TOTALNA LUDNICA U MAKSIMIRU: / Riječani proslavili naslov, raspoloženje im nije pokvarilo ni pet primljenih golova

U susretu zadnjeg, 36. kola Prve HNL u Zagrebu su nogometaši Dinama pobijedili Rijeku s 5-2 (3-1) pokvarivši proslavu prvog naslova prvaka Riječana.

27.5.2017.
17:49
Marko Prpic/PIXSELL

ARMADA ZAVLADALA ZAGREBOM: Pogledajte kako izgleda riječka proslava naslova u Maksimiru

DINAMO - RIJEKA 5-2

DINAMO: Zagorac - Matel, Sigali, Schildenfeld, Pivarić - Pavičić, Moro - Soudani, Gojak, Olmo - Hodžić

RIJEKA: Prskalo - Ristovski, Župarić, Elez, Zuta - Maleš, Bradarić - Vešović, Andrijašević, Gorgon - Bezjak

STRIJELCI: 1-0 Soudani (4), 2-0 Soudani (34), 3-0 Soudani (45), 3-1 Vešović (45+1), 4-1 Olmo (47), 5-1 Hodžić (51), 5-2 Andrijašević (83)

Dinamo je Rijeci pred 12 tisuća gledatelja na Maksimiru, od čega barem 6000 navijača Rijeke, nanijeli novom prvaku najteži poraz i tako se bar malo utješili za gubitak naslova nakon 11 godina.

Ekshibicijska zadnja utakmica prvenstva sa sedam pogodaka, a u kojoj je briljirao Alžirac Soudani s tri gola i jednom asistencijom, bila je i dobra uvertira pred finale Kupa u srijedu u Varaždinu, u kojem se sastaju opet ove dvije momčadi.

Nezaustavljivi Soudani

Tek što je počelo, već u 4. minuti, Soudani je iz solo akcije, koja je započela na centru, iznenadio riječku obranu i prizemnim udarcem lijevom nogomet pogodio lijevi kut vrata. U 11. minuti Rijeka je mogla izjednačiti, no šut glavom Gorgona s pet metara brani Zagorac.

U 34. minuti Dinamo vodi s 2-0 nakon što je Moro ubacio s lijeve strane, a loptu je dočekao opet Alžirac Soudani i lako poentirao. U 45. minuti Soudani dolazi do hat-tricka jer je bio najbliži nakon udarca Olma koji je vratar Prskalo kratko odbio. Tek što se krenulo s centra Marko Vešović je pretrčao Pivarića i smanjio na 1-3.

I u drugom dijelu nastavila se golijada - u 47. minuti je Soudani asistirao Španjolcu Daniju Olmu za njegov prvi gol sezone, a u 52. minuti je Machado proigrao Armina Hodžića koji lako pogađa za 5-1. U 63. minuti je Dinamov vratar Danijel Zagorac obranio kazneni udarac Franku Andrijaševiću, no veznjak Rijeke se ipak iskupio u 83. minuti poslije ubacivanja Martića s desne strane.

UŽIVO:

90' - KRAJ UTAKMICE, DINAMO JE POBIJEDIO S 5-2.

87' - Zadnja izmjena kod Dinama: izlazi junak pobjede Soudani, a ulazi Šitum.

83' - Martić je nabacio s desne strane, a Andriješević glavom smjestio loptu u mrežu.

83' - GOOOOOOOL! RIJEKA JE SMANJILA NA 2-5.

82' - Odličan udarac Gorgona s ruba kaznenog prostora, ali još bolja obrana Zagorca.

73' - Pao je sada malo ritam, dojam je kao da svi jedva čekaju kraj.

67' - Zadnja izmjena gostiju: umjesto ozlijeđenog Župarića ušao je Kulušić.

63' - Zagorac je obranio jedanaesterac Andrijaševiću!

62' - JEDANAESTERAC ZA RIJEKU! Velika pogreška suca, Bezjak je sam pao, Pivarić ga nije ni dotaknuo.

54' - Andrijašević je imao veliku priliku, ali je s desetak metara poslao loptu pored gola.

53' - Dvostruka izmjena kod Riječana: ušli su Martić i Mišić umjesto Ristovskog i Maleša.

51' - Machado se riješio jednog čuvara i proigrao Hodžića, a ovaj je mirnopogodio s osam, devet metara.

51'- GOOOOOOOL! DINAMO VODI S 5-1.

47' - Soudani se sjurio po lijevoj strani pa briljantno petom proigrao Olma koji je zabio prvi seniorski gol za Dinamo.

47' - GOOOOOOOL! DINAMO VODI S 4-1.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45+2' - KRAJ PRVOG POLUVREMENA, DINAMO VODI S 3-1.

45+1' - Vešović je nakon duge lopte pobjegao Pivariću, ušao u šesnaesterac i pogodio za smanjenje zaostatka.

45+1' - GOOOOOOOL! RIJEKA JE SMANJILA NA 1-3.

45' - Olmo je pucao po golu, Prskalo je uspio samo odbiti loptu, a Soudani se našao sam pred praznim golomi nije to mogao promašiti. Dojam je, ipak, da je Alžirac bio u zaleđu.

45' - GOOOOOOL! DINAMO VODI S 3-0.

43' - Vešović je nakon kontakta pao na rubu kaznenog prostora, ali sudac Zebec pustio je igru.

40' - Dinamov trener je bio prisiljen napraviti dvije zamjene: zbog ozljeda su izašli Sigali i Moro, a na terenu su Sosa i Machado.

34' - Moro je ubacio s lijeve strane, lopta je prošla pored svih Riječana i došla do Soudanija koji je s desetak metara udaljenosti još jednom svladao Prskala.

34' - GOOOOOOOL! DINAMO VODI S 2-0.

26' - Hodžić je pogodio gredu, ali prije toga je ipak označeno zaleđe.

22' - Soudani je opet pucao s ruba kaznenog prostora, Prskalo je ovaj put to uspio zaustaviti.

20' - Još jednom je Hodžić bio u dobroj situaciji, ovaj put je pucao nogom, ali lopta je opet otišla pokraj gola.

19' - Odmah uzvraća Dinamo, Hodžić je pucao glavom, ali otišla je lopta pored gola.

18' - Velika prilika za Rijeku. Nakon sjajnog ubačaja s desne strane Gorgon je pucao glavom sa sedam metara, ali Zagorac je uspio obraniti.

12' - Bezjak je dugom loptom pokušao proigrati Vešovića, ali Zagorac je istrčao i otklonio opasnost

9' - Olmo je napucan u ruku u kaznenom prostoru, Riječani traže jedanaesterac, ali sudac nije reagirao.

5' - Rijeka je odmah uzvratila opasnom akcijom, ali udarac Bezjaka s 12 metara je obranio Zagorac.

4' - Soudani se sjurio po desnoj strani, riješio se čuvara i prizemnom loptom s ruba šesnaesterca matirao Prskala.

4' - GOOOOOOOOL! DINAMO VODI S 1-0.

3' - Riječani su krenuli agresivno. Vešović je nakon kornera pucao preko gola s ruba šesnaesterca.

1' - POČELA JE UTAKMICA!

0' - Riječani u praktički najjačem sastavu kreću u utakmicu, na klupi su tek Mišić i Gavranović. Domaći trener Petev je ipak puno više odlučio rotirati.

0' - Riječani će nakon završetka utakmice primiti pehar za svoj prvi naslov hrvatskog prvaka, a nakon toga putuju kući gdje ih čeka velika proslava.

0' - Riječki navijači polako su počeli puniti maksimirske tribine. Očekuje ih se između pet i šest tisuća.