LUDNICA NA POLJUDU: / Rijeka u sudačkoj nadoknadi srušila Hajduk i ostala u igri za LP, za drugo mjesto moraju joj se poklopiti dvije stvari

Riječani ne ovise samo o sebi za razliku od lokomotive i Osijeka

19.7.2020.
23:01
Ivo Cagalj/PIXSELL

Nogometaši Rijeke u susretu su 35. kola Prve HNL na praznom Poljudu kao gosti svladali Hajduk sa 3-2 (2-1). U vrlo sadržajnom Jadranskom derbiju Rijeka je dva puta vodila golovima Čolaka (19, 44), Hajduk se dva puta uspijevao vratiti preko Eduoka (39) i Caktaša (69-11m), ali nakon što je Galović (90+3) u sudačkoj nadoknadi postigao i treći pogodak za goste domaći više nisu imali vremena za povratak.

RIJEČANI U EUFORIJI NAKON SLAVLJA NA POLJUDU: /

'Dečki se vesele kao mala djeca. Vjerovali smo u pobjedu do samog kraja'

Hajduk nije početni pritisak uspio pretvoriti u rezultasku prednost i zato je bio kažnjen u 19. minuti. Lončar je uspio prihvatiti jedno dubinsko proigravanje, sjurio se do gol-aut linije odakle je poslao loptu u srce kaznenog prostora gdje je Čolak izmaknuo pozornosti čuvara i neometan zatresao mrežu iza Posavca.

Domaći su uspjeli poravnati 20 minuta kasnije, Jradi je na lijevoj strani gostujućeg kaznenog prostora uspio proigrati Eduoka koji je sa sedam-osam metara iskosa svladao odličnog Pandura.

19.07.2020., Split - Hrvatski Telekom Prva liga, 35. kolo, HNK Hajduk Split - HNK Rijeka. Photo: Ivo Cagalj/PIXSELL

Kombinacije

Ipak, gosti su na odmor otišli s prednosti nakon što je u 44. minuti Dimitrov ponovno zaboravio na Čolaka koji je nečuvan glavom s pet metara proslijedio centaršut Štefulja u mrežu.

Samo minutu potom Čolak je trebao završiti utakmicu, on je u jednom skoku na sredini terena visoko podigao lakat i udario Dimitrova u glavu, sudac Batinić pokazao mu je crvenikarton, ali je na intervenciju VAR-a išao pogledati snimku događaja i prilično neshvtljivo promijenio odluku te umjesto crvenog Čolaku pokazao samo žuti karton.

Drugo poluvrijeme bilo je manje sadržajno, Hajduk je do izjednačenja stigao iz kaznenog udarca kojega je precizno izveo Caktaš u 69. minuti. Prethodno je Raspopović nespretno igrao rukom u svom kaznenom prostoru, da bi u tećoj minuti sudačke nadoknade Galović bio najviši u skoku pred domaćim vratima nakon udarca iz kuta i donio vrijedna tri boda Rijeci koja je tako ostala u igri čak i za drugo mjesto na kraju prvenstva koje vodi u kvalifikacije za Ligu prvaka.

Rijeka je ostala četvrta na ljestvici, ali sada ima 61 bod, jedan manje od drugog Osijeka i treće Lokomotive, dok je Hajduk peti sa 57 bodova.

U slučaju neodlučenog rezultata u zadnjem kolu između Osijeka i Rijeke u Gradskom vrtu do drugog mjesta može i Rijeka ako na svom terenu svlada Istru 1961.

Rezultati by SofaScore

UŽIVO Hajduk - Rijeka 2:3

Hajduk: Posavec, Juranović, Vušković, Dimitrov, Čolina, Jurić, Jradi, Čuić, Caktaš, Jairo, Eduok.

Rijeka: Pandur, Velkovski, Raspopović, Escoval, Galović, Štefulj, Lepinjica, Halilović, Lončar, Andrijašević, Čolak

Kraj

69' GOOL Nakon ubačaja Raspopović je igrao rukom i sudac je dosudio penal za Hajduk, a nakon konzultacija s VAR-om ga potvrdio. Caktaš je bio nemilosrdan i zakucao je loptu u mreži.

46' Nastavila se utakmica.

Drugo poluvrijeme

Kraj prvog poluvremena

45' Čolak je zaradio opomenu nakon prekršaja na Dimitrovu. Batinić je prvo pokazao crveni karton, ali je nakon provjere VAR-a promijenio odluku

44' GOOL Štefulj je sjajno ubacio s lijeve strane, a Čolak poentirao glavom.

39' GOOL Jradi je proigrao Eduoka koji je s osam metara matirao Pandura.

27' Lončar se sjurio sam prema golu Hajduka, gurnuo loptu pored Posaveca, ali braniči Hajduka uspjeli su otkloniti i opasnost i propala je velika prilika za Riječane

25' Rijeka je propustila odličnu situaciju. Lončar je proigrao Andrijaševića na desnoj strani kaznenog prostora Hajdkja, on je smirio za Raspopovića koji nije dobro zahvatio loptu

20' GOOL Lepinjica je sjajno proigrao Lončara koji je uspio stići loptu i sjajno proigrati za usamljenog Čolaka koji je zatresao mrežu. Malo kome će biti jasno zašto ga je obrana Hajduka ostavila samog.

17' Lončar je izveo udarac iz kuta, Čolak je bio najviši, ali udarac glavom otišao je preko gola.

19.07.2020., Zagreb - Hrvatski Telekom Prva liga, 35. kolo, HNK Hajduk Split - HNK Rijeka. Photo: Ivo Cagalj/PIXSELL

16' Pucao je sada i Čuić s 20 metara, odbilo se od nekoga u bloku u novi korner za Hajduk.

13' Uglavnom se igra na riječkoj polovici.

1' Počela je utakmica.

13:34 - "Pobjeda protiv Dinama sigurno je donijela dozu samopouzdanja kod mojih igrača i to se osjetilo na svim treninzima tijekom ovog tjedna. Atmosfera je dobra, kao i energija koju momčad pokazuje i nadam se da ćemo u utakmici protiv Rijeke pokazati kvalitetan nogomet. Očekujem jako dobru utakmicu, bez obzira što se igra bez prisustva derbija" kazao je Igor Tudor, koji još nema pobjedu protiv RIjeke.

13:31 - Hajduk i Rijeka tri puta su odmjerili snage u aktualnoj sezoni, Rijeka je dva puta pobijedila (4:0 i 2:0), a prvi dvoboj na Rujevici završio je remijem 1:1. Glavni sudac utakmice je Damir Batinić iz Osijeka, pomoćnici su mu Goran Pataki iz Đakova i Marjan Tomas iz Osijeka, a četvrti sudac je Ivan Matić, također iz Osijeka. VAR sudac je Dario Bel, a asistent VAR suca je Miro Grgić. Obojica iz Osijeka.