BJELORUSIJA - HRVATSKA 0-4: / Mladi Vatreni pregazili domaćine, Vlašić upisao tri asistencije

Velika pobjeda Gračanovih izabranika dovela ih je korak bliže plasmanu na EURO 2019

10.9.2018.
18:31
PIXSELL

Hrvatski nogometaši do 21 godine starosti napravili su veliki korak ka plasmanu na EURO 2019 pobijedivši u 1. kvalifikacijskoj skupini u Grodnom Bjelorusiju s 4-0. Pogotke su za Hrvatsku postigli Marin Jakoliš (16), Ivan Šunjić (44), Alen Halilović (46) i Josip Brekalo (65).

Izabranici Nenada Gračana došli su do važne pobjede u Bjelorusiji, te će u listopadu u Puli protiv Grčke tražiti pobjedu koja bi ih izravno odvela na EURO.

U 16. minuti napadač austrijske Admire Jakoliš je iskoristio dodavanje Nikole Vlašića i prizemnim udarcem iskosa svladao bjeloruskog vratara, a Vlašić je bio asistent i kod drugog gola kojeg je postigao igrač Dinama Šunjić preciznim udarcem izvan kaznenog prostora.

Tri asistencije Vlašića

Tek što je počelo drugo poluvrijeme kapetan Halilović se sjurio s centra u solo-prodoru, a njegov šut s 20-tak metara je odsjeo u samo lijevom kutu bjeloruskih vrata. U 65. minuti Vlašić je ubilježio i treću asistenciju na utakmici, koju je u četvrti pogodak pretvorio napadač Wolsburga Josip Brekalo.

Hrvatsku 12. listopada čeka ogled protiv Grčke u Puli, a zadnju utakmicu igra 15. listopada u gostima kod San Marina.

BJELORUSIJA - HRVATSKA 0:3

BJELORUSIJA U21: Scherbitski - Ivanov, Volkov, Pechenin, Ebong, Klimovich, Antilevski, Berezkin, Shevchenko, Pavlovets, Shvetsov

HRVATSKA U21: Posavec - Uremović, Ćaleta-Car, Benković, Sosa - Mudražija, Šunjić - Halilović, Vlašić, Brekalo - Jakoliš

94' Kraj utakmice!

90' Igrat će se još tri minute sudačke nadoknade.

80' Mini Vatreni smiruju igru i polako privode posao kraju.

74' Posljednja promjena kod Bjelorusije. Igru napustio igrač Schevchenko, a umjesto njega je ušao Yablonski.

70' Evo i prvog Gračanovog poteza na utakmici. Igru je napustio odlični Mudražija, a umjesto njega je ušao Bojan Knežević.

66' GOOOOOL! Strijelac je Josip Brekalo, Hrvatska ima velikih 0:4!

64' Nova izmjena na utakmici i opet u redovima domaćih. Igru je napustio njihov najbolji strijelac u kvalifikacijama Antilovski, a umjesto njega je ušao Sedko.

51' Probali su Bjelorusi ugroziti vrata Hrvatske nakon kornera, ali Posavec je odlično izašao s vrata te izboksao loptu daleko od gola.

46' GOOOL za Hrvatsku, sada je 0:3! Strijelac je Alen Halilović!

46' Počelo je drugo poluvrijeme na stadionu Neman.

45' Poluvrijeme!

44' GOOOOOOOL! Strijelac je Ivan Šunjić! Hrvatska ima velikih 2:0 na poluvremenu nakon što je Šunjić matirao Bjeloruse nakon nove asistencije Vlašića!

40' Klimovich je dodao za Antilevskog koji je snažno opucao prema golu, ali brani Posavec.

32' Nakon ubačaja Vlašića došlo je do gužve u šesnaestercu Bjelorusije, ali nema pogotka.

26' minuta - Pokušao je Brekalo čak dvaput s ruba šesnaesterca, ali lotpa je od bloka odtišla u korner Pokušao je Brakalo čak dvaput s ruba šesnaesterca, ali lotpa je od bloka otišla u korner.

22' Brekalo je sjajno prošao po boku i dodao do Halilovića, a njegov udarac završio je pored lijeve vratnice.

16' GOOOOOOOOOL! Sjajnu loptu u prostor dao je Vlašić za Jakoliša koji ulazi u kazneni prostor i preciznim prizamnim udarcem šalje loptu u donji desni kut za vodstvo Hrvatske!

10' Pokušao je Nikola Vlašić iz slobodnog udarca, a lopta je odsjela na gredi

5' Nakon sjajne akcije Brekalo je zapucao iz blizine, ali njegov slab udarac bio je lagan posao za vratara domaćih

1' Počela je utakmica!