NAPOLI U FINALU KUPA: / Danski čarobnjak zabio gol direktno iz kornera, Mertens se upisao u povijest

Juventus je doznao s kim će igrati ove srijede

13.6.2020.
22:48

Iako su igrači Intera u uzvratnom susretu polufinala talijanskog kupa nadigrali u gostima Napoli, u finale su se plasirali domaći nogometaši odigravši u subotu 1-1. Prva utakmica ovih suparnika u veljači u Milanu završila je pobjedom Napolija 1-0. Finale će se igrati već u srijedu, 17. lipnja, s protivnik Napoliju bit će Juventus, koji je dan ranije u polufinalu eliminirao AC Milan.

U 2. minuti Inter je poveo, i to direktnim pogotkom iz kornera. Odlično ga je izveo Christian Eriksen, a lopta je prošla kroz noge vrataru Davidu Ospini. Napoli je izjednačio iz kontranapada u 41. minuti, a strijelac je bio Dries Mertens.

Inter je imao dosta prigoda za još jedan pogodak koji bi im donio plasman u finale, ali nije uspio pronaći put do mreže. Vratar Ospina se odličnim obranama iskupio za nevjerojatan kiks na početku susreta. U 33. minuti Lukaku je pokušao glavom, ali Ospina brani, kao i u 40. minuti kada se Candreva našao u stopostotnoj šansi.

U 77. minuti Christian Eriksen je lukavo pucao iz slobodnog udarca, ali ponovno je Ospina bio na mjestu. Eriksen je mogao zabiti i u 82. minuti, no Ospina se opet ispriječio.

Hrvatski veznjak Marcelo Brozović je za Inter odigrao cijeli susret pruživši vrlo dobru partiju.

UŽIVO

Napoli - Inter 1-1

Napoli: Ospina, Di Lorenzo, Maksimovic, Koulibaly, Hysaj, Elmas, Demme, Zielinski, Politano, Mertens, Insigne.

Inter: Handanovič; Skriniar, De Vrij, Bastoni; Candreva, Brozović, Barella, Young; Eriksen; R Lukaku, Lautaro Martinez

Kraj

93' Inter u samoj završnici stišće i traži gol za pobjedu.

82' Moses je samo trebao gurnuti loptu u mrežu, ali je promašio gol. Inter će plakati zbog ove prilike.

77' Eriksen je sjajno tukao iz slobodnog udarca u desnu stranu gola, ali mu je Ospina to lijepo obranio.

64' Insigne skoro zabio nakon solo prodora i jakog šuta s ruba šesnaesterca, ali je Handanovič na kraju obranio.

54' Lorenzo Insigne je dočekao centaršut u šesnaestercu i tukao, ali je lopta otišla lijevo od gola.

51' Brozović je pokvario obećavajuću šansu niskim udarcem s ruba šesnaesterca. Ospina je obranio njegov šut.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

41' GOOL Mertens je zabio nakon kontre i postao najbolji strijelac u povijesti Napolija te je prestigao Hamšika.

40' Ospina je obranio udaarac Candreve iz idealne pozicije.

38' Mertens je dobro tukao, ali neprecizno.

32' Lukaku je dobro tukao glaovm, Ospina je čudesno reagirao.

28' Inter i dalje dominira i stvara prilike.

24' Brozović je probao iz prve, ali je udarac s vrha 16-erc završio na tribinama.

22' Nakon dobre akcije Intera tukao je Eriksen, ali Ospina je zaustavio.

15' Candreva je opalio s ruba šesnaesterca, ali je lopta otišla malo iznad gola.

2' GOOL Nemoguće. Christian Eriksen je zabio izravno iz kornera. Naime, ubacio je loptu iz kornera, a ona je u nogu pogodila golmana Ospinu i kroz noge mu ušla u gol.

1' Počela je utakmica.