TOTALNA DOMINACIJA MODRIH / Rutinska pobjeda Dinama u gradskom derbiju. Petković i Ademi zabili prekrasne golove

Vrlo je rano poveo Dinamo, a strijelac je u šestoj minuti bio Arijan Ademi

18.9.2022.
16:32
Matija Habljak/PIXSELL

U posljednjem susretu 10. kola SuperSport HNL-a Dinamo je na gostovanju u Kranjčevićevoj ulici pobijedio Lokomotivu sa 2-1 ostvarivši devetu pobjedu ove sezone.

Vrlo je rano poveo Dinamo, a strijelac je u šestoj minuti bio Arijan Ademi. Pet minuta kasnije moglo je biti i 2-0, no Čavlina je zaustavio Drmićev udarac. Vrlo blizu gola gosti su bili i u 23. minuti, Mišić je silovito pucao sa 20-ak pogodivši vratnicu.

U trenucima Dinamove dominacije, Lokomotiva je u 13. minuti izjednačila. Miličević je poslao prizemnu loptu s lijeve strane, a Kulenović sjajno pogodio za 1-1. "Modri" su u nastavku poluvremena bili aktivniji, no više nije bilo promjene rezultata. Međutim, već u drugoj minuti nastavka Dinamo je ponovo poveo. Tek što je ušao u igru Petković je pogodio prekrasnim udarcem sa 20-ak metara.

Hrvatski prvak je sve mogao zaključiti u 72. minuti, Oršić je presjekao jedno dodavanje, te pucao sa sedam, osam metara, no Čavlina je sjajno nogom obranio njegov udarac. Najbliže izjednačenju Lokomotiva je bila u drugoj minuti sudačke nadoknade kada je Kulenović pucao glavom, a Livaković sjajno reagirao.

-------------

PRVA HNL, 10. KOLO, STADION KRANJČEVIĆEVA, 17:15

LOKOMOTIVA - DINAMO 1:2

SASTAVI:

Lokomotiva: Čavlina - Cipetić, Salihu, De Haas, Milićević - Marić, Pivarić - Vranjković, Aliyu, Goričan - Kulenović.

Dinamo: Livaković - Moharrami, Šutalo, Perić, Bočkaj - Mišić, Ademi - Špikić, Baturina, Oršić - Drmić.

UŽIVO TIJEK UTAKMICE

Kraj utakmice.

90' + 3' - Kulenović je tukao glavom i pogodio stativu. Auf, ovo je bilo baš gadno.

90' - Igra se još četiri minute.

89' - Oršić ide van, Emreli unutra.

86' - Bulat je ušao umjesto Drmića.

83' - Oršić je bio u onoj svojoj standardnoj šansi za šut, s lijeve strane iskosa, ali nije bio precizan.

77' - Ušli su Ljubičić i Ivanušec, Bočkaj i Špikić idu van.

73' - Oršić je zapucao zicera, bio je sam pred Čavlinom i šutirao je ravno u njega, mogao ga je pitati gdje želi da pošalje loptu.

70' - Zaista nije bilo nekih napetosti u posljednjih deset minuta, Dinamo je i dalje bolji, a evo taman je Špikić lijepo protutnjao i šutirao, ali brani mu golman Lokomotive.

60' - Dinamo ne mora srljati previše, samo držati pod kontrolom utakmicu, što za sada radi bolje nego u prvom dijelu susreta.

50' - Špikić je bio u dobroj šansi, ali brani mu vratar Čavlina.

48' - GOOOOOOOOOOL! PETKOVIĆ! Fantastičan gol Petkovića, Drmić je izgubio loptu na rubu kaznenog prostora, dokopao se je Petković, malo se izvukao prema sredini i plasirao izvana u desni kut vratara.

46' - Počelo je drugo poluvrijeme. Ušao je Petković.

Kraj prvog dijela.

45' - Neće biti nadoknade.

42' - Oršić je zapucao dobru šansu iz slobodnog udarca, bilo je u opasnoj zoni, ali prejako je pucao i otišlo je iznad gola.

39' - Cipetić je bio sam s desne strane, ali je njegov šut izvana otišao daleko iznad gola. Možda je mogao malo sačekati i naciljati. U nastavku je pokušao i Pivarić, ali to je isto otišlo daleko.

34' - Ademi je glavom tukao kraj gola nakon centaršuta iz kornera.

30' - Pritišće Lokomotiva, opet je Goričan šutirao, ali u blok.

28' - Goričan je imao možda i najbolju šansu do sada, išao je sam na Livakovića i odlučio se lobati ga, to je i uspio, ali je poslao loptu preko gola.

23' - Malo su se primirili igrači obaju klubova i nešto se sporije grade napadi.

14' - GOOOOOL! KULENOVIĆ! Miličević je sjajno centrirao s lijeve strane po podu prema petercu, Kulenović je naletio i zakucao u mrežu Livakovića. Hladan tuš za Modre!

13' - Mišić je odapeo izvana i pogodio vratnicu, šut je bio nezgodan odskočio je od poda i zamalo prevario Čavlinu.

12' - Napeto u kaznenom prostoru Lokomotive, Drmić je sjajno šutirao u jedan na jedan šansi, ali Čavlina je super skinuo.

6' - GOOOOOOOOL! ADEMI! Lijepo je kapetan Dinama zabio s ruba kaznenog prostora u lijevu stranu golmana Čavline, a vrlo je dobra bila i akcija koja je gurnula Ademija u šansu.

1' - Počela je utakmica, a kako vidimo Čačić će u ovu utakmicu krenuti bez tri velike zvijezde, Petkovića, Ivanušeca i Ljubičića. Igrat će Baturina, Drmić i Bočkaj.