ISTRA - OSIJEK 1:4: / Trupe Nenada Bjelice preokrenule i osvojile Aldo Drosinu; Nova pobjeda nezaustavljivog Osijeka

Nova pobjeda Nenada Bjelice

25.11.2020.
18:45
Srecko Niketic/PIXSELL

9. kolo HNL-a: Aldo Drosina

Istra 1961 - Osijek 1:4

Istra 1961: Jurić, Galilea, Gonzalez Teston, Bosančić; Hujber, Blagojević, Špoljarić, Calderon, Vuk, Gržan, Guzina

Osijek: Ivušić, Silva, Majstorović, Ndockyt, Mierez, Žaper, Jurčević, Škorić, Pilj, Bohar, Vuković

U odgođenom susretu 9. kola Prve HNL Osijek je u Puli pobijedio Istru 1961 sa 4:1 dostigavši Dinamo na vrhu ljestvice.

Bila je to prva osječka pobjeda na Aldo Drosina nakon pune četiri godine. Posljednja pobjeda Osijeka u Puli datira još iz prosinca 2016. godine.

Istra povela, Osijek okrenuo

Domaćin je bolje ušao u susret, no gosti su potom okrenuli rezultat postigavši četiri gola u nizu za uvjerljivu pobjedu.

25.11.2020., stadion Aldo Drosina, Pula - Hrvatski Telekom Prva liga, 09. kolo, NK Istra 1961 - NK Osijek. Ramon Mierez Photo: Srecko Niketic/PIXSELL

Istra je povela u sedmoj minuti golom Josipa Špoljarića, no Osijek je do kraja poluvremena preokrenuo rezultat golovima Miereza (31) i Bohara (45-11m).

U nastavku susreta Osijek je zabio još dva gola, a strijelci su bili Žaper (69) i Erceg (75).

Hajduk u zaostalom susretu 9. kola pobijedio Lokomotivu

U utorak je Hajduk u zaostalom susretu 9. kola u Kranjčevićevoj ulici pobijedio Lokomotivu sa 2:1, dok je Gorica u ponedjeljak u odgođenom susretu 9. kola pobijedila Varaždin sa 1:0.

Na ljestvici vode Dinamo i Osijeka sa po 26 bodova, Gorica ima 22, a Hajduk je četvrti sa 17 bodova, dva više od Rijeke na petom mjestu.

Zadnja tri mjesta drže Lokomotiva, Varaždin i Istra 1961 sa po osam bodova.

Odgođena utakmica 9. kola: Istra 1961 - Osijek 1-4 (Špoljarić 7 / Mierez 31, Bohar 45-11m, Žaper 69, Erceg 75) U utorak: Odgođena utakmica 9. kola: Lokomotiva - Hajduk 1-2 (Tuci 56 / Caktaš 12, 90)

U ponedjeljak: Odgođena utakmica 10. kola: Gorica - Varaždin 1-0 (Lovrić 20-11m)

GOTOVA JE UTAKMICA

79 - GOOOL: Ante Erceg zabija svoj prvi gol za Osijek od kad je došao. Znači ove sezone. 4:1 za Osijek.

69' - GOOOL: Žaper je zabio za 3:1 Osijeka.

46' - Počinje drugo poluvrijeme.

45' - Gotovo je prvo poluvrijeme.

45' - GOOOL: Bohar, igrač koji je odigrao odlično protiv Dinama, postiže gol za 2:1 Osijeka.

31' GOL Osijek je izjednačio, za 1:1 zabio je Mierez, bivši igrač Istre, koji je pogodio glavom sa 6 metara nakon ubačaja Silve.

25' Prilika za Istru, pokušao je Vuk nakon ubačaja Špaoljarića (koji igra sjajnu utakmicu), ali taj udarac ne ide u okvir gola gostiju.

22' Nakon provjere snimke sudac je procijenio da nije bilo elemenata za jedanaesterac, igra se nastavlja.

21' Nogometaši Osijeka tražili su jedanaesterac nakon što je Mierez pao u šesnaestercu Istre, ali sudac Pečarić odlazi provjeriti tu situaciju na VAR snimci.

12' Momčad Nenada Bjelice pokušava što prije stići do izjednačenja, Mierez je nakon ubačaja s desne strane pucao volejem s 13 metara, ali lopta pogađa vratnicu. Imali su Puljani sada puno sreće.

7' GOL Istra vodi 1:0. Gržan je ubacio s desne strane, a Josip Špoljarić (igrač Osijeka na posudbi u Istri), zabija glavom za 1:0.

6' Osječani su prvi zaprijetili, pucao je Blagojević s 18 metara, ali njegov udarac nije bio precizan.

1' Počela je utakmica u Puli.

Nogometaši Osijeka, drugoplasirane momčadi HNL-a, u srijedu u 17 sati gostuju u Puli kod zadnje momčadi lige, Istre 1961.

Momčad Nenada Bjelice u zadnjem je kolu pobijedila zagrebački Dinamo, vodeću momčad HNL-a i atualnog prvaka, te bi se eventuslnom pobjedom u Puli bodovno izjednačila s Modrima na vrhu tablice.

BJELICA ZA NET.HR: /

'Zbog mogućeg pritiska namjerno smo rekli da imamo 5 umjesto 7 zaraženih. Htjeli smo žarko odigrati derbi'

Isra, s druge strane, u posljednjoj je utakmici teško poražena od Dinama (5:0) i potrebni su joj bodovi kako bi se maknula s dna tablice. Puljani u ovom trenutku imaju osam bodva, isto kao deveti Varaždin i osma Lokomotiva.

Ova utakmica 9. kola HNL-a trebala se odigrati još ranije, ali je bila odgođena zbog koronavirusa.