Selekcija hrvatskog prvenstva je u revijalnom dvoboju povela preko Kramarića u 25. minuti, a izjednačio je Sammir svojim prvim golom za Vatrene kojeg je postigao u 48. minuti utakmice.

14.11.2012.
15:37

Rijeka. Stadion Kantrida. Gledatelja: 4.000. Sudac: Bebek.

SELEKCIJA LIGE (4-2-3-1): Kelava (od 45. Blažević) - Vrsaljko (od 64. Glavica), Pavlović, Kokalović (od 64. Župarić), Milić (od 45. Pivarić) - Ademi, Brozović (od 57. Galović)- Kreilach, Rukavina (od 45. Čop), Rebić (od 64. Trebotić) - Kramarić (od 57. Budimir).

HRVATSKA (4-4-2): Subašić (od 45. Vargić) - Vida, Ćorluka (od 45. Schindenfeld), Lovren (od 45. Maloča), Bartulović (od 45. Bartulović) - Badelj (od 45. Kovačić), Radošević (od 45. Caktaš), Kranjčar (od 45. Sammir), Perišić (od 45. Andrijašević) - Eduardo (od 45. Jelavić), Mandžukić (od 45. Livaja).

Strijelci: 1:0 - Kramarić (25), 1:1 - Sammir (48)

Hrvatski nogometni reprezentativci i selekcija najboljih hrvatskih igrača iz domaćeg prvenstva su na Kantridi odigrali prijateljski ogled koji je završio bez pobjednika (1:1).

Ovaj reprezentativni tjedan su izbornik Igor Štimac i njegova momčad iskoristila za ovakvu utakmicu, a ne prijateljski ogled protiv neke druge reprezentacije, a od svega vrijedi zapravo podcrtati tek premijerni pogodak Brazilca Sammira u nacionalnoj momčadi.

Mnogo izostanaka je bilo u hrvatskoj reprezentaciji, pa tako nisu na ovom riječkom ogledu nastupili Stipe Pletikosa, Luka Modrić, Darijo Srna, Ivan Rakitić i još neki, a najbolje je svoje minute iskoristio, rekli smo, Sammir, koji je ušao u igru u 46. minuti, a zabio je za 1:1 samo dvije minute kasnije.

Opalio je dobro Sammir s vrha šesnaesterca i postavio konačnih 1:1, s tim da je uvodni gol na ogledu postigao Andrej Kramarić za selekciju HNL-a u 25. minuti.

Nakon 1:1 bliže je drugom pogotku bila hrvatska reprezentacija, a nekoliko je odličnih šansi propustio Nikica Jelavić.

KRAJ UTAKMICE! Susret je završio bez pobjednika - 1:1.

89' - Sammir je ubacio iz kornera, a Schildendfeld ostao sam na dva metra i promašio loptu.

89' - Nikica Jelavić nema svoju večer. Opet je nakon odlične asistencije Sammira bio u prilici, ali ponovno nije bio uspješan protiv Blaževića.

80' - Kovačić je pucao, ali lopta je otišla iznad grede.

76' - Jelavić je pucao nakon Sammirove asistencije, a golman Blažević i Pavlović se sudarili.

74' - Ligaši su zamalo opet poveli. Čop je dobro pucao, a Vargić odličnom reakcijom obranio.

64' - Župarić je zamijenio Kokalovića, Glavica Vrsaljka, a Trebotić Rebića.

62' - Jelavić je bio u odličnoj šansi i htio je prebaciti Blaževića, no Kokalović je spriječio pogodak.

57' - Budimir i Galović su zamijenili Kramarića i Brozovića.

54' -Brozović je pucao, ali pored gola.

48' - Sammir je postigao svoj prvi gol za Vatrene i zabio za 1:1! Prevario je Blaževića lijepim udarcem s 20-ak metara.

46' - Počeo je nastavak utakmice s dosta izmjena.

45' - Kraj prvog poluvremena!

44' - Bartulović je pucao nakon ubačaja. Bilo bi bolje da nije.

40' - Mandžukić je loše pucao i lopta je otišla daleko od gola.

34' - Rukavina je ušao u kazneni prostor, ali onda previše zakomplicirao pa je prilika otišla u nepovrat.

25' - GOOOOOL! Ligaši vode, gol je zabio Kramarić na kojeg je obrana 'zaboravila' pa je nakon ubačaja s lakoćom iz blizine zakucao loptu u mrežu.

22' - Kranjčar je asistirao Duduu koji puca po Kelavinom golu, ali bezopasno.

17' - Mandžukić je pokušao zaprijetiti Kelavi, no lopta od bloka odlazi u korner.

14' - Radošević je isprobao udarac, no nije ugrozio Kelavina vrata.

11' - Kramarić je u zaleđu.

8' - Mandžukićev pokušaj je ukrotio Kelava.

4' - Vatreni su prvi pokušali zaprijetiti. Perišić je dugom loptom pronašao Eduarda, koji je ubacio u sredinu, no HNL-ovci izbacuju loptu.

1' - Počela je utakmica.

Na Kantridi se nije skupilo previše navijača koji žele vidjeti što Vatreni s puno izostanaka standardnih prvotimaca mogu protiv selekcije domaćeg prvenstva.

Izbornik Igor Štimac je uoči utakmice umjesto sastava u ionako revijalnoj utakmici, objavio na svom Facebook profilu sljedeći tekst. "Svemogući Bože, predajem ti sebe, svoj život, sve ljude koje ću danas sresti. I danas ću se, kao i svakog novog dana, nositi s novim preprekama, usponima i padovima koji čine moj život. Daruj mi snagu da učinim nešto korisno za svoje roditelje, braću, sestre i sve svoje drage bližnje. Omekšaj mi srce da oprostim svakome tko me povrijedio. Pokaži mi način kako najbolje iskoristiti ovaj dan. Podaj mi snagu Duha da sve što činim bude na tvoju slavu. Vodi me, poučavaj me, govori mi. Daruj mi nove i čuvaj sadašnje prijatelje, jer prijateljstvo je dragocjen dar. Hvala ti na svemu što ću danas proživjeti. Neka svaki trenutak moga života bude tebi na slavu. Amen. Oče naš...

Gospodine, pomiluj svoj narod. Ne dopusti da nas zavede duh svijeta niti duh Zloga. Daj mi hoditi tvojim putovima. Poslušaj, Gospode, moje riječi, čuj moj jecaj. Usliši glas moje molitve, Kralju i Bože moj, kada te molim. Gospode, već ujutro čuješ moj vapaj; Ujutro stavljam molitve pred tebe i stojim čekajući".