ŠIBENIK POBJEDOM PROTIV ISTRE NAKRATKO PRESTIGAO HAJDUK NA LJESTVICI: / Deni Jurić zabio za slavlje

10.2.2021.
18:15

U odgođenom susretu 15. kola Prve HNL Šibenik je na stadionu Šubićevac pobijedio Istru 1961 sa 1:0.

Bila je to utakmica u kojoj je Istra dominirala i nizala prilike, dva puta pogodila okvir gola, no bodovi su ostali na Šubićevcu.

Pogodak odluke zabio je Deni Jurić u 52. minuti iz prve prilike Šibenika na utakmici. Australski napadač je s centra pobjegao obrani gostiju, izdržao remplanje s Galileom, te lijepim potkopavanjem lopte zabio osmi gol sezone.

Gosti su mogli izjednačiti u 63. minuti, no Blagojević je sa 20-tak metara pogodio gredu. Okvir gola pogodio je i Špoljarić u 78. minuti. Sjajno je primio Guzinino proigravanje, prevario svog čuvara, no vratnica je spasila Šibenik.

RIJEKA - HAJDUK 0:1: /

Caktaš zabio u 94. za senzacionalnu splitsku pobjedu; Nevjerojatan završetak utakmice na Rujevici

Šibenčani peti

Šibenik je ovom pobjedom barem privremeno preskočio Hajduk i sada je peti sa 24 boda, dok je Istra 1961 na začelju sa 13 bodova.

Nešto kasnije na rasporedu je i odgođena utakmica 5 . kola Prve HNL Rijeka - Hajduk. Gosti će biti oslabljeni nakon što su četvorica igrača vraćena u Split nakon što su klupskom liječniku prijavili slabost i glavobolju.

Riječ je o igračima koji su i inače boravili zajedno u sobama te su odmah izolirani od ostatka momčadi i stručnog stožera. Nakon konzultacija s epidemiologom NZJZ-a SDŽ upućeni su za Split gdje će biti podvrgnuti testiranju na Covid-19.

Utakmica između Rijeke i Hajduka na rasporedu je u 18.05 sati na Rujevici.

Rijeka "jadranski derbi" dočekuje na četvrtom mjestu sa 30 bodova, dok je Hajduk šesti sa 23 boda. U vodstvu je Dinamo sa 45 bodova.