Europska liga / Dinamo ispao iz Europe: Oršić doveo Modre u predvorje raja, Sevilla sretno prošla dalje

Uzvratnu utakmicu playoffa Dinama i Seville možete pratiti u tekstualnom prijenosu na portalu RTL.hr od 18.45

24.2.2022.
18:40
pixell.hr

Nogometaši zagrebačkog Dinama nisu se uspjeli plasirati u osminu finala Europske lige, u uzvratnom dvoboju 16-ine finala na svom su terenu svladali šesterostrukog pobjendika ovog natjecanja Sevillu sa 1-0 (0-0), no kako je u prvom dvoboju prije tjedan dana Sevilla bila bolja sa 3-1 prošla je dalje s ukupnih 3-2.

Jedini pogodak na utakmici postigao je Mislav Oršić u 65. minuti iz kaznenog udarca kojega je skrivio Acuna igravši rukom u u svom 16-ercu.

Sevilla je mirno kontrolirala uzvratni susret u Zagrebu, znalački je "umrtvila" igru i praktički s pola snage "sakrila" loptu Dinamovim igračima.

Dinamo je u nastavku ipak uspio povesti nakon jedne neopreznosti u gostujućoj obrani, u posljendjih pola sata i "stisnuti" Sevillu na njezinu polovicu u potrazi za drugim pogotkom koji bi odveo dvoboj u dodatnih 30 minuta, ali nije ga uspio postići.

UŽIVO

PLAYOFF ZA OSMINU FINALA EUROPA LIGE, STADION MAKSIMIR, ZAGREB, 18:45

DINAMO - SEVILLA 0:0 (1:3)

SASTAVI:

Dinamo: Livaković - Theophile-Catherine, Šutalo, Franjić - Ristovski, Mišić, Gojak, Štefulj - Tolić - Petković, Oršić

Sevilla: Bono - Montiel, Kounde, Carlos, Acuna - Rakitić, Fernando, Gomez - Ocampos, Mir, Corona

94' Livaković ide u napad. Prekid na centru

90' Prekršaj za Dinamo u opasnoj zoni. Delaney dobio drugi žuti, odnosno crveni karton

88' Centimetri su dijelili Dinamo od drugog pogotka. Oršić je iz poluvoleja pucao malo pored gola

80' Nakon kiksa Šutala na centru, Rafa Mir se sjurio prema vratima Dinama, ali puca preko Livakovićevog gola

78' Ocampos nakon ubačaja s desne strane napada ostaje sam, ali glavom puca pored vrata. Dinamo je imao sreće

76' Prvo je Bočkaj promašio zicer, a onda još jedna dobra šansa Plavih koju brani Bono

75' Izašao Gojak, ušao Menalo. Dinamo kreće u potpunu ofenzivu

71' Izašli Corona i Rakitić, a ušli Torres i Jordan

70' Dinamo pokušava s presingom, ali Sevilla uspijeva izaći bez većih problema

66' Sevilla prijeti preko Ocamposa, ali ipak lopta odlazi malo pored vrata

64' Acuna igrao rukom nakon prodora Bulata nakon čega je dosuđen penal. Oršić siguran s bijele točke

61' Izlaze Štefulj, Ristovski i Petković, a ulaze Emreli, Bočkaj i Špikić

54' - Sevilla sve žešće napada, sada je Mir mogao zabiti iz blizine, iz peterca, ali je Šutalo izbio ispred njega. Teško Dinamo diše u ovim trenucima.

54' - Tolić ide van, ušao je Bulat.

51' - Livaković opet spašava, sada je Sevilla prijetila s desne strane kaznenog prostora, ali naš je vratar dobro reagirao.

48' - Sjajna obrana Livakovića. Kounde je pucao glavom negdje s pet metara i to je odlično ušao iz drugog plana, ali je Livaković skinuo.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Vremena je sve manje, Dinamo ima golemi zaostatak za nadoknaditi i morat će se malo i riskirati.

43' Izgledna situacija za Sevillu, ali u posljednjem trenutku Catherine blokira

37' Petković na vrhu kaznenog prostora u izglednoj situaciji valja dva igrača Seville no pada preko lopte i propada još jedna potencijalno izgledna situacija

36' Papu Gomez iz solidne situacije puca no Livaković brani

34' Skočila je modra klupa. Gojak je provukao u Sevillin kazneni prostor, a Carlos ga odnosi ramenom. Tribine su proključale, a sudac je ostao nijem.

31' Dinamo izgleda puno bolje nego u Sevilli. Brani se organizirano i aktivno napada no još uvijek bez opipljivog učinka

26' Dinamo preuzima kontrolu, ali i dalje ne uspjeva zabiti

20' Mišić krenuo u prodor od centra i sa 20 metara zapucao, a blok Seville malo zakasnio no odbijena lopta zamalo prevarila vratara Bona

17' Dinamo je pokvario još jednu dobru situaciju. Opet Ristovski iz dobre pozicije baca loptu u bunar, a u izglednoj poziciji je imao čak tri suigrača

14' Dobra situacija za Dinamo. Ristovski ubacio, obrana Seville očistila za prvi korner Plavih. Nakon kornera Ristovski iz dobre situacije traljavo puca

9' Neugodna situacija za Sevillu. Dva Dinamova igrača su stisnuli Rakitića uz gol aut liniju, ali bivši reprezentativac se riskantnom loptom izvukao iz neugodne pozicije

8' Sevilla je skrila loptu Dinamu. Plavi teško dolaze do lopte

3' Prva šansa Dinama. Duga lopta na Štefulja koji vraća u sredinu prema Oršiću, ali obrana Seville čisti u posljednji trenutak

0' Počeo je dvoboj godine za Dinamo

Dinamo sutra u Zagrebu čeka Sevillu u uzvratu šesnaestine finala Europa lige. Zagrebački plavi su poraženi na gostovanju u Andaluziji prošlog tjedna sa 3:1 te ih čeka težak posao na Maksimiru. Dinamo ima dosta problema pred ovaj važan ogled. Naime, nakon poraza u Sevilli, neočekivano su remizirali u HNL-u protiv Lokomotive na svom travnjaku, a uz to im se ozlijedio i kapetan Arijan Ademi.

Od ranije je ozlijeđen još jedan ključni igrač modre momčadi Luka Ivanušec te ni on neće biti na raspolaganju Željku Kopiću. Uz spomenuti ključni duo nedostaju još Perić, Lauritsen i Andrić što čini Dinamove probleme još težima.

Ono što Dinamu svakako ide u prilog je činjenica da su sve karte za ovaj dvoboj rasprodane te da će ih s tribina bodriti više od 10 tisuća navijača, a uz to i Sevilla je kiksala u posljednjem prvenstvenom ogledu. Oni su odigrali samo 1:1 protiv Espanyola te su izgubili korak s Realom u utrci za naslov prvaka Španjolske.

17:25 - Stigli su sastavi i imamo dva velika iznenađenja u sastavu Dinama. Kopić je na klupi ostavio Petra Bočkaja i umjesto njega je uveo Danijela Štefulja, a u veznom redu umjesto Ademija igra Marko Tolić