TRENER BARCELONE OTKRIO KAKO SE MESSI OSJEĆA U BARCELONI: / 'To sam rekao već puno puta...'

Messi je u utorak postao rekorderom po broju golova za jednu momčad (644)

23.12.2020.
11:55

Nogometaši Barcelone pobijedili su u nedjelju s 3-0 Valladolid u utakmici 16. kola španjolske La Lige.

BARCELONA STIGLA DO SEDME OVOSEZONSKE POBJEDE: /

Messi prestigao Pelea i upisao se u povijest

Efikasno izdanje katalonske momčadi nagovijestio je francuski branič Lenglet pogotkom u 21. minuti. Na 2-0 je prednost gostiju povećao Nizozemac Braithwaite.

Htio otići

U nastavku se u strijelce upisao i Leo Messi (33) koji je pogotkom u 65. minuti postao rekorderom po broju golova za jednu momčad (644), nadmašivši legendarnog Brazilca Pelea s kojim se izjednačio prije tri dana, kad je postigao pogodak u prvenstvenom dvoboju s Valencijom.

Ovog je ljeta Messi, najveća klupska zvijezda i kapetan Barce, htio napustiti klub. Pokušao aktivirati klauzulu u svojem ugovoru koja mu dozvoljava da napusti klub bez odštete. Međutim, Barcelona, koju je podržalo i vodstvo La Lige, tvrdi da je klauzula istekla u lipnju i da ugovor važi do 2021. godine, osim ako drugi klub ne plati njegovu otkupnu klauzulu za koju se nagađa kako iznosi čak 700 milijuna eura.

Lionel Messi

Messi je naposlijetku odlučio ostati u klubu jer nije htio ići na sud s Barcelonom, ali iz Španjolske često stižu informacije se da je jako nesretan na Camp Nou.

Kreativni Argentinac

Nakon pobjede protiv Valladolida trener Barcelone Ronald Koeman progovorio je o Messiju, koji se u tom susretu upisao u povijest, i istaknuo da je Argentinac sretan u klubu.

"To sam rekao već puno puta. Vidim da je Leo sretan ovdje. Jako je važan zbog svoje kreativnosti, to možete dobro vidjeti kada je okružen kvalitetnim igračima", prenosi Marca Koemanovu izjavu.

Messiju ugovor s Barcelonom istječe sljedećeg ljeta i još se nije izjasio ostale li na Camp Nou ili će karijeru nastaviti u nekom drugom klubu.