SPLIĆANI NISU ISKORISTILI POKLON: / Rijeka ponovno za petama Dinamu

U susretu 25. kola Prve HNL Rijeka je na gostovanju pobijedila Split 2:1 i približila vodećem Dinamu na dva boda zaostatka, no 'modri' imaju i utakmicu manje.

2.3.2016.
21:21

Prvu utakmicu 25. kola odigrali su u Kranjčevićevoj Lokomotiva i Inter, a pobjedu 2:1 su odnijeli gosti.

IZ JEDAN U DVA: /

Lokosi poveli, Nestorovski 16. golom u sezoni donio pobjedu Interu

Rijeka je povela u 32. minuti golom Marija Gavranovića. Florentin Matei je iz prekida ubacio, a Gavranović glavom matirao Danijela Zagorca.

Splićani nisu iskoristili jedanaesterac

Domaćin je mogao izjednačiti u 44. minuti iz jedanaesterca, no Vargić je sjajno pročitao stranu i obranio Bagarićev udarac. Bio je to nepravedno dosuđen jedanaesterac suca Dalibora Mlakara, jer je igrač Rijeke Leonard Žuta prsima udario loptu u 16-ercu.

Ipak, Split je u nastavku akcije nakon kornera izjednačio, a strijelac je bio AmnirRrahmani.

Balaj donio pobjedu i zaradio isključenje

Gosti su u 74. minuti došli do novog vodstva golom Bekima Balaja, no napadač Rijeke je samo dvije minute kasnije isključen zbog drugog žutog kartona. U nastavku susreta Split je pokušao iskoristiti igrača više, no gosti su se obranili.