PRIJETI IM KAZNA / Skandal u Španjolskoj, navijači sa zastavama Palestine vrijeđali Izraelca: 'Weissmane, umri'

Utakmicu su obilježili navijači Osasune koji su izrazili podršku Palestini

21.10.2023.
14:13

Odličnu večer imao je hrvatski nogometni reprezentativac Ante Budimir koji je bio dvostruki strijelac u pobjedi Osasune 2-0 protiv Granade, u prvom dvoboju 10. kola španjolske LaLige.

KADROVSKA KRIŽALJKA /

Španjolci našli rješenje za izbornikove muke: 'Za 11 minuta je natjerao Dalića da preispita svoju odluku'

Budimir je prvi pogodak postigao u 11. minuti, kad je odlično reagirao na dodavanje Avile, primio loptu u kaznenom prostoru i svladao gostujućeg vratara Ferreiru.

Voyo donosi borilačke spektakle svakog mjeseca. 4.studeni - FNC 13 - Beograd. Prosinac - FNC 14 - Sarajevo. Svaki mjesec BKFC event na Voyo

Za drugi gol je 32-godišnji napadač prvo izborio kazneni udarac, a onda ga u 59. minuti sigurnim udarcem realizirati za konačnih 2-0.

S dva je gola Budimir došao do četiri pogotka u novoj sezoni LaLige.

Osasuna je s 13 bodova iz deset nastupa privremeno došla na deveto mjesto. Vodeći Real Madrid ima 24 boda, dva više od drugoplasirane Girone. Granada je sa šest bodova na predzadnjem mjestu.

Navijači izazvali skandal

Utakmicu su obilježili navijači Osasune koji su izrazili podršku Palestini tako što su razvili njene zastave te su tako protestirali protiv odluke lige da zabrani zastave te države na stadionima u Španjolskoj.

Izraelac u redovima Granade Shon Weissman nije putovao na ovo gostovanje budući da je upozoren na vlastitu sigurnost.

Međutim, iako nije bio na stadionu, to nije spriječilo domaće navijače da ga vrijeđaju pa se tako moglo čuti skandiranje "Weissmane, umri".

Nije im ovo prvi put ove sezone da zazivaju nečiju smrt, isto su govorili i Masonu Greenwoodu, nogometašu Getafea kojem se sudilo za zlostavljanje djevojke. Za očekivati je da će ih liga zbog ovoga kazniti.

FNC 4. studenoga stiže u Beograd, a revanš Croate i Vase pratite ekskluzivno na platformi Voyo.