LUDI DERBI / Roma nakon preokreta srušila Inter na San Siru

Roma osvojila San Siro protiv Intera

1.10.2022.
20:27

Roma koju vodi ugledni portugalski trener, veliki Jose Mourinho, na jako se dobar način vratila u formu nakon poraza od Atalante u prošlom kolu Serie A. Ekipa iz talijanske metropole u osmom je kolu gostovala kod Intera na San Siru te u subotu nakon preokreta slavila s 1:2 golom Chrisa Smallinga 15 minuta prije kraja.

GUŽVA NA VRHU SERIE A /

Jose Mourinho pobijedio uz pomoć mega pojačanja: Marko Pjaca dobio veliku minutažu, asistirao bivši Dinamovac

Inter poveo u 30., Dimarco izjednačio 9 minuta poslije

S ovih tri boda romanisti su privremeno došli na 4. poziciju.

Domaća momčad je povela u 30. minuti kada je gostujuću mrežu pogodio Dimarco, no vodstvo Intera trajalo je kratko jer je u 39. izjednačio Paulo Dybala. Argentinski napadač je za Romu zabio treću utakmicu u nizu, a ukupno mu je ovo bio četvrti prvenstveni pogodak za rimski klub gdje je došao ovog ljeta.

Drugi poraz Intera

Do 75. minute je stajao 1-1 rezultat, a tada je Chris Smalling na asistenciju Pellegrinija zabio gol za slavlje Rome. Premda je Inter do kraja napadao i pokušao se spasiti novog poraza, u tome nije uspio već je nakon 1-3 kod Udinesea upisao drugi prvenstveni poraz u nizu te je ostao sedmi na ljestvici. Inter ima četiri pobjede i isto toliko poraza. Marcelo Brozović zbog ozljede nije bio u momčadi Intera.

Atalanta i Fiorentina igraju u nedjelju

U subotu još igraju Empoli i Milan.

U nedjelju su na rasporedu sljedeće utakmice: Lazio - Spezia, Lecce - Cremonese, Sampdoria - Monza, Sassuolo - Salernitana, Atalanta - Fiorentina i Juventus - Bologna, dok će u ponedjeljak posljednju utakmicu ovog kola odigrati Verona - Udinese.