OMILJENI HR TRENER / Itekako zna ugasiti 'vatru' i spasiti klub: 'Nisam očekivao ovakav Hajduk ni ovakav Dinamo'

Samir Toplak prokomentirao je utakmicu Hajduka i Dinama

21.10.2022.
21:37
Milan Sabic/PIXSELL

U najvećem hrvatskom nogometnom derbiju Hajduk i Dinamo su na Poljudu u prvom susretu 14. kola HNL-a pred više od 30.000 gledatelja odigrali u petak navečer 1-1.

SPORNA SITUACIJA /

Šef sudaca dao presudu o trenutku koji je odlučio derbi na Poljudu: 'Zadovoljan sam, on nije imao namjeru igrati loptom...'

Bio je to susret u kojem je svakoj momčadi pripalo po poluvrijeme. Hajduk je poveo u 27. minuti golom Marka Livaje, a izjednačio je Bruno Petković iz jedanaesterca u 72. minuti.

Hrvatski prvak je u susret ušao s osam bodova prednosti u odnosu na Hajduk i može biti zadovoljniji ishodom jer je i dalje na +8.

Utakmicu je za MAXSport kanal komentirao Samir Toplak, bivši trener Gorice, Lokomotive, Varaždina, zaprešićkog Intera, Zeline i Cibalije, omiljeni hrvatski "vatrogasac", čovjek koji zna kako spasiti momčad od ispadanja, ugasiti vatru i vratiti ga u kolosjek, te itekako biti konkurentan...

"Htjeli smo da bude puno prilika na utakmici, no nismo to dobili. Hajduk je limitirao Dinamo u prvom poluvremenu i trebao je tad i riješiti utakmicu. Nisam očekivao ovakav Hajduk ni ovakav Dinamo, koji se od početka postavio bojažljivo. Hajduk je od prve minute bio pun energije. Dinamu je ovo bilo vjerojatno najlošije poluvrijeme u sezoni", rekao je Toplak nakon utakmice.