SENZACIJA NAD SENZACIJAMA: / Urugvaj šokantno ispao s Copa Americe nakon samo dva odigrana kola

Senzacija na specijalnom ovogodišnjem izdanju Copa Americe! Nakon samo dva odigrana kola Urugvaj, reprezentacija koja je čak 15 puta bila pobjednik ovog natjecanja, ispala je s turnira.

10.6.2016.
8:40
AFP, NICHOLAS KAMM

Nakon poraza od Meksika u 1. kolu natjecanja, Urugvaj je doživio poraz od ne baš kvalitetne Venezuele 1-0, a jedini gol na utakmici odigranoj u Philadelphiji djelo je Salomona Rondona u 36. minuti utakmice nakon fantastične akcije Venezuele.

Urugvaj je igrao bez ozlijeđene napadačke zvijezde Barcelone Luisa Suareza, a bez igrača takvog kalibra izabranici Óscara Tabáreza nisu mogli. Uz to, Tabárez je u odnosu na Meksiko promijenio čak četiri igrača u prvoj postavi. Ni to nije dalo nikakvog rezultata, naprotiv Urugvaj je u ovom meču izgledao jalovo i izgubljeno.

U drugoj utakmici grupe C Meksiko je upisao pobjedu nad Jamajkom. Bilo je 2:0, a u strijelce su se upisali Javier Hernandez u 18. i Peralta u 81. minuti.