STRAVIČNA OZLJEDA BIH GOLMANA: / Krvavog ga iznijeli na nosilima s terena

Prilikom kontakta s protivničkim igračem dobio žestok udarac kopačkom u glavu

16.12.2018.
21:54
Screenshot: Klix.ba

U 19. kolu poljske "Ekstraklase", prve poljske lige, Lech Poznan je u nedjelju u gostima s visokih 6-0 pobijedio Sosnowiec. Međutim, dvoboj je obilježila strašna ozljeda golmana Lecha Jasmina Burića, javlja Klix.ba.

BiH nogometaš je prilikom kontakta s protivničkim igračem dobio žestok udarac kopačkom u glavu. Odmah se dignuo s travnjaka kako bi u nastavku akcije spasio svoj gol, no opet je pao na tlo, lice mu je bilo krvavo te je na nosilima napustio teren.

Nekoliko minuta mu se ukazivala pomoć na terenu, a potom je iznesen na nosilima. Umjesto Burića na gol je stao Matus Putnocky, a onda je Lech do vrha napunio mrežu domaćina. Buriću je današnji natup bio 12. ove sezone u Ekstraklasi i za nadati se da ozljeda nije teže prirode jer se ustalio nakon dugo vremena na mjestu prvog golmana Lecha.

Buriću ovo nije prva ozljeda u sezoni, prije tri kola je glavom udario u stativu. Za 31-godišnjeg golmana ovo je bio 12. nastup u sezoni, a u posljednjih sedam utakmica je krenuo od prve minute.