BARCELONA - REAL 2-1 / Barca ima +12 u odnosu na Kraljeve i vjerojatno titulu prvaka Španjolske u rukama: Što se sve događalo u ovoj utakmici majko draga

Barcelona je pobijedila Real i sad ima +12 bodova u odnosu na Madriđane. Na milimetar su od naslova prvaka Španjolske

19.3.2023.
22:59

Hvala Bogu, nismo radili LIVE bez veze. El Clasico koji je u nedjelju navečer odigran na Camp Nou donio je pregršt uzbuđenja, u danu kad se Arijan Ademi, veliki Ari, oprostio od Dinama. Da je El Clasico bio dosadan, vjerojatno bi u ovako ludom sportskom danu izvršili harakiri. Ali, ima Boga i Bog je velik... idemo na utakmicu.

Real nije uspio u svom naumu

U najvećem derbiju španjolskog nogometa Barcelona je na Camp Nou pobijedila Real Madrid sa 2-1 i pobjegla najvećem suparniku na 12 bodova prednosti 12 kola prije kraja prvenstva.

Real nije uspio u svom naumu. Aktualni europski i španjolski prvak je želio pobjedom na Camp Nou smanjiti zaostatak na šest bodova i vratiti kakvu takvu neizvjesnost. No, Barca sada ima velikih 12 koraka prednosti.

Bio je to 253. natjecateljski "El Clasico" i Barcina jubilarna stota pobjeda. Real ima 101 pobjedu, a 52 susreta su završila bez pobjednika.

Ove sezone igrali su već četvrti put. U listopadu prošle godine Real je u prvenstvu slavio sa 3-1, no Barca je u siječanjskom finalu Superkupa uzvratila s istim rezultatom. U prvom susretu polufinala španjolskog Kupa kralja Barcelona je početkom ožujka na Santiago Bernabeu pobijedila Real Madrid sa 1-0, a večera je u prvenstvu bilo 2-1. Očekuje ih i uzvrat u Kupu 5. travnja na Camp Nou.

Počelo sjajno za Madriđane, loše za Katalonce

Počelo je sjajno za goste. Već u devetoj minuti Real je poveo i to više sretno nego spretno. Vinicius je pokušao ubaciti loptu u kazneni prostor, no pogodio Ronalda Arauja, a od njegove glave lopta je završila u mreži.

Barca se vratila u posljednjim trenucima prvog dijela. Sergi Roberto je bio na pravom mjestu nakon što se lopta odbijala unutar šestnaesterca i lijepo pogodio za 1-1.

U 61. minuti Vinicius je mogao bolje reagirati nakon Modrićevog dodavanja. Brazilac je i u 70. minuti pucao s rub kaznenog prostora, ali loše. Uzvratio je Robert Lewandowski u 76. minuti, ostao je sam na rubu kaznenog prostora, pucao je, ali pored gola.

U 81. minuti Asensio je zabio nakon ubačaja Carvajala, međutim nakon pregleda VAR snimke Realov pogodak je poništen zbog zaleđa. Utakmica, a možda i prvenstvo je odlučena u drugoj minuti nadoknade. Bila je to lijepa akcija domaćina, a u samoj završnici Alejandro Balde je uposlio Francka Kessiea koji je pogodio za 2-1. Luka Modrić je za Real igrao do 76. minute.

Getafe bolji od Seville

U ranije odigranom susretu Getafe je pobijedio Sevillu sa 2-0 osvojivši važne bodove u borbi za prvoligaški spas.

Golove za domaćine zabili su Munir El Haddadi (60) i Enes Unal (90+5). Ivan Rakitić je za Sevillu igrao od 55. minute.

Villarreal je na gostovanju pobijedio Osasunu sa 3-0. "Žuta podmornica" je slavila golovima Samuela Chukwuezea (14) i Josea Luisa Moralesa (86, 90+3).

Hrvatski nogometaš Ante Budimir je za domaći sastav igrao od 64. minute.

Real Sociedad je bio bolji od Elchea ostvarivši pobjedu 2-0, a golove su postigli Takefusa Kubo (48) i Ander Barrenetxea (90).

U prvom nedjeljnom susretu Real Betis je pobijedio Real Mallorcu sa 1-0 produživši niz bez ligaškog poraza na šest kola.

Pogodak odluke zabio je Borja Iglesias u 48. minuti utakmice.

U vodstvu je Barcelona sa 68 bodova, dok Real Madrid ima 12 manje. Treći je Atletico Madrid sa 51 bodom, a Real Sociedad na četvrtoj poziciji ima 48 bodova.

REZULTATI:
Real Betis - Mallorca 1-0 (Iglesias 48)
Osasuna - Villarreal 0-3 ( Chukwueze 14, Morales 85, 90+3)
Real Sociedad - Elche 2-0 (Kubo 48, Barrenetxea 90)
Getafe - Sevilla 2-0 (El Haddadi 60, Unal 90+5)
Barcelona - Real Madrid 2-1 (Roberto 45, Kessie 90+2 / Araujo 9-ag)
U subotu:
Atletico Madrid - Valencia 3-0 (Griezmann 23, Carasco 49, Lemar 61)
Rayo Vallecano - Girona 2-2 (Palazon 23, Trejo 34 / Cigankov 29, 52)
Almeria - Cadiz 1-1 (Melero 90+7-11m / Roger 49)
Espanyol - Celta 1-3 (Gragera 86 / Veiga 26, Aspas 45-11m, Perez 82)
U petak:
Valladolid - Athletic Bilbao 1-3 (Larin 74 / Martinez 30, Guruzeta 57, Vesga 78-11m)

Barcelona - Real 2-1

97' - Gotova je utakmica. Ceballos i Fati su zaradili po žuti svaki. Sergi Roberto je igrač utakmice. Traje naguravanje na terenu još ali smiruje se.

96' - Evo nervoze za kraj, koškanje na terenu.

92' - GOOOL - Barcelona zabija za ludnicu na Camp Nou. Sad ima +12 u odnosu na Real. Ajoooj, igrač koji je ušao u drugom dijelu mirno je plasirao u mrežu. Žale se sad igrači Reala.

90' - Igrat će se pet minuta sudačke nadoknade.

90' - Izmjena - Xavi mijenja. Fati je ušao, Gavi izašao za Barcelonu.

83 - Nema gola, zaleđe. Ostaje 1-1 i 9 bodova Barcelone ispred Reala.

81' - GOOOL - Real je mačka sa 100 života. Skoro pa prvi dodir lopte Marca Asensija; Prvenstvo nije gotovo, Real je na 6 bodova - naravno ako ovako ostane. Ne, nema gola čini se. Zaleđe je. Ajmo pričekati...

61' - Jao, kakva lucidnost. Fantastična lopta Modrića za Viniciusa. Brazilac je bio sam jedan na jedan na širokom prostoru i tražio je Benzemu, no obrana je blokirala.

45' -Gotovo je prvo poluvrijeme.

45- GOOOL - Sergio Roberto zabija za 1-1. Ludnica na stadionu... Au, ovaj remi za Barcu bi značio puno, za Real vjerojatni oproštaj od naslova prvaka Španjolske. OVDJE pogledajte pogodak.

10' - Bio je ovo prvi autogol Barcelone do 2017. Superkup su tada igrali a Pique je sam sebi zabio, tj zabio je svom klubu. Eto, događa se i najboljima.

9' - GOOOL - Počelo je veselo. Real je zabio iz ničega. Ovako je išla akcija - Vinicius je bio na lijevoj strani u 16 metara Barce, pokušao je ubaciti, ali je lopta pogodila Arauja i završila iza Ter Stegena. OVDJE pogledajte gol.

1' - Odmah vatra. U 24. sekundi utakmice Benzema je raspalio sa 16 metara, ali to brani Ter Stegen

1' - Počela je utakmica. Nadamo se dobrom nogometu. Ne radimo valjda LIVE bez veze u danu kad se Arijan Ademi oprašta od Dinama, tj kad se oprostio. Pa, izvršili bi smo harakiri majke mi!

Barcelona i Real Madrid sastaju se na Camp Nouu u El Clasicu koji će uvelike odrediti posljednji dio španjolskog prvenstva. Real trenutno za prvoplasiranom Barcelonom na ljestvici zaostaje devet bodova i eventualnom pobjedom vratio bi se u utrku za naslov prvaka. Barceloni ni remi ne bi bio loš da zadrži veliku prednost 12 kola prije kraja i tako se približili korak ka naslovu La Lige. Ove sezone su Real i Barcelona triput igrali, Real je slavio u prvenstvu, a Barcelona u Kupu kralja i Superkupu. Vrijeme je za novi obračun.