SLAVNI STR / UČNJAK POLUDIO NAKON ISPADANJA DINAMA: U LP-u se dogodio presedan: 'Ovo je strašan dan za sport'

Po prvi put u osmini finala igrat će samo klubovi iz Liga petica

11.12.2019.
21:01

Europska priča zagrebačkog Dinama je završila za ovu sezonu nakon što su "Modri" u susretu zadnjeg kola C skupine Lige prvaka na stadionu Maksimir izgubili od Manchester Cityja sa 1-4, dok je Atalanta u Harkivu pobijedila Šahtar sa 3-0, pa je Dinamo završio kao posljednji.

DINAMO ISPAO IZ EUROPE: /

City razbio Modre i okončao im san o osmini finala LP-a, a još gora vijest stigla je iz Ukrajine

U drugom susretu iz ove skupine Atalanta je u Harkivu pobijedila Šahtar sa 2-0 osvojivši drugo mjesto u skupini. Gosti su poveli u 68. minuti golom Timothyja Castagnea, a na pobjedu gostiju potvrdio je Mario Pašalić u 80. minuti. Do kraja utakmice zabio je i Gosens u petoj minuti nadoknade. Šahtar je od 77. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Dodo.

Manchester City je na koncu osvojio prvo mjesto sa 14 bodova, Atalanta se probila na drugu poziciju sa sedam bodova, Šahtar je treći sa šest bodova, dok je Dinamo pao na posljednje mjesto s pet bodova.

Tako se prvi put u povijesti Lige prvaka dogodilo da u osmini finala lige prvaka igraju samo klubovi iz Lige petice. To je izazvalo i reakciju nogometnog stručnjaka JonathanaWilsona.