LOKOMOTIVA – RIJEKA 1-2: / Bišćanovi igrači pokleknuli, pa uz igrača više preokrenuli utakmicu za polufinale Kupa

Rijeka i Inter prva su dva polufinalista Hrvatskog kupa

4.12.2018.
21:20
PIXSELL

Nogometaši Rijeke plasirali su se u polufinale Hrvatskog kupa nakon što su u utorak na stadionu u Kranjčevićevoj protiv Lokomotive slavili sa 2-1 (0-1). Prethodno su nogometaši zaprešićkog Intera pobijedili kao domaćini Vinogradar sa 3-0 (2-0). Strijelci za Inter, koji je u 32. minuti ostao sa igračem manje jer je isključen Josip Brezovac, bili su Komnen Andrić (12), Karlo Muhar (23) i Antonio Bosec (76).

Preostala dva polufinalista bit će poznata u srijedu, kad će Osijek ugostiti Hajduk (17 sati), a Dinamo biti domaćin Slaven Belupu (19.30 sati).

Lokomotiva je povela u 19. minuti. Nakon ubačaja Lecjaksa u peterac Dejan Radonjić je bio najviši u skoku i glavom trese mrežu.

Ključni trenutak - crveni karton

Kvržić je u 41. minuti mogao donijeti izjednačenje Rijeci, ali u posljednjem trenutku domaći branič Datković izbio je loptu u korner. Tri minute kasnije dogodio se ključni trenutak, igrač Lokomotive Uzuni zaradio je izravni crveni karton zbog oštrog starta na Lončaru, a igrača više Rijeka je uspjela naplatiti u drugom poluvremenu.

U 54. minuti oduzetu loptu u polovici domaćina Heber je pretvorio u pogodak, zabivši sa ruba kaznenog prostora. Pobjedu Rijeci donio je Alexander Gorgon u 65. minuti nakon proigravanja Kvržića. Do kraja susreta Riječani su propustili još dvije gol-šanse, u 82. minuti pokušaj Hebera brani Hendija, a u 87. je probao Acosty, ali opet je vratar Lokomotive bio na mjestu.

LOKOMOTIVA – RIJEKA 1-2

Lokomotiva: Hendija - Karačić, Kolinger, Datković, Karačić - Ivanušec, Halilović - Kastrati, Uzuni, Mlinar - Radonjić

Rijeka: Sluga - Raspopović, Župarić, Punčec, Zuta - Lončar, Pavičić - Kvržić, Gorgon, Heber - Čolak

90+3. minuta: Utakmica je gotova, Rijeka je polufinalist Hrvatskog kupa!

90. minuta: Igrat će se tri minute sudačke nadoknade.

87. minuta: Hendija ponovno spašava Lokomotivu. Čolak je gurnuo tek ušlog Acostyja u priliku, no nije baš najbolje pucao ganski nogometaš.

84. minuta: Radonjić puca, Sluga brani.

80. minuta: Igrat će se još desetak minuta.

73. minuta: Nova prilika Rijeke, no ostat će 2-1 za njih.

65. minuta: GOOOOOOL! Nizaju se sad šanse Rijeke, osjeti se da Bišćanova momčad ima igrača više, a iz jedne takve akcije stiglo je i vodstvo.

Kvržić je proigrao Gorgona koji pogađa za 2-1 i preokret u Kranjčevićevoj.

60. minuta: Nova šansa za Rijeku, no sve je izgledalo bolje od nepreciznog šuta Zute u njoj.

54. minuta: GOOOOOOL! Rijeka je izjednačila na 1-1. Devet minuta igre u drugom poluvremenu bilo je dovoljno Bišćanovim igračima da kapitaliziraju brojčanu prednost. Lecjaks je pokušao izbiti loptu, no ona se uz dosta sreće odbila do Hebera koji je bio sam na rubu kaznenog prostora, a onda i precizan u svom pokušaju.

49. minuta: Gorgon s 20-ak metara, Hendija siguran!

46. minuta: Započelo je drugo poluvrijeme!

45. minuta: Kraj prvog poluvremena!

44. minuta CRVENI KARTON! Lokomotiva ima igrača manje. Myrto Uzuni ga je zaradio zbog oštrog starta dvjema nogama na Lončara.

41. minuta: Lokomotivin trener Goran Tomić može biti zadovoljan jer Rijeka ne izgleda dobro.

Ipak, Gorgon je sad odigrao za Zutu koji ubacuje, golman Lokomotive nespretno reagira pa lopta pada ispred Kvržića. Prije no što je stigao puknuti, domaćin su to izbili u korner.

33. minuta: Jedna (polu)šansa Rijeke, jedna Lokomotive. I dalje 1-0 za domaćina.

25. minuta: Prošlo je već dosta vremena, Rijeka još nije ozbiljno zaprijetila. Zato jest Lokomotiva čiji su igrači protestirali na sudačku odluku da im se ne dosudi nejastroža kazna nakon što je Zuta bio i u kontaktu sa Kastratijem u Rijekinom šesnaestercu...

19. minuta: GOOOOOL! Lokomotiva vodi 1-0. Ubačaj je stigao s lijeve strane (Lecjaks), najviši u skoku bio je Radonjić, a Sluga nemoćan.

"Respektiramo Rijeku i njihov pobjedonosni niz, no u Kranjčevićevoj nitko ne može reći da je protiv nas favorit", kazao je pred početak utakmice Radonjić, a sad to i dokazuje!

15. minuta: Posljednje minute prolaze u kontroli lopte igrača domaće momčadi. Iz kontrole zasad ne proizlazi ništa opasnoga.

10. minuta: Nakon deset odigranih minuta i dalje je 0-0. Nije bilo baš neke ozbiljnije prilike za promjenu rezultata.

5. minuta: Brzim dodavnjima Rijeka je stigla u priliku, Kvržić je pokušao zabiti, ali Hendija to brani.

2. minuta: Rijeka u šansi, Gorgon je dodao do Heber koji puca, ali u blok.

1. minuta: Utakmica je započela!

Deset je minuta do početka utakmice koja će dati drugog polufinalista natjecanja. Naime, Inter je već među posljednja četiri, izborio je to mjesto 3-0 pobjedom protiv Vinogradara.