DALIĆ SE HVATA ZA GLAVU / Sjajni Vatreni uz bolnu grimasu pao na travnjak, iznijeli ga na nosilima: 'Nakon 40 godina u nogometu, kad to vidite, onda je sve jasno...'

Trener je nakon utakmice otkrio da mu je gležanj dvostruko veći no što bi trebao biti

20.9.2023.
8:05

U 1. kolu skupine E Lige prvaka Feyenoord je s 2-0 pobijedio Celtic koji je završio utakmicu s dva igrača manje. Nažalost, u samoj završnici utakmice hrvatski reprezentativac Luka Ivanušec je na nosilima iznesen s terena zbog ozljede gležnja.

NIJE BILO LJUDSKI /

Engleski mediji pišu o sramoti Delija na Etihadu: 'Primitivno od njih'

Calvin Stengs sjajno zabio u sudačkoj nadoknadi prvog dijela iz slobodnog udarca sa više od 25 metara za vodstvo nizozemskog prvaka. Celtic je u 64. minuti ostao s igračem manje nakon što je isključen Gustaf Lagerbielke koji je pritom i skrivio kazneni udarac. Međutim, Igor Paixao nije iskoristio veliku priliku, njegov udarac s bijele točke Joe Hart je obranio.

U 68. minuti gosti su ostali i bez drugog igrača, novi crveni karton dobio je Odin Thiago Holm. Nizozemski prvak je priču zaključio u 76. minuti golom Alireze Jahanbakhsha.Nažalost, u 89. minuti Tomoki Iwata je nespretno startao na Ivanušeca koji je pritom, čini se, izvrnuo gležanj.

Hrvatskom reprezentativcu je pružena pomoć i na nosilima je iznesen s terena.

"Gležanj mu je dvostruko veći no što bi trebao biti. Ne mogu sa sigurnošću tvrditi, ali nakon bavljenja nogometom 40-ak godina, znam da kad igrač napusti teren na nosilima s ovakvom ozljedom i oteklinom na gležnju, jasno je da neće moći igrati u nedjelju. To će biti veliki hendikep", rekao je o Ivanušecovoj ozljedi nakon utakmice trener Feyenoorda Arne Slot.

Ako je ozljeda ozbiljnija, to bi bio veliki udarac za hrvatsku reprezentaciju, čiji je Ivanušec važan član, a koju u listopadu očekuju novi ispiti u kvalifilacijama za Europsko prvenstvo.