SUPER MARIO OPET ZABLISTAO: / Pogledajte kako je Mandžukić iz mrtvog kuta donio prednost Juventusu

U zaostaloj utakmici 18. kola talijanskog prvenstva nogometaši Juventusa slavili su na gostovanju kod Crotonea s 2-0, a prvi pogodak je zabio hrvatski napadač Mario Mandžukić.

8.2.2017.
19:32
AFP, MARCO BERTORELLO

Juventus se mučio u prvom poluvremenu protiv pretposljednje momčadi lige, a obrana domaćih je napokon kapitulirala u 54. minuti. Kwadwo Asamoah je pucao glavom, golman Alex Cordaz Crotonea je uspio zaustaviti njegov udarac, ali natrčao je Mandžukić i gotovo iz mrtvog kuta uspio pospremiti loptu u mrežu. U 72. minuti je Gonzalo Higuain povećao na 2-0.

ĆIRO BLAŽEVIĆ ZA NET.HR: /

'Htio bih da Rijeka bude prvak, a jasno je na kojoj bi poziciji Čačić trebao koristiti Mandžukića'

Peti gol sezone

Peti je to Mandžukićev pogodak u Seriji A ove sezone i sedmi ukupno. Zadnji put je strijelac u talijanskom prvenstvu bio početkom prosinca protiv Atalante.

Za Juventus je, inače, od prve minute igrao i Marko Pjaca, a dvojica hrvatskih reprezentativaca pokrivala su krilne pozicije. Pjaca je zamijenjen u 89. minuti.

Po treći put u klupskoj povijesti Juventus je ostvario 19 pobjeda u uvodna 23 kola sezone. Stara dama se odlijepila na vrhu ljestvice, sada ima sedam bodova ispred drugoplasirana Rome.