DINAMO PETICOM PROTUTNJAO VINKOVCIMA: / Cibalia zaprijetila u drugom dijelu, ali u završnici se potpuno raspala

Vodeća momčad hrvatskog prvenstva, zagrebački Dinamo, u 11. je kolu gostovala kod Cibalije i slavila s 5-2 te se barem privremeno odlijepila na vrhu ljestvice.

30.9.2017.
16:55
Davor Javorovic/PIXSELL

CIBALIA - DINAMO 2-5

CIBALIA: Brkić - Ikić, Zgrablić, Peričić - Karamarko, Plum, Vojković, Rubić - Pervan, Galić - Štrkalj

DINAMO: Livaković - Stojanović, Benković, Lešković, Lecjaks - Doumbia, Moro - Soudani, Gojak, Olmo - Henriquez

STRIJELCI: 0-1 Olmo (18), 0-2 Soudani (25), 1-2 Karamarko (47), 1-3 Soudani (51 - 11m), 2-3 Karamarko (63), 2-4 Hodžić (82), 2-5 Olmo (88)

Dinamo je u Vinkovcima uspio doći do pobjede protiv motiviranog i upornog domaćina koji je lideru uspio zabiti dva gola, ali to nije bilo dovoljno da izbjegne deveti poraz zaredom od Modrih. Čak trojica igrača postigli su po dva gola na ovoj utakmici sa sedam pogodaka.

Nakon što je Cibalia bolje otvorila utakmicu, Dinamo je preko Danija Olma (18) i El Hilala Soudanija (25) došao do dva laka gola u prvom dijelu. U 47. minuti na 1-2 je smanjio Karamarko poslije akcije Štrkalja, ali već nakon četiri minute Zagrepčani su opet vodili s dva gola razlike nakon što je Soudani pogodio iz kaznenog udarca, dosuđenog zbog prekršaja Ikića nad Henriquezom.

Cibalia se ponovno nije predala i u 63. minuti Karamarko postiže svoj drugi gol na utakmici za 2-3. U 81. minuti Hodžić je iz protunapada riješio pitanje pobjednika, a u 88. minuti Olmo je preciznim šutem iskosa postavio konačnih 5-2.

Dinamo vodi na ljestvici s 29 bodova, sedam više od drugoplasirane Rijeke koja ima utakmicu manje, Hajduk je treći sa 17 bodova, a Cibalia osma s devet bodova.

UŽIVO:

90+3' - KRAJ UTAKMICE, DINAMO JE POBIJEDIO S 5-2.

88' - Olmo je zabio nakon lijepe solo akcije i riješio sve nedoumice oko pobjednika.

88' - GOOOOOOOOL! DINAMO VODI S 5-2.

82' - Cibalia je svim silama krenula po izjednačenje, ali omogućila je time kontranapad Dinama u kojem se Hodžić sjurio prema golu i poslao loptu u praznu mrežu jer je vratar Brkić istrčao na više od 30 metara od gola.

82' - GOOOOOOOL! DINAMO VODI S 4-2.

70' - Kod Dinama je iz igre izašao Gojak, u na terenu je Fiolić.

63' - Karamarko je s ruba šesnaesterca matirao Livkovića i ponovno smanjio zaostatak Vinkovčana.

63' - GOOOOOOOL! CIBALIA JE SMANJILA NA 2-3.

62' - Kod Dinama je iz igre je izašao Henriquez, u ušao je Hodžić.

51' - GOOOOOOOL! DINAMO VODI S 3-1. Soudani je bio precizan s bijele točke.

50' - Jedanaesterac za Dinamo nakon prekršaja na Henriquezu.

47' - Livaković je pokušao doći do lopte pored jednog nogometaša Cibalije, ali ona se potom do Karamarka koji ju je poslao u mrežu i smanjio zaostatak Cibalije.

47' - GOOOOOOOOOL! CIBALIA JE SMANJILA NA 1-2.

46' - POČELO JE DRUGO POLUVRIJEME.

45' - ZAVRŠILO JE PRVO POLUVRIJEME, DINAMO VODI S 2-0.

34' - Olmo je nabacio s desne strane, a Gojak glavom poslao loptu u ruke Brkića.

25' - Nakon što su se sudarili domaći vratar i branič, Soudani je bez poteškoća poslao loptu u mrežu i povećao Dinamovo vodstvo.

25' - GOOOOOOL! DINAMO VODI S 2-0.

18' - Moro je poslao loptu prema Olmu u kazneni prostor, a ovaj je iskosa s lijeve strane smjestio u bliži kut.

18' - GOOOOOOOL! DINAMO VODI S 1-0.

16' - Olmo je još jednom dobro ubacio s lijeve strane, ali nije tamo bilo nikoga od njegovih suigrača.

10' - Nabacio je Olmo s lijeve strane prema drugoj vratnici, a Soudani glavom loptu poslao malo pokraj stative.

1' - POČELA JE UTAKMICA!

0' - Dinamo je u Vinkovce došao bez ozlijeđenih Ćorića i Matela te suspendiranog Sigalija.

0' - Dinamo je u Vinkovce doputovao nakon samo 0-0 u prošlom kolu u Pulu protiv Istre 1961. S druge strane, Cibalia je bez pobjede u posljednja tri ligaška kola.