RAPSODIJA NA RUJEVICI / Rijeka i Varaždin odigrali bez pobjednika, ali uz četiri gola i tri vratnice

U susretu sedmog kola Supersport HNL-a Rijeka i Varaždin su na Rujevici odigrali 2-2 (1-0).

3.9.2023.
20:55

Bila je to zanimljiva utakmica u kojoj je Rijeka povela u 17. minuti golom Nike Jankovića (17), gosti su okrenuli rezultat golovima Igora Postonjskog (70-11m) i Frana Brodića (74), da bi Jorge Obregon izjednačio u 85. minuti.

ODLIČNI ROKO /

Roko Šimić zabio dva pogotka Rapidu iz Beča u derbiju austrijske lige

Varaždin je od 84. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Jorgo Pellumbi.

Rijeka je imala vodstvo, još tri puta su domaći igrači gađali okvir suparničkog gola, ali je na kraju jedva iščupala bod.

Domaćin je poveo u 17. minuti lijepim pogotkom Nike Jankovića na asistenciju Tonija Fruka. Bio je to njegov peti gol u svim natjecanjima, dok je Fruk upisao četvrtu asistenciju.

Samo četiri minute kasnije moglo je biti 2-0. Nakon Zelenikina pogrešnog dodavanja, lopta je stigla do Franje Ivanovića koji je uposlio Fruka, a ovaj pokušao je lobati golmana gostiju, međutim pogodio je prečku. Prvu priliku gosti su imali u 27. minuti, no Brodić je slabo pucao i Nediljko Labrović nije imao problema.

U 37. minuti opasno je zaprijetio i Niko Galešić, ali je njegov udarac završio pored vratiju Varaždina. Rijeka je bila opasnija i na početku drugog dijela, a u 65. minuti domaćin je ponovo uzdrmao okvir gola.

Pjaca debitirao

Janković je nakon dodavanja Pjace fantastičnim felšanim udarcem s lijeve strane pogodio stativu.

Varaždin je izjednačio u 70. minuti golom Igora Postonjskog iz jedanaesterca kojeg je skrivio Matej Mitrović udarivši u skoku laktom Brodića. Četiri minute kasnije gosti su dodatno šokirali Rujevicu. Brodić je dobio loptu na lijevoj strani i iskosa fantastičnim udarcem desnicom sa 20 metara pogodio za 2-1.

Rijeka se vratila u život u 85. minuti, a ključnim se pokazao Obregon koji je prvo izborio isključenje suparnika, a potom i zabio za 2-2. Nakon jedne duge lopte, Obregon je pobjegao Jorgu Pellumbiju koji je kao posljednji igrač obrane skrivio prekršaj zaradivši crveni karton. Janković je sjajno izveo slobodan udarac, vratnica je spasila goste, a Obregon glavom pospremio odbijanac.