MR. RESPECT / Sjećate se Tihomira Pejina? Sudac koji je razbjesnio hajdukovce vraća se na teren

26.3.2024.
13:41
Marko Prpic/PIXSELL

Tihomir Pejin, hvatski nogometni sudac, nakon više od godinu dana vraća se na prvoligaške terene nakon više od godinu dana pauze.

REAKCIJA /

Legenda Hajduka: 'Pozdravljam strane suce, ali to govori o našim sucima više nego o svemu ostalom'

REAKCIJA /

Pejin je posljednju utakmicu u HNL-u sudio  19. veljače 2023. kada je na Poljudu dijelio pravdu u susretu Hajduka i Gorice, nakon čega je pao u drugi plan i sudio je u Prvoj NL.

Sada se vraća u 1. HNL na utakmici Rudeša i Rijekem, koja se igra 30. ožujka u Kranjčevićevoj.

Pejin je poznat kao 'Mr. Respect', a taj je nadimak zaradio zbog događaja iz 2017. kada je napadač Dinama Soudani s travnjaka kopačkom naciljao (više od jednom) nogu Lokomotivinog  Capana zbog čega je trebao biti sankcioniran minimalno žutim kartonom i tada bi primoran bio propustiti nadolazeću utakmicu protiv Hajduka. Da ga je, a mogao je, kaznio crvenim kartonom, Dinamo bi utakmicu u kojoj je pobijedio 2-1 odigrao više od 70 minuta bez svojeg igrača. Pejin nije posegnuo za kartonom nakon što mu je nogometaš Lokomotive pokazao tragove čepova na svojoj nozi već je Soudaniju, vrlo ozbiljnog izraza lica, pokazao znak 'respect' na rukavu svoje majice.

Hajdukovi navijači ljutili su se na njega i ranije, primjerice u sezoni 2013/14 kada je na utakmici protiv Lokomotive napravio, tvrdili su, čitav niz propusta, a na utakmici istih suparnika u sezoni 2015/16 i propustio vidjeti jedanaesterac za splitski klub u 90. minuti.

Uz to, Pejin se našao u još nekoliko kontroverznih situacija.