SVE SE ZAKOMPLICIRALO: / Potpuna drama čeka Brazil u zadnjem kolu

Napadač Bayerna Claudio Pizzaro bio je jedini strijelac u dvoboju 2. kola skupine C Južnoameričkog nogometnog prvenstva odigranom u Valparaisu, u kojem je Peru s 1-0 svladao Venezuelu.

19.6.2015.
11:17

Peru je od 29. minute imao brojčanu prednost, nakon što je isključen branič Fernando Amorebieta koji je prvo povukao za dres i srušio Paola Guerrera, a potom ga nagazio. Prednost igrača više Peru je iskoristio u 72. minuti kad je njihov 36-godišnji kapetan desetak metara iskosa s lijeve strane ostao sam i snažnim udarcem svladao vratara Venezuele koji je uspio samo okrznuti loptu koja je završila pod gredom. Ovo je peta pobjeda Perua nad Venezuelom u njihovom sedmom dvoboju na južnoameričkim prvenstvima, koja svim reprezentacijama skupine C donosi jednake izglede za plasman u četvrtfinale uoči posljednjeg kola. U njemu će Peru igrati protiv Kolumbije, a Venezuela protiv Brazila koji u toj utakmici neće moći računati na svog najboljeg igrača Neymara, isključenog u porazu od Kolumbije.