USPJEŠNA GENERALNA PROBA: / Hajdukovci novom pobjedom najavili proljetni nastavak sezone

Nogometaši Hajduka u posljednjoj su pripremnoj utakmici uoči nastavka hrvatskog prvenstva svladali drugoligaša Dugopolje s 2-0.

8.2.2017.
16:36
Ivo Cagalj/PIXSELL

Hajduk je poveo u 15. minuti kada je Tudor proigrao Ohandzu, a ovaj idealno poslužio Saida koji je sa sedam, osam metara udaljenosti pospremio loptu u mrežu. Nastavili su Splićani i nakon toga s napadima, a domaćima je u 31. minuti zbog prigovora isključen Plum.

ŠPACINE SUZE U BOLNICI REKLE SU SVE: /

Bivši trener bijelih otkrio hajdučku sramotu koja ne služi na čast ovom slavnom klubu

Ohandza promašio jedanaesterac

Deset minuta kasnije Vojković je srušen u kaznenom prostoru, a sudac je pokazao na bijelu točku. Udarac Ohandze je, međutim, obranio vratar Dugopolja Picak.

Hajduk je do povećanja vodstva došao u 54. minuti kada je Memolla proigrao Ercega, a ovaj s vrha peterca matirao domaćeg golmana. Imale su do kraja utakmice obje momčadi još poneku priliku, ali rezultat se više nije mijenjao.

Slijedi gradski derbi

Poljudski je klub jesenski dio prvenstva okončao na četvrtom mjestu s 37 bodova, čak 15 manje od vodeće Rijeke. Proljetni dio sezone hajdukovci će otvoriti dvobojem protiv gradskog rivala Splita na Parku mladeži, 18. veljače.

Hajduk je protiv Dugopolja igrao u sljedećem sastavu: Stipica - Juranović, Ismajli (od 46. Gentsoglou), Ćosić (od 85. Prtajin), Memolla (od 60. P. Bosančić) - Kalik (od 46. Barry), Jefferson, Vojković (od 60. T. Bašić) - Tudor (od 67. Pasariček) - Said (od 46. Erceg), Ohandza (od 76. Jurić).