'OVAKO JA TO VIDIM' /

• 'Namjera Livakovića nije bila udaranje Lewandonskog, ali je prekršaj ipak bio ružan'

'Namjera Livakovića nije bila udaranje Lewandonskog ali je prekršaj ipak bio ružan i sudac je to procijenio kao opasan start'

Silvijo Maksan

Najviše voli raditi intervjue sa sportašima, odličan novinar i 'pravi terenac'

16.10.2024.
8:08

Saša Peršon, trener juniora Orijenta, bivši nogometaš Rijeke, Dinama i Hajduka, član reprezentacije Hrvatske još u nastajanju, kratko je dao svoje viđenje situacije koja je obilježila sinoćnji dvoboj Poljske i Hrvatske u Varšavi.

Utakmice hrvatske reprezentacije u Ligi nacija gledajte na platformi Voyo na kanalu Nove TV, gdje god se nalazili

STRUČNJAK OBJAŠNJAVA /

Je li Livi zaslužio crveni, trebao li se uključiti VAR? 'Stigao je prvi do lopte...'

"Namjera Livakovića nije bila udaranje Lewandonskog ali je prekršaj ipak bio ružan i sudac je to procijenio kao opasan start na nogu protivnika, tako bi ja to ocijenio", kratko nam je poručio Saša Peršon.

U susretu 4. kola skupine A1 nogometne Lige nacija Hrvatska je u Varšavi odigrala 3-3 protiv Poljske ostavši u igru za plasman u četvrtfinale.

Poljska je povela u samom otvaranju utakmice golom Piotra Zielinskog (5), Hrvatska je preokrenula s tri gola u samo šest minuta preko Borne Sose (20), Petra Sučića (24) i Martina Baturine (26) da bi pred kraj prvog poluvremena Nicola Zalewski (45) smanjio na 3-2. U drugom poluvremenu je Sebastian Szymanski (69) pogodio za konačnih 3-3. Hrvatska je od 76. minute igrala s igračem manje nakon što je isključen Dominik Livaković.

Hrvatska je ovim remijem ostala druga na ljestvici sa sedam bodova, tri više od treće Poljske. U drugom susretu ove skupine Škotska i Portugal su igrali 0-0 pa je Portugal na vrhu sa 10 bodova, dok je Škotska na dnu s jednim.

Zlatko Dalić je u odnosu na utakmicu protiv Škotske napravio tri izmjene. Iz momčadi su ispali Duje Ćaleta-Car, Mario Pašalić i Luka Sučić, dok su od prve minute zaigrali Martin Erlić, Martin Baturina i Petar Sučić. Ivan Perišić je zadržao mjesto na desnom bočnom, dok su ponovo u napadu bili Igor Matanović i Andrej Kramarić.

S druge stane poljski izbornik Michal Probierz je iznenađujuće na klupi ostavio poljskog kapetana i rekordera po broju nastupa (155) i postignutih golova (84) Roberta Lewandowskog. Umjesto njega priliku je dobio Karol Swiderski. Umjesto ozlijeđenog Sebastiana Walukiewicza zaigrao je i Jakub Kiwior.

POGLEDAJTE VIDEO: Dramatična ispovijest našeg slavnog nogometaša: 'Osjetio sam kvržicu na vratu. Rak mi se tri puta vraćao...'