TOPLAKOVA 'RUSKA VEZA' IZDIGLA INTER S DNA LJESTVICE: / Jović podijelio 13 kartona u derbiju začelja

Varaždinci su krenuli po izjednačenje, ali svojoj je momčadi odmogao Bjelorus Vitali Lisakovich

25.10.2019.
20:05
Vjeran Zganec Rogulja/PIXSELL

Trinaesto kolo Prve HNL počelo je nelijepim derbijem začelja između Varaždina i Intera. U utakmici u kojoj je sudac Fran Jović 12 puta iz džepa vadio žuti karton, a jednom crveni slavili su gosti iz Zaprešića s 1:0.

Junak susreta bio je Rus Serder Serderov koji je Interu donio tri boda pogotkom iz jedanaesterca u 30. minuti. Nakon odličnog udarca Čelikovića kojega je vratar Varaždina Nevistić krajnjim naporom obranio došlo je do sudara napadača Intera Mlinara i braniča Varaždina Adžića kojega je sudac Jović okarakterizirao kao prekršaj za najstrožu kaznu. Nevistić je umalo obranio i udarac Serderova, ali se lopta od noge domaćeg vratara ipak odbila u mrežu.

[VIDEO] 'GLUMA' IGRAČA NA NAMJEŠTENOJ UTAKMICI U SRBIJI JE HIT! /

Nije ni čudo da je UEFA morala reagirati

'Ruska veza'

Serder je uistinu ove sezone svjetla točka u momčadi Samira Toplaka te je nastavio igrati u velikoj formi. U prošloj utakmici zabio je tri komada Osijeku u remiju, a ovaj danas bio mu je deveti u sezoni, što ga čini najboljim strijelcem lige. Drugi je igrač Osijeka Mirko Marić sa sedam zabijenih pogodaka.

Varaždinci su krenuli po izjednačenje, ali svojoj je momčadi odmogao Bjelorus Vitali Lisakovich koji je odmah na početku drugog poluvremena dobio drugi žuti i zapravo su tu nade za Varaždince isparile.

Vrijedna tri boda izdigli su malo zaprešićane iz opasne zone na tablici, sad su na sedmom mjestu s 11 bodova, dok je Varaždin na predzadnjem, devetom mjestu s deset bodova, jednako kao Istra koja je ispred njih i Slaven Belupo koji je na samom dnu ljestvice.