ĆUŽE PREVIJENCEM DONIO POBJEDU DINAMU PROTIV POSLJEDNJE MOMČADI LIGE: / Modri zabili nakon 240 minuta golgeterskog posta

Inter - Dinamo 0:1

INTER: Hadžikić, Soldo, Grgić, Van Bruggen, Mlinar, Marasović, Bosec, Rom, Postonjski, Mamut, Andrić; Klupa: Frelih, Barić, Zamouri, Mazalović, Plehan, Vušković, Benčić, Bilobrk, Mitrović.

DINAMO: Zagorac, Theophile-Catherine, Šutalo, Hrvoj, Moubandje, Moro, Franjić, Oršić, Marin, Kulenović, Ćuže; Klupa: Josipović, Gvardiol, Dilaver, Moharrami, Ademi, Đira, Ivanušec, Gojak, Majer, Hajrović, Barišić, Kadzior.

U susretu 32. kola Prve HNL Dinamo je očekivano osvojio tri boda u Zaprešiću porazivši "fenjeraša" Inter sa 1:0.

Međutim, Modri su pružili još jednu blijedu partiju, a pitanje pobjednika razriješio je gol Maria Ćužea u 61. minuti kojem je to bio debitantski pogodak za prvu momčad Dinama.

Nakon slabih pola sata bez previše uzbuđenja, prvu priliku imao je Dinamo u 35. minuti. Oršić se sjurio prema golu i zabio, ali je suđeno zaleđe.

Samo tri minute kasnije domaćin je imao veliku priliku, no Zagorac je odlično reagirao ispred Mamuta.

[FOTO, VIDEO] OSIJEK - RIJEKA 1: /

0; Fantastični Osječani uzeli važna tri boda u pakleno vrućem Gradskom vrtu; Na kraju umalo došlo do tučnjave

Ćužeov previjenac

Dinamo je poveo u 61. minuti golom Maria Ćužea na asistenciju Mislava Oršića. Deset minuta kasnije Gojak je umalo zabio za 2:0, no pogodio je okvir gola.

Bila je to prva Dinamova pobjeda nakon dva remija bez golova, dok je Inter upisao već 11. uzastopni poraz.

Večeras se još sastaju Osijek i Rijeka, a tu utakmicu možete pratiti OVDJE.

Na ljestvici vodi Dinamo sa 76 boda, Lokomotiva je druga sa 57 bodova, Hajduk ima 54, Osijek 53, a Rijeka 52 boda. Gorica je šesta sa 46 bodova. Zadnja dva mjesta drže Istra 1961 sa 23 i Inter sa 17 bodova.

UŽIVO

FT Gotova je utakmica u Zaprešiću. Na kraju zaslužena pobjeda Modrih. Junak susreta je Ćuže koji je svojim prvim golom za Modre donio tri boda.

90' Pritisak Intera na kraju utakmice, Dinamo se brani od dobrih pokušaja Zaprešićana.

75' Dinamo je stisnuo, oslobodio se i sad je nanizao nekoliko prilika. Nije nemoguće da tu padne još koji pogodak.

62' Konačno je zabio Dinamo. Ćuže je zabio svoj previjenac i tako prekinuo Dinamov post bez pogotka koji je trajao više od 250 minuta.

46' Krenulo je drugo poluvrijeme i odmah je Marasović zaprijetio iz daljine.

HT Poluvrijeme u Zaprešiću. Dinamo je stisnuo gas na kraju prvog dijela, ali Inter se obranio od njihovih centaršuteva.

35' Mislav Oršić primio je dugu loptu u Interovoj polovici, sjurio se prema golu i zabio, ali nakon pregleda VAR-a poništen je njegov pogodak zbog zaleđa.

31' Dobra sad kontra Dinama, Oršić je dao za Ćužea, ali ovaj se pokušao okrenuti na lijevu nogu i očistila je to obrana Intera. Inače, još uvijek nema baš puno šansi na ovoj utakmici, dosta skromno to izgleda s jedne i s druge strane.

20' Nakon 20 minuta nismo vidjeli pravu priliku. Dinamo nešto konkretniji, ali nedostajalo je mirnoće u zadnjem pasu Modrima.

12' Dinamo očekivano nešto bolji na početku, sad je Ćuže ubacio jednu loptu u šesnaesterac Intera, dosta je to bilo neugodno i jedva je raščistila to obrana Intera.

1' Počela je utakmica u Zaprešiću.

Prava borba Davida i Golijata čeka nas u Zaprešiću. Dinamo koji je osigurao naslov prvaka stiže u goste davljeniku Interu kojem je svaki bod bitan da se izvuče sa dna ljestvice. Dobra vijest za njih je da Dinamo ne igra dobro u posljednje vrijeme i to im možda može biti prilika.

“Očekuje nas dobra i zanimljiva utakmica. Nadamo se pobjedi iako sam svjestan kako će biti teško. Nitko nije Inter dobio glatko jer se bore za opstanak. Međutim, imamo i mi dovoljno motiva nakon što dvije utakmice nismo zabili gol, svjesni kako treba popraviti dojam”, rekao je trener Dinama Igor Jovićević uoči sraza s Interom.

U utakmici s Osijekom prvi napadač Dinama Bruno Petković u 75. minuti morao je napustiti igru zbog ozljede, a Dinamo je u ponedjeljak objavio kako je riječ tek o laganom istegnuću u koljenu.

“S Petkovićem je situacija poznata, veseli me vijest da nije ništa ozbiljno. Slična je situacija s Leovcem i Gvardiolom koji su dobili udarce. Nema potrebe ulaziti u rizik s njima. Vraća nam se Kevin koji je imao određenih zdravstvenih poteškoća, ali treba mu ritam utakmica”, zaključio je Jovićević.

Dinamo je, podsjetimo, već osigurao naslov prvaka Hrvatske, a Petković je u hrvatskom prvenstvu ove sezone postigao sedam pogodaka. a sveukupno u sezoni postigao je 13 pogodaka uz 12 asistencija.