Torcida izazvala prekid, Hajduk u velikom stilu srušio Ćiru!

Dalmatinski derbi u 10. kolu hrvatskog prvenstva zasluženo je pripao nogometašima Hajduka. Momčad Igora Tudora nastupila je bez kapetana Maloče, ali je bez problema svladala Ćirinu ekipu s 3:0.

2.11.2014.
13:52

ZADAR: Matković, Bilaver, Ikić, Buljat, Hrgović, Ješe, Pušić, Pešić, Weitzer, Terkeš, Solomon

HAJDUK: Kalinić, Vršajević, Nižić, Milović, Milić, Anđelović, Sušić, Caktaš, Kouassi, Gotal, Milevskij

Strijelci: 0:1 (Vršajević 28'), 0:2 (Caktaš, 40'), 0:3 (Vlašić, 84') Sve je riješeno već u prvom poluvremenu. Tudor je probleme u sastavljanju momčadi riješio tako što je u prvih 11 ubacio upravo one igrače koje su navijači najviše željeli vidjeti. Tino Sušić ponovno je startao od prve minute, a pravu prilku je napokon dobilo i najveće pojačanje Bjelih, Ukrajinac Artem Milevskij.

Upravo kao što je i bilo najavljeno uoči utakmice, Hajduk je od početka napao, Zadar lovio prilike iz kontre, ali njih baš i nije bilo ove nedjelje. Bijeli su dominirali od samog početka i u 28. minuti okrunili bolju igru pogotkom. Kouassi je odlično ubacio u kazneni prostor, a Vršajević s desetak metara glavom zabio za vodstvo Splićana.

Domaćini su u 35. minuti okružili suca Strahonju tražeći jedanaesterac nakon što je lopta Nižića pogodila u ruku, ali nije bilo govoro penalu jer se radilo o udarcu iz blizine i igrač Hajduka nije mogao izbjeći dodir s loptom.

No, zato je priliku s bijele točke dobio Hajduk nekoliko minuta kasnije. Bilaver je u šesnaestercu srušio Kouassija, sudac je pokazao na kazneni udarac, a Caktaš povećao vodstvo Bijelih.

U drugom dijelu gotovo da i nije bilo većih prilika, ako se ne uračuna pogodak Nikole Vlašića u zadnjim minutama. Istaknula se tek Torcida koja je u dva navrata izazvala prekid, baklje su gorjele u 48. i 51. minuti, ali se zahvaljujući vjetru na Stanovima dim brzo razišao i sudac je nastavio utakmicu.

Hajduk je potvrdio pobjedu u 84. minuti, golom Vlašića koji je ušao u igru i odmah zabio. Milić je brzom dubinskom loptom izbacio Kouassija u prostor, ovaj je vratio u sredinu za Vlašića, a Blankin brat je pospremio loptu u malu mrežicu. Školska akcija Hajduka

Hajduk je s nova tri boda kupio mir za sljedećih tjedan dana i učvrstio se na trećem mjestu s pet bodova prednosti ispred Splita. Prvi je Dinamo sa 36 boova, druga Rijeka s 30, a Hajduk na trećoj poziciji ima 20 bodova.

U utakmici 14. kola u Osijeku su domaći nogometaši svladali Zagreb s 1:0. Osječani su do pobjede došli iako su utakmicu završili s devet igrača. Crvene kartone dobili su Perošević u 18. minuti te Mišić u 83. No, domaćini su i tako slavili s 1:0 pogotkom Barišića iz jedanaesterca u 33. minuti.

Susret se igrao na stadionu u Gradskom vrtu, a sudio je pred 500 gledatelja Ivan Bebek iz Rijeke. 1. Dinamo 14 11 3 0 35 9 +26 36 2. Rijeka 14 9 3 2 32 12 +20 30 3. Hajduk Split 14 6 5 3 30 18 +12 23 4. Lokomotiva 14 6 2 6 28 26 +2 20 5. Split 14 4 6 4 17 15 +2 18 6. Zagreb 14 4 4 6 19 23 -4 16 7. Istra 1961 14 3 5 6 14 20 -6 14 8. Osijek 14 4 2 8 13 24 -11 14 9. Zadar 14 3 2 9 14 39 -25 11 10. Slaven Belupo 14 2 4 8 8 24 -16 10