Alžirac dvaput zabio / Soudani 'škaricama' odlučio derbi: Dinamo na velikih devet bodova plusa u odnosu na Rijeku

Aktualni prvak poveo je u 9. minuti nakon što Dinamova obrana nije dobro očistila prizemno ubacivanje Acostyja, no Modri su se oduprijeli i preokrenuli utakmicu

28.10.2017.
16:53
Igor Kralj/PIXSELL

U derbiju 14. kola Prve HNL Dinamo je u Maksimiru svladao Rijeku sa 3-1 (1-1).

Strijelci: 0-1 Acosty (9), 1-1 Moro (29), 2-1 Soudani (49), 3-1 Soudani (79).

Pred 10.000 gledatelja sudio je Pajač iz Svetog Ivana Zeline.

Aktualni prvak poveo je u 9. minuti nakon što Dinamova obrana nije dobro očistila prizemno ubacivanje Acostyja, pa se lopta odbila točno u noge Nigerijcu koji je pogodio praznu mrežu. Dinamo je do poluvremena uspio izjednačiti preko More koji je odlično reagirao na jednu odbijenu loptu i sa 15-ak metara pogodio pod gredu.

U nastavku je Dinamu pobjedu s dva gola osigurao Soudani. Alžirac se u 49. minuti odlično snašao u gužvi u kaznenom prostoru gostiju i "škaricama" zabio za 2-1, da bi ga u 79. minuti sjajnom okomitom loptom u čistu priliku izbacio Olmo, a strijelac Soudanijeva kalibra rutinski je pogodio za potvrdu pobjede.

Vodeći Dinamo sada ima 34 boda, čak devet više od druge Rijeke, a 10 od trećeg Hajduka i četvrtog Osijeka koji imaju po utakmicu manje.