GUŽVA NA VRHU SERIE A / Jose Mourinho pobijedio uz pomoć mega pojačanja: Marko Pjaca dobio veliku minutažu, asistirao bivši Dinamovac

Na ljestvici vode Napoli, Atalanta i Milan sa po 14 bodova, dok Udinese i Roma imaju po 13 bodova

12.9.2022.
23:06

U posljednjem susretu 6. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je na gostovanju sa 2-1 pobijedila Empoli u čijem dresu je zaigrao hrvatski nogometaš Marko Pjaca.

TO BI BILO SJAJNO /

Pjaca najavio novi period u karijeri: 'Problemi s koljenom su prošlost, nadam se povratku u reprezentaciju'

Roma je povela u 17. minuti golom Paula Dybale, no Empoli je uspio izjednačiti u 43. minuti preko Filippa Bandinellija kojem je asistirao bivši igrač zagrebačkog Dinama Petar Stojanović.

Gosti su stigli do nove prednosti u 71. minuti, Dybala je ubacio, a Tammy Abraham pogodio za 2-1. Momčad Josea Mourinha je sve mogla razriješiti u 80. minuti, no Lorenzo Pellegrini nije realizirao kazneni udarac, pogodivši vranicu.

Gužva na vrhu

Jedanaesterac je skrivio Liberato Cacace oborivši Ibaneza. Sudac Livio Marinelli je odmah pokazao na bijelu točku, a njegovu odluku potvrdio je i VAR.

Domaćin je mogao kazniti Romu u 84. minuti, no Akpa Akpro je pogodio vratnicu. Samo tri minute kasnije napadač iz Obale Bjelokosti je zaradio crveni karton zbog opasne igre. Za Empoli je do 63. minute igrao Marko Pjaca.

Na ljestvici vode Napoli, Atalanta i Milan sa po 14 bodova, dok Udinese i Roma imaju po 13 bodova. Empoli je ostao na 16. mjestu sa četiri boda i još uvijek je bez pobjede. Na začelju je Monza s jednim bodom.