ŠAMARČINA DINAMU: / Srna i društvo ih rasturili na gostovanju

U derbiju 11. kola ukrajinskog nogometnog prvenstva Šahtar je na gostovanju u Kijevu deklasirao Dynamo 3-0 preuzevši vodstvo na ljestvici.

16.10.2015.
20:12

Junak utakmice bio je dvostruki strijelac Alex Teixeira koji je postigao golove u 59. i 67. minuti. Teixeira je ove sezone zabio već 16 golova i uvjerljivo je vodeći strijelac ukrajinskog prvenstva. Dodajmo kako je na drugom mjestu ljestvice napadač Dnjipra Evhan Seleznjov s pet pogodaka. Strijelac za goste bio je i Marlos. Kapetan hrvatske reprezentacije Darijo Srna odigrao je za Šahtar 85. minuta kada je zamijenjen, dok Eduardo da Silva nije ulazio u igru. Za Dynamo je cijeli susret igrao Domagoj Vida.

Ovom pobjedom Šahtar je preuzeo vodstvo na ljestvici sa 28 bodova koliko ima i Dynamo, ali uz slabiju razliku pogodaka. Na trećem mjestu je Dnjipro sa 20 bodova.