RIJEKA – GORICA 2-0: / Kekova momčad stigla do prve pobjede, novi prvoligaš upoznao snagu hrvatskog prvenstva

Pobjede su u subotu upisali Rijeka i Lokomotiva

28.7.2018.
22:50
PIXSELL

Nogometaši Rijeke ušli su u novu sezonu pobjedom 2-0 protiv novog prvoligaša Gorice, dok je drugom subotnjem ogledu Lokomotiva bez većih problema pobijedila Inter 4-0.

Hrvatski doprvak je rutinski stigao do pobjede protiv Turopoljaca u njihovom premijernom nastupu u elitnom društvu. Golove za Rijeku zabili su Domagoj Pavičić (20) i Mario Pavelić (27).

Rijeka je povela u 20. minuti nakon lijepog poteza Domagoja Pavičića koji je sjajno primio loptu, prebacio stopera i poentirao za 1-0. Sedam minuta kasnije već je bilo 2-0. Acosty je odigrao za Pavelića koji je sjajno pogodio s dvadesetak metara.

Lokosi vrlo uvjerljivi

Lokomotiva je na stadionu Maksimir pobijedila Inter s visokih 4-0. 'Lokosi', koje vodi Goran Tomić su pitanje pobjednika razriješili već u prvih pola sata utakmice postigavši tri gola. Strijelci su bili Marko Babić (10, 34) i Dejan Radonjić (24). U drugom dijelu pobjedu Lokomotive potvrdio je Ivan Krstanović u drugoj minuti sudačke nadoknade.

Prvenstvo je otvoreno u petak utakmicom između Dinama i Rudeša koja je završila 1-1. Rudeš su minute dijelile od senzacije i velike pobjede, no 'modri' su izvukli bod golom Dine Perića u četvrtoj minuti nadoknade. Gosti su poveli u 28. minuti nakon što je Iranac Sadegh Moharrami zatresao vlastitu mrežu.

U nedjelju su na rasporedu preostale dvije utakmice, a sastaju se Istra 1961 - Slaven Belupo, te Osijek - Hajduk.

RIJEKA - GORICA 2-0

90+3. minuta: KRAJ UTAKMICE! Rijeka je pobijedila 2-0.

90. minuta: Igrat će se još tri minute sudačke nadoknade.

80. minuta: Još desetak minuta dijeli Rijeku od prva tri boda u ovosezonskoj borbi za naslov prvaka.

71. minuta: Prilika za Goricu. Na rubu kaznenog prostora Lovrić je uspio stvoriti prostor za šut. Uputio ga je, ne i u okvir vratiju.

64. minuta: Ubačaj Gorgona odsjeda na gredi gostujuće momčadi.

62. minuta: Bilježimo pokušaj Acostyja. Iznad gola.

53. minuta: Uvodne minute nastavka utakmice na stadionu Rijeke prolaze u kontroli igre domaćina.

46. minuta: Započelo je drugo poluvrijeme!

45. minuta: Kraj prvog poluvremena!

44. minuta: Čanđija pored gola s petnaestak metara udaljenosti od gola Kahline.

37. minuta: Gorica u naletu, nije to ništa preozbilno, i dalje je 2-0 za domaćina.

27 minuta: GOOOOOOL! Pavelić na dodavanje Acostyja pogađa za 2-0 i to sjajno s dvadesetak metara. Rijeka je povećala prednost protiv Gorice.

22. minuta: Nije pogodak poremetio goste, odmah su zaprijetili. Sluga je istrčao i izbio loptu ispred Zwolinskog, a onda je Maslowski natrčao i probao pogodito lobom. Lopta je otišla preko grede.

20. minuta: GOOOOOOL! Rijeka - Gorica 1-0. Pavičić je primio loptu, prebacio stopera i pogodio s desetak metara u donji desni kut!

15. minuta: Korner Rijeke i kontra novog prvoligaša. Osujećeni u svojim pokušajima i jedni i drugi.

8. minuta: Rezultat je i dalje onaj početni, a Rijeka je momčad koja kontrolira zbivanja na travnjaku.

1. minuta: Započela je utakmica.

20:30 - Još petnaestak minuta do početka.

20:00 - Stigle su službene postave momčadi:

Nakon što su u petak nogometaši Dinama proživjeli dramu i debelo u sudačkom produžetku utakmice uspjeli izvući bod pogodivši za 1-1 protiv Rudeša, a i nakon što je subotnji dio programa započet susretom Lokomotive i Intera (pobjeda Lokosa 4-0) slijedi nastavak uvodnog kola.

Iako igraju protiv novog člana elitnog razreda hrvatskog nogometa, nogometaši Gorice poznati su Rijekinom treneru Matjažu Keku:

"Gorica nije nepoznanica. Protiv njih smo igrali Kupu i tu je gro igrača iz te ekipe. Doveli su nekoliko igrača s iskustvom. Ekipa koja ima puno motiva. Uvijek je najteže igrati u prvim kolima s novim ekipama u ligi. Nisu bezveze ovdje, imaju dobre uvjete i zdravu ideju. Dobrodošli u ligu, ali napravit ćemo sve da ih pobijedimo."

"Rijeka je na Rujevici favorit u svakoj utakmici, igrala protiv Dinama, Hajduka, u Europi... Teren je ondje jako brz, oni imaju svoje automatizme, uigrani su i čvrsti, tako da je sigurno da ćemo biti na iskušenjima. Međutim, imamo svoj plan i vidjet ćemo kako će to ispasti. U nogometu je sve moguće, idemo se boriti", prenose 24sata.hr riječi trenera gostujuće momčadi Sergej Jakirović.