Silvijo Maksan

Najviše voli raditi intervjue sa sportašima, odličan novinar i 'pravi terenac'

16.10.2024.
6:43

Josip Tadić, igrač NK Jarun i bivši nogometaš Dinama, Bayer Leverkusena, Osijeka, Grenoblea, Arminije, Omonije, Zadra, Lecha, Žalgirisa, Sturma, Sūduva Marijampolėa i Rijeke, među brojnim klubovima za koje je nastupao, isto nam se javio sinoć nakon dramatične utakmice 4. kola skupine A1 nogometne Lige nacija.

Utakmice hrvatske reprezentacije u Ligi nacija gledajte na platformi Voyo na kanalu Nove TV, gdje god se nalazili

Hrvatska je u Varšavi odigrala 3-3 protiv Poljske ostavši u igru za plasman u četvrtfinale.

STRUČNI KOMENTAR /

Šokirali smo Varšavu, pa sami sebe: 'Imali smo raznih lica, a zbog dvije stvari smo vratili Poljake u život'

Poljska je povela u samom otvaranju utakmice golom Piotra Zielinskog (5), Hrvatska je preokrenula s tri gola u samo šest minuta preko Borne Sose koji je zabio nevjerojatan gol (20), Petra Sučića (24) i Martina Baturine (26) da bi pred kraj prvog poluvremena Nicola Zalewski (45) smanjio na 3-2. U drugom poluvremenu je Sebastian Szymanski (69) pogodio za konačnih 3-3. Hrvatska je od 76. minute igrala s igračem manje nakon što je isključen Dominik Livaković.

Hrvatska je ovim remijem ostala druga na ljestvici sa sedam bodova, tri više od treće Poljske. U drugom susretu ove skupine Škotska i Portugal su igrali 0-0 pa je Portugal na vrhu sa 10 bodova, dok je Škotska na dnu s jednim.

"Loše smo otvorili utakmicu, ušli u nju malo uspavano. Šokirao nas je taj rani poogdak Poljske. Nismo uspjeli uzeti utakmicu pod kontrolu, ali poslije pogotkom Sose smo se digli, vratili u život, trgnuli se. Zabili tri gola u šest minuta i žao mi je što to nismo uspjeli zadržati. Reprezentacija jačine, kvalitete i renomea kao što je Hrvatska treba takve utakmice, situacije odvesti u mirnu luku. Ali, to je nogomet, nepredvidiv i uzbudljiv, zato ga tako i volimo", kazao nam je Josip Tadić odmilja zvani Jopa.

O Sosinom eurogolu ističe:

"Odličan gol Borne Sose, fenomenalno. To je bilo stvarno vrhunski pogođeno. Lopta mu je sjela i ušla. Uistinu fenomenalno. Rekao bih jedan od najljepših golova Hrvatske posljednjih godina sigurno. Bilo ih je puno od Hrvatske, doduše, ali ovaj će s pamtiti još dugo, dojmio me se. Ima puno kvalitetnih igrača koji zabijaju puno lijepih golova tako da, ali ovaj je stvarno dojmljiv."

Novi problemi za Dalićevu momčad stigli su u 76. minuti. Livaković je izašao daleko od gola ispucavši loptu ispred Lewandowskog, ali je u nastavku nagazio na njegovu nogu što je španjolsku sudac Alejandro Hernandez okarakterizirao kao crveni karton. Bila je to dvojbena odluka španjolskog suca, no nije bilo promjene.

Dalić je tada iz igre povukao Erlića kako bi Labrović došao među vratnice. Poljaci su opasno pritisnuli u završnim minutama, no Hrvatska se uspjela obraniti.

Je li po Josipu Tadiću to bio crveni i da li se trebao uključiti VAR?

"Mislim da se trebao uključiti, ne znam, meni je ono... Livaković je prvi stigao do lopte, izbio ju, noga mu je ostala malo produžena, naletio je Lewandowski, e sad... ne znam kako tko tumači tu igru, kako tumači crvene kartone. Po meni, mislim da je Livaković išao čisto na loptu, nije imao namjeru ugroziti Lewandowskog."

Je li Josipa Tadića iznenadila taktika Dalića?

Taktika je ostala ista koji je prošla 3,5 2 Smo ušli u ovaj i mislim. Kažem, u početku smo malo uspavano, ali poslije je to izgledalo dobro, pogotovo ova relacija Sučić i Baturina koji su pokazali danas da zaslužuju biti tu gdje jesu, da su budućnost nogometa hrvatskog nogometa, tako i reprezentacije. Matanović mi se činio, bio je dosta, dosta je bio odsječen. Poljaci su stavili dva stopera na njega. Stalno je bio pod pritiskom. Uvijek i stalno je imao igrača na leđima i tu je bio malo odsječen", zaključio je Josip Tadić.

POGLEDAJTE VIDEO: Jaki član 'Bad Boysa' Josip Tadić u podcastu Net.hr-a kod Silvija Maksana: 'Igranje za Dinamo mi je vrhunac karijere'