HRVATI IH IMPRESIONIRALI / Talijani se naklonili Vatrenima, evo što sada pišu o Brozoviću i Perišiću

Perišić je bio asistent za prvi, a Brozović za drugi gol u pobjedi (2:1) nad Sassuolom

3.10.2021.
9:50

Talijanski nogometni prvak Inter pobijedio je u susretu 7. kola Serie A na gostovanju Sassuolo sa 2-1 preokrenuvši rezultat u drugom poluvremenu.

IZ 'JEDINICE' U 'DVOJKU' /

Inter stigao do velikog preokreta protiv Sassuola, pogledajte Perišićevu fantastičnu asistenciju za Edina Džeku

"Nerazzurri" su pokazali dva oprečna lica u susretu protiv Sassuola. U prvom poluvremenu domaćin je posve zasluženo vodio, no talijanski prvak je u nastavku zaigrao daleko bolje. Ključnim su se pokazala čak četiri izmjene koje je Simone Inzaghi napravio u 57. minuti utakmice "probudivši" svoju momčad.

Domaćin je poveo u 22. minuti iz jedanaesterca, a siguran realizator je bio Domenico Berardi. Kazneni udarac je skrivio Milan Škriniar načinivši prekršaj nad Jeremiom Bogom.

Asistenti za oba gola

Talijanski prvak je uspio izjednačiti u 58. minuti šestim golom ove sezone Edina Džeke. BiH napadač je ušao u igru minutu ranije i iz prvog dodira je svladao Andreu Consiglija. Džeki je sjajno s lijeve strane ubacio hrvatski reprezentativac Ivan Perišić.

Dvadeset minuta kasnije Džeko je na dodavanje Marcela Brozovića izborio kazneni udarac kojeg je Lautaro Martinez pretvorio u vodstvo gostiju. Pet minuta prije kraja Džeko je zabio i drugi gol na utakmici, no on je nakon asistencije VAR-a poništen.

Komplimenti za Hrvate

Najboljim igračem utakmice proglašen je asistent Ivan Perišić, a velike poHvale za svoj nastup dobio je i drugi Hrvat u redovima talijanskog prvaka - Marcelo Brozović.

"Ivan je bio na pravim pozicijama tijekom cijele utakmice. Trebalo mu je malo vremena da pronađe zadnje proigravanje, ali kada je uspio vratio je Inter u život. Vrhunska predstava", piše SempreInter pa potom hvala i Brozovića:

"Brozo je ključan za način na koji Inter igra. Kada je Vidal ušao u igru, Brozović je izgledao snažnije i igrao ogromnu ulogu u preokretu."