DRAMA U KRANJČEVIĆEVOJ: / Gorica pokvarila planove Lokosima, evo što im u zadnjem kolu treba za drugo mjesto

Lokomotiva i Gorica podijelili su bodove pa Zagrepčani u zadnjem kolu moraju pobijediti Osijek ako žele drugo mjesto

19.7.2020.
20:47
Marko Prpic/PIXSELL

U susretu 35. kola Prve HNL Lokomotiva i Gorica su na stadionu u Kranjčevićevoj ulici igrali 1-1 (1-0).

Lokomotiva je povela u 10. minuti golom Budimira, a na 1-1 poravnao je Mudrinski u 61. Domaći je sastav bio bolji u prvom poluvremenu te je vrlo brzo i poveo, Karačić je ubacio s desnog boka na drugu vratnicu gdje je Budimir nadskočio svog čuvara Mora i glavom pogodio suparničku mrežu. Isti je igrač 20-ak minuta potom poslao još jednu loptu iza leđa Kahline udarcem sa 16 metara, ali je nakon pregleda snimke glavni sudac Zebec procijenio kako je asisntent Jakić bio u zaleđu i pokrivao pogled vrataru Gorice.

U nastavku je Gorica bila bolji suparnik i izjednačila preko Mudrinskog nakon lijepe akcije Čabraje i Hamada u 61. minuti. U 77. minuti Lovrić je sjajnim udarcem sa 20-ak metara zatresao gredu, u 85. minuti i Mudrinski je ponovno zatresao mrežu, ali iz zaleđa, a u 90. minuti Kolinger je u svom kaznenom prostoru srušio Mudrinskog, no sudac Zebec nije pokazao na bijelu točku za goste.

19.07.2020., stadion Kranjceviceva, Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 35. kolo, NK Lokomotiva - HNK Gorica. Photo: Marko Prpic/PIXSELL

Prednost Osijeku

Ovim remijem Lokomotiva je propustila zasjesti na drugo mjesto koje na kraju prvenstva vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka, sada je treća sa 62 boda, koliko ima i drugi Osijek, a u posljednjem kolu sastat će se upravo Osijek i Lokomotiva u izravnom dvoboju za tu poziciju. No, u slučaju neodlučenog rezultata u prednosti će biti Osijek jer je u dosadašnja tri međusobna ogleda ovih suparnika ostvario dvije pobjede.

U borbu za drugo mjesto može se umiješati i Rijeka ukoliko kasnije večeras svlada Hajduk na Poljudu, zatim i u posljednjem kolu Istru 1961, a usto Osijek i Lokomotiva moraju remizirati. Gorica je i s ovim bodom ostala šesta sa 48 bodova, devet manje od petog Hajduka, a 10 više od sedmog Slavena Belupa.

Dinamo je sa 77 bodova osigurao naslov, dok je Inter sa samo 17 bodova uverljivo posljednji i ispao je iz lige.

UŽIVO

Lokomotiva - Gorica 1:1

Lokomotiva: Grbić, Marković, Kolinger, Mersinaj, Karačić, Cokaj, Jakić, Majić, Uzuni, Budimir, Kastrati

Gorica: Kahlina - Muhammed, Gadže, Krizmanić, Čabraja - Babec, Moro - Suk, Hamad, Lovrić - Mudrinski

Tablice omogućuje SofaScore LiveScore

Kraj

88' Mudrinskom je poništen gol zbog zaleđa.

77' Lovrić je opet zaprijetio, ali je ovaj put tukao ravno u Grbića.

75' Odlično je potegnuo Lovrić sa 17 metara i pogodio gredu. Lokosi su imali dosta sreće.

71' Došlo je do gužve u petercu, no uspjeli su to Goričani nekako odbiti.

64' Čokaj je tukao, dobra je to bila prilika, ali je lopta otišla iznad gola.

61' GOOL Čabraja je došao do lopte na lijevoj strani, pronašao Ognjena Mudrinskog u sredini, a on se loptu primio pa iz okreta snažno poslao u mrežu Lokomotive za 1-1.

'58 U naletu je bio Uzuni, no Kahlina je na vrijeme izašao sa svoga gola i ugrabio loptu.

'54 Veliku priliku sad je propustio Budimir, s tri metra nije uspio pogoditi okvir Kahlinina gola.

46' Utakmica se nastavila.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

44' Prilika za Goricu! Čabraja je prošao po lijevoj strani, pronašao Joeya Suka u sredini, a njegov udarac Kolinger je izbio u korner.

41' Moro je povukao Budimira u kaznenom prostoru. Sudac je konzultirao VAR sobu i odlučio da ništa nije bilo sporno.

30' VAR poništio gol Lokomotive! Strijelac je ponovno bio Budimir, gol je sudac Zebec prvo priznao, no onda išao provjeriti na snimci. I presudio - nema gola. Bila je to lijepa akcija domaćina, nakon dugog razdoblja bez većih uzbuđenja, jedna lopta s lijeve strane doletjela je u gorički šesnaesterac, glavom je do nje došao Jakić i spustio Budimiru na vrhu kaznenog prostora. Napadač Lokomotive pucao je iz prve, nezaustavljivo za Kahlinu.

27' Nema prigoda u ovom dijelu utakmice.

14' Novi pokušaj Lovrića, tukao je ljevicom s ruba šesnaesterca, ali nedovoljno precizno.

11' GOOL Budimir je glavom poslao loptu u mrežu nakon nabacivanje s desnog boka.

10' Lovrić je pokupio odbijanac, tukao je lijevom nogom pored gola.

4' Kahlina je obranio dobar pokušaj Jakića s ruba kaznenog prostora.

1' Počela je utakmica.

17:42 - Kolinger se oporavio od ozljede te je u početnom sastavu Lokomotive.