U susretu 11. kola njemačkog nogometnog prvenstva Wolfsburg je pobijedio HSV 2-0, a prvi pogodak na utakmicu zabio je hrvatski reprezentativac Ivica Olić .

9.11.2014.
18:10

Wolfsburg je ovom pobjedom izbio na drugu poziciju sa 23 boda, četiri manje od lidera Bayerna.

Domaćin je stigao u vodstvo u 27. minuti. Belgijski veznjak Kevin de Bruyne je pucao sa 20-tak metara, Olić je podmetnuo nogu i prevario vratara Jaroslava Drobnyja. Bio je to njegov četvrti gol ove sezone u prvenstvu i vodeći je strijelac kluba.

Drugi gol Vukovi su zabili u 63. minuti nakon brze kontre koju je povukao De Bruyne, a potom sjajno asistirao Aaronu Huntu kojem nije bilo teško pogoditi suparničku mrežu.

Olić je na terenu proveo 85. minuta kada ga je zamijenio Nicklas Bendtner, dok je Ivan Perišić odigrao cijeli susret za domaći sastav.

Na ljestvici vodi Bayern sa 27 bodova, Wolfsburg je drugi sa 23 boda, a na trećem mjestu je Borussia Moenchengladbach sa 20 bodova, ali i utakmicom manje.