RIJEKA MINIMALNO POBIJEDILA LOKOMOTIVU: / Murić s bijele točke pogodio za 3 boda i prekid crnog niza

Rijeka je sada smanjila bodovni zaostatak za vrhom tablice

8.11.2020.
19:00
Nel Pavletic/PIXSELL

U posljednjem susretu 11. kola Prve HNL Rijeka je na stadionu Rujevica pobijedila Lokomotivu sa 1-0 prekinuvši niz od četiri uzastopna poraza.

DINAMO DO VRHA NAPUNIO MREŽU ISTRE I POBJEGAO BJELIČINOM OSIJEKU: /

Modri prekrasno zabijali i otišli na +6

Rijeka je dočekala "lokose" sa četiri poraza u nizu, nakon što je izgubila tri europske (Real Sociedad 0-1, AZ 1-4, Napoli 1-2), te jednu ligašku utakmicu (Šibenik 0-2). Lokomotiva je također, tražila prekid serija od sedam susreta u Prvoj HNL bez pobjede.

Na koncu je domaćin imao više razloga za slavlje, Rijeka je pobijedila sa 1-0, a pogodak odluke zabio je Robert Murić iz kaznenog udarca u 16. minuti. Jedanaesterac je skrivio Josip Pivarić igravši rukom.

Dvije grede

Domaćin je tijekom utakmice još dva puta pogodio okvir suparničkog gola. Murić je u 54. minuti pogodio gredu, dok je u 77. minuti vratar Lokomotive skrenuo loptu u gredu nakon Kulenovićeva udarca.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 26 bodova, šest više od Osijeka, dok je Gorica treća sa 16 bodova. Rijeka se probila na četvrto mjesto sa 15 bodova.

Dodajmo kako Dinamo i Osijek imaju po jednu utakmicu manje, dok Gorica i Rijeka imaju po čak tri susreta manje.

Na začelju su Lokomotiva i Varaždin sa po sedam bodova.

Prva hrvatska nogometna liga, 11. kolo Stadion Rujevica, 17.00 sati

Rijeka - Lokomotiva 1:0 (Murić 17')

Rijeka: Nevistić, Escoval, Galović, Smolčić, Braut, Čerin, Lončar, Štefulj, Murić, Kulenović, Menalo

Lokomotiva: Hendija, Kolinger, Kovačić, Karačić, Pivarić, Cokaj, Acquah, Kallaku, Tahiraj, Aliyu, Tuci

90' Gotova je utakmica. Rijeka je s 1:0 pobijedila Lokomotivu.

81' Sada je Rijeka dva puta opasno zaprijetila: prvo je Kulenović opasno pucao, ali Henfija uz pomoć grede zaustavlja njegov udarac, a potom je Chaija pucao s preko 20 metara, ali nije precizan.

66' Riječani su sada bili jako blizu novog gola. Murić je iz slobodnog udarca ubacio, a Menalo je pucao glavom i lopta prolazi zamalo pored okvira gola.

54' Olična solo akcija i sjajan udarac Murića nakon kojeg lopta pogađa okvir gola. Pravo je čudo da na semaforu i dalje stoji 1:0.

50' Lokomotiva je zaprijetila. Pivarić je proigrao Tahiraja koji gura za Cokaja u prostor i puca s 15 metara, ali njegov udarac nije bio opasan.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Gotovo je prvo poluvrijeme, rijeka vodi 1:0.

30' Novi pokušaj Rijeke, pucao je Braut, ali njegov udarac ide visoko iznad gola.

17' GOL Rijeka vodi 1:0, a vodeći pogodak postigao je Robert Murić koji je realizirao jedanaesterac koji je dosuđen nakon što je Pivarićsa lopta pogodila u ruku u vlastitom šesnaestercu.

10' Obje momčadi idu na pobjedu i igraju jako otvoreno.

1' Počela je utakmica na Rujevici.

[PROMO] Najbolje koeficijente i 100% bonusa na uplate do 1000 kuna potražite u kladionici Germania.