekom cijele utakmice. Samo su u prvom polvremenu imali 15 šuteva, od kojih je devet išlo prema suparničkim vratima. U nastavku su tukli još deset puta, od čega je pola tih udaraca išlo prema vrataru Rudeša. S druge strane gosti su ukupno imalo tri šuta, i to sva tri pema vratima gola.

Nel Pavletic/PIXSELL

Peta Rijeka sada ima 21 bod, dva manje od četvrte Gorice, a tri manje od trećeg Osijeka, dok je Rudeš daleko posljednji sa samo dva boda, sedam manje od pretposljednje Istre 1961.

Inter i Slaven Belupo su odigrali slabu utakmicu bez pogodaka u Zaprešiću, pa su gosti iz Koprivnice sada šesti sa 13 bodova, koliko ima i sedmi Hajduk, dok je Inter osmi s dva boda manje.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 33 boda, Lokomotiva je druga sa 28 bodova.

UŽIVO:

RIJEKA RUDEŠ 5-1

Rijeka: Sluga - Raspopović, Župarić, Escoval, Zuta - Pavičić, Lončar - Kvržić, Gorgon, Heber - Čolak.

Rudeš: Banić - Erick, Obanor, Pantalon, Boršić - Jukić - Vojković, Andrey, Mrkonjić, Kovačec - Filipović

Kraj

83' GOOL Zuta je ubacio s lijevoj boka, Puljić je pogodio.

72' GOOL Nakon ubačaja Puljić je glavom spustio za Hebera, koji postiže svoj drugi pogodak.

55' GOOL Odlično je prošao Kvržića po desnom boku, riješio se braniča Rudeša u kaznenom prostoru nakon čega je odigrao za Čolaka, a ovaj nije imao težak posao.

46' Utakmica se nastavila.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45' GOOL Pavičić je tukao sa 16 metara, lopta se odbila od bloka i došla do Hebera, a on ju je poslao u mrežu.

37' Rijeka niže prilike, ali za sada nema promjene rezultata.

27' GOOL Renato Pantalon je zabio poslije propusta obrane Rijeke. Nakon slobodnog udarca, lopta se odbila u kaznenom prostoru, Escoval je loše reagirao i Pantalon je zabio

18' Penal! Heber je pucao glavom, lopta je pogodila u ruku Filipovića, sudac Lučić pokazao je na bijelu točku. Penal je relaizirao Gorgon.

17' Heber je pronašao Čolaka u petercu, ali napadaču je lopta je prošla pored noge.

14' Kvržić je oštro ubacio, ali Heber nije dobro zahvatio loptu.

9' Kvržića je tukao s 18 metara, ali Banić je bio siguran.

5' Nakon kornera Župarić je pucao glavom, lopta je pogodila gredu i zatim se odbila od vratnice u pod, suci su procijenili da procijenili da nije prešla liniju.

4' Raspopović je ubacio, Čolak je smirio za Gorgona čiji je udarac blokiran, lopta je potom došla do Hebera, ali gostujuća obrana izbila je loptu.

1' Počela je utakmica.