1. HNL, SLAVEN - HAJDUK 2:1: / Prvi poraz Splićana u prvenstvu, propuštena velika prilika za prvo mjesto na tablici

Momčad Damira Burića razočarala je na gostovanju u Koprivnici

11.8.2019.
20:00
Sanjin Strukic/PIXSELL

Nogometaši Hajduka izgubili su 2:1 od Slaven Belupa na gostovanju u Koprivnici i tako propustili priliku da se plasiraju na prvo mjesto ljestvice HNL-a. Tako su Splićani izgubili prve bodove u novoj sezoni hrvatskog prvenstva, a Koprivničani prvi put pobijedili nakon tri uzastopna poraza.

Strijelci za pobjedu domaće momčadi bili su David Puclin u 37. minuti i Ivan Krstanović u 84. minuti iz kaznenog udarca. U završnici utakmice poraz Hajduka ublažio je Nigerijac Samuel Edouk pogotkom u šestoj minuti sučevog dodatka.

Dvoboj na Gradskom stadionu "Ivan Kušek Apaš" sudio je Marko Matoc iz Zaprešića koji je podijelio dva crvena i čak 11 žutih kartona. Prvo je u 56. minuti isključen novi Hajdukov igrač Marin Jakoliš zbog udaranja laktom, nakon što je u igri proveo samo dvije minute. U 79. minuti drugi žuti karton dobio je igrač Slavena Bruno Bogojević.

Rijeka može na čelo

Na ljestvici vodi Dinamo sa 10 bodova iz četiri nastupa, drugoplasirani Hajduk i Rijeka imaju po devet bodova, ali Riječani imaju utakmicu manje koju će odigrati večeras, s početkom u 20 sati na gostovanju kod Gorice.

Slaven Belupo je osmi s tri boda, ispred Intera koji ima dva i Varaždina koji ima jedan bod.

NK Slaven Belupo - HNK Hajduk Split Rezultati uživo

UŽIVO 4. kolo 1.HNL Slaven Belupo - Hajduk 2:1

Slaven Belupo: Filipović, Iharoš, Međimorec, Nowak, Radivojević, Paracki, Bogojević, Puclin, Glavčić, Delić, KrstanovićHajduk: Duka, Juranović, Ismajli, Simić, Dolček, Hamza, Nejašmić, Eduok, Caktaš, Jairo, Jakoliš

90'+7' Kraj utakmice, Slaven je pobijedio 2:1.

90'+6' GOL Hajduk je smanjio u šestoj minuti sudačke nadoknade. Strijelac je Edouk.

89' Još jedna obrana Filipovića. Pucao je Caktaš, ali vratar Slavena je nesavladiv danas.

85' GOL Slaven vodi 2:0, iz jedanaesterca je pogodio Krstanović!

82' Opet brani golman Slavena, sada je pokušao Edouk.

79' CRVENI KARTON Sada je drugi žuti karton zaradio nogometaš Slavena Bruno Bogojević i obje momčadi imaju po deset igrača.

75' Još jedna intervencija Filipovića, zaustavio je Jairov udarac glavom.

56' ISKLJUČENJE Izravan crveni karton dobio je igrač gostiju Jakoliš!

49' Prvi u drugom poluvremenu zaprijetili su nogometaši Slavena, ali njihove pokušaje zaustavili su hajdukovci.

46' Počelo je drugo poluvrijeme.

45' Kraj prvog poluvremena.

38' GOL Slaven vodi. Strijelac je Puclin koji je pogodio s 15 metara. Jako je slabo reagirao golman Hajduka Duka i krivac je za pogodak.

36' Jairo je bio u izvsnoj prilici, ali loše je pucao.

30' Još jedna dobra intervencija Filipovića, pucao je Edouk iz slobodnog udarca.

20' Puno je posla imao golman Slavena Filipović. U samo nekoliko minuta zaustavljao je dva udarca Jradija i jedan Caktaša. I dalje na semaforu stoji 0:0.

13' U dobroj prilici sada je bio Jairo, pucao je s 12 metara, ali vratar Slavena Filipović je obranio. Ništa od vodstva Hajduka.

8' Nogometaši slavena orijentirali su se na obranu i prilike pokušavaju stvoriti u kontranapadima.

4' Hajduk je prvi zaprijetio, pucao je Eudok, ali neprecizno.

1' Počela je utakmica u Koprivnici.

17.25 Utakmica počinje za nešto više od pola sata i poznati su sastavi.

Rezultati by SofaScore

Nogometaši Hajduka u četvrtom kolu Prve hrvatske nogometne lige gostuju u Koprivnici kod Slaven Belupa. Hajduk je uoči ovog dvoboja druga momčad na ljestvici i pobjedom bi Splićani zasjeli na čelno mjesto ljestvice i bili prvi nakon točno 1379 dana. Bijeli su bili prvi posljednji put u listopadu 2015. godine kada ih je u prvom mandati vodio sadašnji trener Damir Burić.

Kod Slavena je situacija poprilično drugačija. Momčad iz Koprivnice se nalazi na posljednjem mjestu ljestvice, bez osvojenih bodova i s gol razlikom 1:8.