ISTRA 1961. - DINAMO 2-2 /

Drama u Puli, sukob Tramezzanija i Bjelice. Kaotična utakmica na Aldo Drosini

• Drama u Puli, sukob Tramezzanija i Bjelice. Kaotična utakmica na Aldo Drosini

Četiri pogotka, kazneni udarac i crveni karton, dvoboj na Aldo Drosini ponudio je puno sadržaja

Kulenović 80.

Istra 1961.: Majkić - Iovu, Koski, Keller - Valinčić, Blagojević, Kadušić, Heister - Lisica, Gagua, Lawal

Dinamo: Zagorac - Ristovski, Theophile, Torrente, Pierre-Gabriel - Mišić - Stojković, Ademi, Sučić, Pjaca - Kulenović

Nogometaši Istre 1961 i Dinama u susretu 10. kola HNL-a igrali su 2-2 (1-0). Domaći su dva puta vodili preko Matea Lisice (43) i Beyatta Lekoueiryja (53), no Dinamo se vraćao u igru golovima Arijana Ademija (52) i Sandra Kulenovića (80-11m). Nakon posljednjeg sučevog zvižduka, sukobili su se fizički Tramezzani i Bjelica. Nakon nekog dobacivanja Gague zakuhalo se i Bjelica je reagirao, Tramezzani je uzvratio, ali se srećom sve brzo smirilo.

KAOTIČNO NAKON REMIJA /

Bjelici pukao film: Sukobio se s igračem Istre, nakon toga s Tramezzanijem. Ovo su detalji

Brzo se sve smirilo, ali sve u svemu, kaotična utakmica.

U prvom poluvremenu bilo je vrlo malo kvalitetnog nogometa, a Istra je do vodstva stigla u sam smiraj tog dijela dvoboja. Nakon osvojene lopte na sredini igrališta, lopta je brzo prebačena u kazneni prostor Dinama gdje se za prostor za udarac izborio Lisica te kroz noge Pierre-Gabriela pogodio donji bliži kut Zagorca.

Utakmica se rasplamsala početkom nastavka kada su u razmaku od minute postignuta dva pogotka, po jedan na svakoj strani. Dinamo je poravnao golom kapetana Ademija koji je glavom sa sedam metara snažnim udarcem pogodio mrežu i tako iskoristio odličan ubačaj Stojkovića.

No, čim se krenulo s centra, domaći su se vratili u prednost. Beyatt je proigrao Gaguu u kaznenom prostoru Dinama, ovaj je povratnom loptom pronašao upravo Beyatta koji je potom sa 12 metara iskosa s desne strane pogodio suprotnu vratnicu od koje se lopta odbila u mrežu.

Mogla je Istra dobiti priliku u 57. minuti s bijele točke povisiti prednost, Ademi je evidentno igrao ispruženom rukom u svom kaznenom prostoru, sudac Bel se nije oglasio, a nakon kratkog pregleda situacije putem VAR-a utakmica je nastavljena.

Domaći su novi razlog za nezadovoljstvo suđenjem imali u 64. minuti kada je zbog drugog žutog kartona isključen Keller koji je zaustavio prodor Sučića.

S igračem više Dinamo je preselio igru na polovicu domaćih, a poravnanje je stiglo s bijele točke. Domaći vratar Majkić se bacio u noge Petkoviću i rukom izbio loptu, Petković se srušio na tlo, a Bel dosudio 11-erac za Dinamo kojega je sigurno izveo Kulenović.

Iako s igračem više, Dinamo u preostalom vremenu nije uspio zabiti gol kojim bi izbio na vrh ljestvice, ostao je treći sa 20 bodova, koliko ima i druga Rijeka. Bod više uz utakmicu manje ima vodeći Hajduk. Istra 1961 je šesta sa 12 bodova.

REZULTATI 10. KOLA:
Petak:
Lokomotiva - Rijeka 2-2 (Karačić 26, Čop 67-11m / Radeljić 23, Smolčić 90)
Subota:
Šibenik - Osijek 1-3 (Santini 3 / Jakupović 45+5, Jelenić 62, Soldo 81)
Istra 1961 - Dinamo 2-2 (Lisica 43, Beyatt 53 / Ademi 52, Kulenović 80-11m)
Nedjelja:
Slaven Belupo - Hajduk (16 sati)
Varaždin - Gorica (18.30 sati)

Kronologija susreta

97' - Gotova je utakmica, ali Tramezzani i Bjelica su se fizički sukobili. Tučnjava trenera, kaos uz aut liniju. Jao, svašta se događa. Nakon završnog sučevog zvižduka zakuhala se situacija između dvije klupe, a u sukobu bili i glavni treneri Tramezzani i Bjelica.

96' - Petković je skoro zabio, blizu je bilo.

90' - 7 minuta će se igrati.

88' - Dinamo silovito napada.

81' - Promjene na obje strane, treneri su u poslu na najjače. Poko je ušao umjesto Bogojevića kod Istre, a kod Dinama je ušao Ogiwara umjesto Pierrea-Gabriela.

80' - Kulenović zabija s bijele točke za 2:2! Loptu je poslao u desnu, a Majkića u lijevu stranu. Boysi su u transu.

78' - Penal za Dinamo.

77' - Torrente je imao sjajnu šansu nakon kornera, ali domaća obrana uspješno je intervenirala. Boysi su još glasniji.

75' - Dva crvena za članove stručnog stožera Istre. Svašta se sad događa. U potpunosti se rasplamsala utakmica u Puli, može li Dinamo stići? Igrači obje momčadi žustro skaču na svaku sudačku odluku, Dinamo lovi izjednačenje, ali Istra uspješno brani svoja vrata.

70' - Trostruka promjena kod Dinama: na terenu su Petković, Baturina i Kačavenda, a na klupu su preselili Sučić, Pjaca i Stojković. Kod Istre je u igru ušao Bogdan, a teren je napustio Gagua.

70' - Mišić je zaradio žuti karton zbog sukoba s Gaguom nakon prekršaja.

64' - Keller je dobio drugi žuti i ide van. Prvi je zaradio na Pjaci, kad mu je Marko utekao na desnoj strani u prvom djelu. Tramezzani je van sebe, a team manager Istre je isto dobio crveni. Rasplamsale se strasti na Aldo Drosini.

63' - Ristovski je odgurnuo Kadešića i za to je dobio žuti karton.

57' - Dinamo opasno živi. Zagrijavaju se Kačavenda, Baturina, Hoxha i Sučić.

53' - Istra brzo zabija za 2-1. Plemeniti Mauritanac je zabio sjajan gol. Lekoueiry se izvukao na udarac lijevom nogom u srcu kaznenog prostora, a onda neobranjivo, uz pomoć vratnice, pogodio za 2:1. Kao i kod prvog pogotka, Zagorac je samo pogledom ispratio ulazak lopte u mrežu.

52' - Ademi je fenomenalno pogodio za 1-1. Delirij na tribini gdje su Boysi.

48' - Dinamo je agresivniji, moraju, gube i jure po gol.

46' - Počeo je nastavak. Iako Dinamo gubi 1-0, a Istra vodi i zadovoljna je, prvi promjenu radi Paolo Tramezzani. Iz igre je izašao Lawal, a na terenu je Lekoueiry.

47' - Gotov je prvi dio. Istra zasluženo vodi. Odlični su domaćini, čvrsti, s jasnim planom. Dinamo je, s druge strane - trom! Za očekivat je poteze Nenada Bjelice.

43' - Istra je zabila, publika je na nogama. Naplata dobre igre je materijalizirana. Lisica je zabio za 1-0 Istre. Mateo Lisica doveo je Istru u prednost. Heister se ušetao u kazneni prostor, lopta je stigla na desnu stranu do lisice, a on prizemnim, snažnim udarcem matirao Zagorca, koji je to ispratio samo pogledom.

39' - Stojković je proigrao Pierrea-Gabriela u kaznenom prostoru, ali istarska obrana, uz pomoć vratara Majkića, tu je prijetnju uklonila na vrijeme.

35' - Tramezzani divlja uz aut liniju. Završio je u bilježnici, dobio je žuti. Dinamo je na jednoj šansi, onoj Ristovskog.

31' - Torrente je pucao glavom, ali nije uspio stići do trećeg pogotka u sezoni (i karijeri), lopta je otišla pored vrata. Napad je za Istru.

30' - Žuti karton zaradio je i Keller zbog prekršaja nad Pjacom. To je za Istru 30. ove sezone.

25' - Koškanje na terenu, Blagojević i Valinčić dobili žuti. Blagojević je oštro startao na igrača Dinama, a Valinčić je protestirao malo jače i pobrao žuti. Istra je vodeći sastav u SuperSport HNL-a. Sad ih imaju 29.

24' - Stojković je izveo korner, a Kadušić je ispucavajući loptu pogodio svoju vratnicu i umalo si zabio pogodak.

24' - Uf, kakav udarac Ristovskog. Umalo je zabio atraktivan gol s nekig 20 metara.

24' - Kratke konzultacije Stojkovića i Bjelice podno zapadne tribine.

20' - Prvi konkretniji pokušaji Dinama. Stojković je s ruba kaznenog prostora tukao u blok Istre, a Theophile nakon kornera nije najbolje zahvatio loptu nogom.

15' - Lawal se okuražio na udarac s 20-ak metara, ali lak je to plijen za vratara Plavih.

12' - Prva šansa za Istru. Ubacio se Keller u sredini terena, sjurio se Keller, tukao, a Zagorac to brani. Korner je za Istru.

7' - Torrente čuva Lawala. I to će biti jedan od dvoboja koji će biti u središtu pozornosti. Malo se Dinamo oslobodio, ima više loptu u nogama. Torrente vraća loptu Zagorcu. Zagorac je branio i u Varaždinu. Istra mima petoricu u liniji, a kad se spuste Heister i Kadušić, onda je to blok od 7 ljudi. Nismo još vidjeli nešto posebno od igre, još je to početno ispitivanje snaga.

5' - Istra 1961. dominira u prvih pet minuta. Razigrani su Puležani. Dinamo je strpljiv. Zagrepčani su u svojim crnim dresovima, Istra u domaćin zeleno -žutim.

2' - Bad Blue Boysi pjevaju - daj mi samo pobjede, znaj da ipak meni značiš sve. Dinamo će i večeras imati navijačku podršku, kao i svakog puta, gdje god igrao.

1' - Počela je utakmica u Puli.

17.10 - Stigli su sastavi za dvoboj u Puli. Nenad Bjelica na klupi je ostavio "devetku" i "desetku" - Brunu Petkovića i Martina Baturinu. S druge strane, Paolo Tramezzani u prvu postavu ubacio je Stephanea Kellera jer Dario Marešić ima akumulirane žute kartone. Bit će zanimljiva utakmica.

Aldo Drosina je za Dinamo teško gostovanje, a to je tek početak teškog rasporeda. Plavima slijedi šest utakmica u 22 dana i Nenad Bjelica i njegovi izabranici znaju težinu i svjesni su važnosti zadatka. Tim više, jer su Splićani vodeći na ljestvici i eventualni kiks bi značilo još veći zaostatak, pod uvjetom da Bijeli dobiju svoj težak dvoboj sutra u Koprivnici kod Kovačevićevog Slaven Belupa. Ivan Nevistić još uvijek nije na raspolaganju Bjelici. Umjesto njega, branit će Zagorac.

"Jučer nam se priključio i zadnji reprezentativac Mbuku. Svi su se uglavnom vratili zdravi, tako da imamo cijelu momčad na raspolaganju osim vratara Nevistića koji i dalje muku muči s problemom lista. Isto tako, Bruno Petković ide na put, ali njegov nastup nije siguran. Mauro Perković ozlijedio se u prijateljskom susretu reprezentativne stanke, tijekom koje su svi igrači dobro trenirali, kao i cijelog ovog tjedan. Vjerujem da idemo spremni u Pulu i da ćemo se vratiti s tri boda", kazao je jučer u Koturaškoj na pressici Nenad Bjelica, strateg Dinama i o teškom rasporedu rekao:

"Stvarno razmišljamo samo o Istri, to nam je jedini fokus u ovom trenutku. O svemu onome što dolazi poslije utakmice razmišljat ćemo nakon Pule. Cijelog tjedna maksimalna priprema bila je samo na Istru, a poslije imamo dovoljno vremena za pripremiti sve utakmice koje dolaze. Gledao sam Istru protiv Hajduka. Tada sam bio bez posla, a živim u Istri pa sam iskoristio priliku. To je jedna vrlo kvalitetna i dobro vođena momčad. Dosta su agresivni, igraju atipično u odnosu na druge momčadi u HNL-u. Morat ćemo dati maksimum za tri boda, a vjerujem da ćemo to i napraviti. Imaju dosta dobrih mladih igrača, kvalitetnih stranaca. Sve u svemu, kvalitetna ekipa".

POGLEDAJTE VIDEO: Jaki član 'Bad Boysa': 'Igranje za Dinamo mi je vrhunac karijere'