JESTE LI PRIMIJETILI? / Upravo ovo je Torcida podigla Armadi, a nakon poraza znakovitom reakcijom poslala jasnu poruku svojim igračima

Navijači su začinili derbi u Splitu

30.8.2021.
7:32
Milan Sabic/PIXSELL

Više od 15 000 navijača došlo je jučer na Poljud, kako bi nazočilo Jadranskom derbiju između svog Hajduka i Rijeke.

ANALIZIRAO DERBI /

Hajdukov jedini strijelac otkrio razloge bolnog poraza: 'Nismo to dobro napravili, pokušali smo se vratiti....'

Na jugozapadu u kavezu stotinjak pripadnika Armade

Na jugozapadu Poljuda se okupilo i stotinjak pripadnika Armade da bi dvoboju pružili potporu s tribina, što i priliči Jadranskom derbiju.

Na društvenim mrežama, točnije na Facebook stranici Tifo Tribina, osvanula je poruka Torcide na Sjeveru za vrijeme utakmice na kojoj je pisalo:

Poruka Torcide Armadi

"Izmišljena povijest preslika je plavog vam brata, Olimpia Fiumana, kažu prije 1. svjetskog rata. Izmišljeni rođendan kao kompleks i noćna mora, od jedinog pravog Majstora s mora. "Rijeka bijelih zabluda 2021".

Nakon utakmice i poraza, Torcida je šutnjom ispratila igrače. Slobodna Dalmacija uz video trenutka piše:

Samo muk

"Igrači bijelih okupili su se na centru i zaputili prema sjevernoj tribini, kako bi pozdravili navijače, ali dočekala ih je tišina. Nije bilo nikakve poruke, pjesme, skandiranja, čak niti zvižduka. Samo muk. U glasnoj tišini tako neobičnoj za Poljud igrači su se potom uputili prema svlačionici. Tek je grupica pripadnika Armade na jugozapadnom sektoru slavila pobjedu svoje momčadi".

Nogometaši Rijeke odnijeli su sva tri boda s Poljuda, gdje su u posljednjoj utakmici 7. kola Prve hrvatske nogometne lige svladali domaći Hajduk s 2-1 (2-0).

Tomečak i Drmić srušili Bijele

Rijeka je povela u 21. minuti pogotkom Ivana Tomečaka, a na 2-0 je prednost gostiju povećao Josip Drmić. Hajduk je bolju igru u drugom poluvremenu okrunio pogotkom Josipa Eleza u 54. minuti, ali do izjednačenja domaća momčad nije uspjela doći.

U prvom nedjeljnom derbiju odigranom u Osijeku, Dinamo je s 2-0 pobijedio domaćina. Strijelac prvog pogotka bio je Kristijan Jakić u 33. minuti, a do konačnih 2-0 Zagrepčani su došli autogolom Danijela Lončara.