HAJDUK DO RUTINSKE POBJEDE NA POLJUDU: / Jairo i Nejašmić osigurali Bilima još jedan tjedan na vrhu ljestvice

HAJDUK - VARAŽDIN 2-0

HAJDUK: Posavec, Simić, Ismajili, Juranović, Čolina, Nejašmić, Bradarić, Hamza, Caktaš, Jairo, Jradi.

VARAŽDIN: Nevistić, Adžič, Prce, Štefulj, Tkalčić, Senić, Mehdikhani, Težak, Guera Djou, Glavina, Težak, Lisakovich.

Lagano je Hajduk na svom Poljudu pred oko osam tisuća navijača stigao do još jedne ovosezoneske pobjede. Posljednja momčad hrvatskog prvenstva Varaždin nije ozbiljnije zaprijetila prvoplasiranoj pa je rezultat na kraju 2:0.

Hajduk je krenuo dominantno od samog početka, morali su se splitski Bili iskupiti zakiks protiv Istre i vrlo brzo su uspostavili kontrolu nad igrom. Nakon nekoliko promašenih šansi varaždinsku mrežu načeo je Jairo koji se u 21. minuti najbolje snašao u kaznenom prostoru nakon kornera i nekako uspio ugurati loptu u mrežu.

OZLJEDA MLADOG VATRENOG ZGROZILA JE NIJEMCE: /

Ostao je bez svijesti, a sudac nije ni prekinuo utakmicu

Tempo utakmice u nastavku je pao, ali gosti nisu ponudili ništa konkretno. Hajduk je i dalje bio puno bolji, a potvrdili su to i drugim pogotkom u 65. minuti utakmice.

Hamza je centaršutom na drugoj vratnici pronašao Nejašmića kojeg je obrana zaboravila i koji je glavom pogodio za povećanje vodstva Hajduka i kraj priče na Poljudu.

Hajduk će i nakon ovog kola ostati vodeća momčad Prve HNL.

FT Gotova je utakmica na Poljudu. Zaslužena pobjeda Hajduka pogotcima Jaira i Nejašmića. Bili ostaju prvi na tablici.

81' Dobra kontra Hajduka završila je udarcem Jradija koji je otišao u korner.

70' Moglo je lako biti i 3:0 za Hajduk. Caktaš je pucao s 15 metara, a lopta je otišla malo pred vratnice.

65' Evo i drugog gola Hajduka. Hamza je pronašao Nejašmića u sredini, a ovaj pogodio za vodstvo Hajduka 2:0 i vjerojatno kraj priče na Poljudu.

47' Vratnica! Hamza je bio tako blizu pogotka, ali je lopta pogodila okvir gola.

46' Krenuli smo u drugo poluvrijeme.

HT Gotovo je prvo poluvrijeme na Poljudu. Domaćini zasluženo vode 1:0 pogotkom Jaira.

43' Nejašmić je tukao lijevom nogom s 20 metara, bila je to prava bomba, ali Nevistić je opet to otklonio. Poražavajuće je što je Varaždinu najbolji igrač - vratar.

41' Evo šanse za Hajduk, Caktaš je pucao s 15-ak metara, ali Nevistić je bio na mjestu.

35' Pao je tempo utakmice otkad je Hajduk zabio gol. Varaždin se i dalje brani, a sletjelo je u njihov šesnaesterac i malo jato golubova kako bi im "pomogli".

21' Konačno je Hajduk zabio. Juranović je prošao po desnoj strani i odigrao za Jaira na pet metara. brazilac je nekako ugurao loptu u mrežu za vodstvo domaćina.

9' Ovo je bilo jako blizu! Mijo Caktaš našao se na pet metara nakon kornera, probao volejem zahvatiti loptu, ali je promašio vrata. Brzo će Hajduk do pogotka ako nastavi s ovakvim pritiskom.

7' Prva šansa za Hajduk. Jradi je pucao s ruba šesnaesterca, no njegov udarac bio je dobar samo da malo zagrije Nevisića koji je to s lakoćom ukrotio.

1' Počela je utakmica na Poljudu.

Razočaravajuć je bio remi u Puli za Damira Burića i momčad Hajduka koja je u ovu sezonu krenula s velikim ambicijama. Splitski Bili su na prvom mjestu ljestvice domaćeg prvenstva i namjeravaju tu ostati iako im Dinamo nakon prošlog kola puše za vratom s jednim bodom, ali i jednom utakmicom manje.

"Ove godine liga je jaka i nevjerojatno izjednačena. Veliki favoriti gube utakmice. Možemo očekivati tešku utakmicu, Varaždin je pobijedio Dinamo. Moramo se nositi sa situacijom da smo stalno prvi, da smo mi ti koje love. To je jedna drukčija situacija nego prije. Momci se moraju nositi s tim pritiskom. Ova utakmica protiv Varaždina će nam biti prilika za pokazati koncentraciju, dominaciju i realizaciju", rekao je trener Hajduka na konferenciji za medije uoči utakmice s Varaždinom na Poljudu.

Varaždince je nakon pobjede nad Dinamom u pretposljednjem kolu na zemlju spustila Rijeka i sad se nalaze na posljednjem mjestu ljeststvice 1. HNL. Mora se priznati da raspored ne mazi momčad Borimira Perkovića jer su tri kola zaredom imali susreta s tri nominalno najjače momčadi u hrvatskom prvenstvu.

Trebala se ova utakmica igrati u nedjelju, ali je termin pomaknut zbog lošeg stanja travnjaka na Poljudu. UEFA-ini dužnosnici obišli su teren i donijeli odluku da teren treba sanirati do utakmice s Mađarskom koja će se u Splitu igrati u četvrtak, 10. listopada Utakmicu Hajduka i Varaždina pratite uživo na portalu Net.hr.